şükela:  tümü | bugün
  • bir de bunlarin sessiz versiyonu vardir ki pasif tanimina daha iyi uyarlar. bu gibiler sosyal ortamlarda sessiz sedasiz, etliye sütlüye bulasmadan otururlar ancak sürekli catik kasli ve ofkeli gorunurler. bir sey sorsaniz cevap vermezler, hatta dokunursaniz parmaginizi isaracak sanirsiniz ama o yok bişey der, git der, saol der (öyle de bir saol der ki dövecek sanirsiniz.)
  • aktif agresiflerden daha tehlikelilerdir.
  • dostlarla kankalarla aileyle beraberken hiç pılı pırtı çıkmayan, onlardan ayrıldığında, yalnız olduğu anda çevresindeki ota boka sinirlenen, konuşamamanın ve duyamamanın hıncını sokaktaki kedilerden, veletlerden çıkaran, herkesin uzak durması gereken kişilik tipi..
  • bi tür kişilik bozukluğu
  • acilen tedavi edilmesi gereken aksi taktirde insanin butun sinirini kendine yoneltmesine sebebiyet vererek cok ciddi sorunlar dogurabilecek psikolojik bozukluk.
  • son derece sakin, sağlıklı görünürler. dişi seni yakar ici beni misali ev icindeki davranislari ile yasamlarini paylastiklari kişi tarafindan anlaşılabilen türleri vardır.. hiçbir şeye karışmaz, karşısındakini istediği gibi özgür bırakır fakat paylaşılan ortamlar için de her şeyi karşılarından beklerler. ben seni sıkmıyorum, dilediğin gibi davranıyorsun bana da karışma derler. sinsidir hepsi. sen de şöylesin diyemezsin. görünüşte hiç bir kusurları yoktur. ama hayatınızı zehir ettiklerini hayatınıza bakınca görürsünüz zaten. `bana uzak allaha yakin olsun hepsi.
  • woody allen'in yazip yonettigi husbands and wifes adli filmde karisi rolunu oynayan mia farrow'un filmdeki eski kocasi kendisini boyle tanimlar. cunku kadin asla ne istedigini belli etmez, icten ice ve yavasca istedigini elde etmek icin ugrasir. sonunda istedigi mutlaka yerine gelir, ve bunu gerceklestiren de baskasidir. yani kendi isteklerini, inceden ve hissettirmeden baskalarina yaptirir. sonucta o kisi bunu kendisi yapti zanneder. fakat gercek, esasen agresif kisilige sahip kadinin onu pasif bir sekilde kendi istegi yonunde davranmasi icin zorlamasidir.
hesabın var mı? giriş yap