şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hazırlık arkadaşı*

  hazırlık münasebetiyle daha dimağlarımız taze iken, elimizi eteğimizi mühendislik zırvalarına pek bulaştırmamış iken, o ve kendisi gibi sinema tutkunu bir arkadaşının kurduğu sinema topluluğuyla yepyeni okulumuz şenlenmiş, bu vesileyle çok kere kaliteli film gösterileri sunulmuş, hatta bu yuzden bu cancağız ve ona destek olan 4 kişi trainspotting faciasına maruz kalmışızdır.

  ve aklıma geldi de :

  (bkz: yeni kurulan okulda trainspotting gösterimi yapmak)
 • sanat eleştirilerine gıpta ile baktığım entelektüel insan..
 • bölüm sonu canavarı olarak karşılaştığı umut sarıkaya karikatürü tipli kusmuk adamı alt edişine tanık olduğum, böylelikle gönüllerin birincilik telini hak ettiğine inandığım, bende nedense fındığı* çağıştıran sevimli insan.
 • ilk şiirini altı yaşında, kardeşini doğurmak için hastaneye giden annesine yazmıştır. yaklaşık olarak şöyle bir şeydi:

  ---yağmur---

  yağmur yağar
  şimşek çakar
  gök gürler
  güneş açar

  sonra yine yağmur yağar
  sonra şimşek çakar
  sonra gök gürler
  sonra güneş açar

  ben seni özledim annecim

  (tabi yarım yamalak bir türkçe ile, çizgili bir kağıda yazılmıştır. kağıdın sağında solunda bulut güneş şimşek resimleri, en altında da kocaman bir kalp vardır.)
 • mükemmeldir falan o derece yani. severim keretayı
 • bu yazarımızla ilgi alanlarımızın yakınsadığını düşünmem kelli sanırım, yorumları beni acayip gaza getiriyor. misal "şu yazında x'i * güzel yazmışsın" diyor, ve genellikle bu yazdığım şey benim çok kafa yorarak yazdığım bir şey oluyor, üstüne ben bir mutlu oluyorum ki... öyle böyle değil.

  koskoca bir üniversitede bir insanın sinema konusunda neler yapabileceğini göstermiş emek insanı. mühendis diyip geçmeyin arkadaşım, neler var.

  badimdir. zevkle takip ediyorum.
 • kendisi hakkında şöyle bir teorim var, bu adam pelin batu entrylerini girerken ciddi olduğunu farkettiremiyor, pelin batu hayranlarını bilmeyerek kızdırıyor. veyahut zaman zaman karmasını şenlendirmek için kötüleneceğini bile bile pelin batuya övgüler diziyor.

  badi entrylerimde ne zaman pelin batu entrysi görsem ahaha diyorum. paspas arkadaşa sevgiler ederim burdan.
 • seçtiği talihsiz nick dışında bir kusuru olmayan ve gündelik hayata dair tespitleriyle yüzde sıcak bir tebessüm bırakan efsanevi yazar.