şükela:  tümü | bugün
 • #85974932 numaralı entry'sine denk gelip bahsi geçen konunun gözümün önünde canlanmasıyla beni gülümsetmiş yazar.
 • bir yolcu.
  ailesinden uzakta fakat tavuklarıyla, civcivleriyle, kedisiyle ve dahi evinin bahçesini yuvası bilmiş karıncalar ve böceklerle yaşayan bir insan.
  yazmayı, okumayı fazlasıyla seven; susmayı öven, harfler arasında gezinen bir derviş.
  istanbul gibi bir şehirde devekuşu tarafından kovalanmayı başarmış, ormanlarda bir başına gezinip mantar toplamak gibi hobileri olan bir hayvansever.
  şiir düşkünü.
  mantının cennet'ten düşen bir nimet olduğuna inanan bir mantı müridi.
  yalnızlığa aşık.
  ütü yapmaktan nefret eden bir erkek.
  kendi çocukluğuna ve sözlüğün eski günlerine hasret,
  ve bir gün, üzerinde şiirinin yazdığı bir kağıttan gemiye binip herhangi bir ıssız adaya doğru yolculuk etme hayaliyle yanıp tutuşan bir kaptan.
 • neredeyse her girisini favlamaya başladığım yazar. daha çok gündelik yazmakla beraber bakıyorsun entrynin olmadık bir yerinde harika bilgi parçaları yerleştirmiş. ama amudi bir hareketle ulaşmamış o bilgiye de belli; yaşamış, tecrübe etmiş, onikisini alıp onikiye ekleyip yirmibeş yapmış günü. harika bir ağabey figürü. gençler okusun feyz alsın.
 • muhafazakar, trabzonlu, düşünce adamı görünümü veren bir yazar (bkz: #92917268) bu entry ile kendisini fark ettim
  entrileri genel olarak uzun ve bütün entrilerinde en az 5 hede içeriyor.
  tanım: hoş bir yazar
 • entrylerini çok beğendiğim hemşehrim yazar. edebiyat öğretmeni olması sebebiyle bu alanda entryleri çok lezzetli oluyor. var olsun.
 • bir öğretmen bir öğretici bildiği herşeyi satırlara özenle işleyen saygıdeğer yazar.maneviyatı hisleri çok kuvvetli bir çok şeyin farkında,ne mutlu ona.diliyorum ki birbirinden güzel anıları olur yazmak için.
 • sözlüğün ömer babası. her gün debe'ye giriyor gayet torpilli bir sekilde. omer baba da 2 saatlik bolumun 30dksini kapatirdi.
 • #tarih kanalına epey katkıda bulunan yazar.
 • adam iyi yazıyor; iyi yazdığını da güzel yazıyor. bu yazarı takip etmem lazım diye düşünüyorum. ama zaten her yazısını debede okuyorum.
  edebiyat hocamıza başarılarının devamını diliyorum.
 • şimdi islamcı denince herkes bir teyekkuza geçiyor fakat yazılarının belli kısımlarına dini ögeleri yerleştirdiği için bir yerde islamcı demek yanlış olmaz, şimdi ben hristiyan olsam yazdığım yazıların içeriklerine de bu dinin kitaplarından kısımlara yer versem, bir misyoner gibi davranmış olur muyum? bence olurum. örneğin yazılarımı tanrı sizi kutsasın diye bitirsem bir garip olur değil mi?

  geçende okul anısına denk geldim mesela debe'de şöyle bir ifade kullanmış;

  --- spoiler ---

  " sen " dedi birden. ben o sırada ayet-el kürsî okuyorum içimden. sınıfta müthiş bir sessizlik...
  --- spoiler ---

  şimdi bu yazının içeriğinde ayet-el kürsi kısmının ne gereği var, yazıya kattığı ne gibi bir anlam var? içimden dualar ediyorum de geç özellikle ayet-el kürsi! ayrıca birçok yazısında da yazının sonunu bir ayet ile bitirmesi var. egemen bağış geliyor aklıma böyle yazıların sonunda ayet falan görünce.