181 entry daha
  • (bkz: 18 nisan 2014 kayseri erciyesspor trabzonspor maçı/#42106644)

normalde 20bin kisinin gittigi stada 300 kisi gitmis bu uygulama yuzunden.
  • karaborsayı bitirecek olan kartmış. karaborsayı yaratan kulüplerin kendisi değil mi? neden herkesin sadece bir (1) bilet almasına izin vermediniz yıllarca? ben eğer ki mal değilsem beşiktaş - x spor maçına sadece kendim için bilet alır, içeri girer maçımı izlerim. yok, ben götü kaşınan biriysem -`kulübün kendi eliyle yarattığı boşluktan faydalanarak`- 3-4 tane bilet alır, maç saati gişe çevresinde dolanıp o biletleri satmaya kalkarım.

'karaborsayı bitirecek, alalım bu karttan'

olur, hemen gidip alayım. bu sene için 25 tl, önümüzdeki sene için kim bilir kaç tl, artı her maç için ekstra 2 tl. sanki bugüne kadar müşterisi olduğum hiçbir bankada yokmuş gibi ekstradan aktif bank'a da her türlü bilgimi vereyim. 2-3 günde 1 mesaj atsınlar, kredi teklif etsinler. afedersiniz de, karaborsa benim çok da umrumdaydı. karaborsa denen şeyi kulüpler kendi elleriyle yarattı. tribün terörünü kulüp başkanları yarattı. haberlerde gördük, filanca kulüp başkanı güvenlik gerekçesiyle bilmemnespor maçına gitmeyeceğini açıkladı. direk isim vermeyeyim, sonra bana söversiniz. herkesin bildiği şeyi söylemek bu ülkede suç çünkü. niye gitmiyorsun abi kendi takımının maçına? rakip taraftar seni dövmek için mi tribüne geliyor? başka işi yok mu? o maça girmek için günlerce para biriktiriyor. yıldırım demirören, aylarca beşiktaş tribününe gelmedi işte.

kendine bir fırsat yaratmak için, normal düzene çomak sok. sonra ortaya çıkan arızayı tamir etmek için birşey üret. işte, üretilen şey de passolig.

genel sekreter çıkmış, açıklama yapmış: kuru kuruya sevgi olmaz, takımımız için para harcamamız gerek.

hadi ordan be! 2002 yılında günde 3 tl ile ankara'da öğrencilik yaparken, aylarca para biriktirip 50 liraya 100. yıl forması aldım ben. ne zorluklar yaşadım senin haberin var mı? paranın ne olduğunu, parasızlığın ne olduğu senden daha iyi bilirim ben. sen locada maç izlerken, benim üstüme yeni açıkta yağmur yağıyordu. kusura bakma, sen para toplamak için duygu sömürüsü yapacaksan, ben de yaparım. sonuçta ikimiz de insanız, tuvalete oturduğumuzda aynı şekilde davranıyoruz. fakat senin imkanlarınla benim imkanlarım farklı. ben tek bir forma alabilmek için aylarca para biriktiriyorum, sen yüzlerce formayı aynı anda bastırabiliyorsun. ama artık haddinizi aştınız. kimse bana, 30 gün boyunca köpek gibi çalışıp da kazandığım parayı nasıl harcamam gerektiğini söyleyemez. yemezler. en kısa zamanda 2002'den bugüne kadar aldığım formaları, tişörtleri kartal yuvası'na bırakıyorum ve futboldan bir nefes eksiltiyorum. ben futbolsuz da yaşarım ama siz ben olmadan yaşayamazsınız, bu kadar aciz insanlarsınız. bugüne kadar harcadıklarım helal olsun.

şunları da ekleyeyim. eskiden 'para için değil, eğlenmek eğlendirmek için' oynayan oyuncularımız vardı bizim. boş mukaveleye imza atarlardı. ya da biz öyle zannederdik, bilemiyorum. ama şimdi 'paramı alamıyorum' deyip oynamayan ve bu oynamayan oyuncuları takımlarında tutanlar var. lan şerefsiz, senin 1 ayda kazandığın parayı elde etmek için 10 sene çalışıyorum ben.

edit: kart aldım, 2 kere de maça gittim.
  • bu ülkede bugüne kadar kgs olsun, hgs olsun tabletler sütler olsun onlarca rant işi yapılmıştır fakat bu kadar umarsızca yapılanını ben hatırlamıyorum.

arkadaş seçilen bankaya bak aktifbankmış. aktifbank ney la? başka kendinize yakın banka mı bulamadınız olm. hiç değilse şubesi olan bi banka seçseydiniz:(
  • biletlere tc no ve isim yazmak ayrıca kapılarda yapılacak kimlik kontrolü, kurulacak dandik bir bilgisayar ve excel yardımıyla masrafsız halledilebilecek bir işi sırf birilerine para kazandırmak amacıyla çok acayip bir projeymiş gibi gösterip halkımızı kazıklıyorlar ve maalesef karşı çıkanların taraftarlıkları sorgulanıyor ve türlü hakaretlere maruz kalıyorlar.

edit: ha illa elektronik kart kullanılsın isteniyorsa, şu an en küçük market zincirinin bile uyguladığı, çoğunlukla müşteriye bedava veya 1 tl karşılığı kartlarını dağıttığı sistem de aynı işi görüyor.

edit: stada kimlerin geldiği, hangi koltukta oturduğu, ne tür taşkınlıklar yaptığı çok kolay tesbit edilebilir ve bence edilmelidir, bir beşiktaşlı olarak bu olaya fişleme olarak bakmıyorum. beşiktaş'ın sahaya atılan maddelerden, küfürden neler çektiği ortadayken bir kontrol mekanizmasının olması şart ama bu halkı (bkz: düdüklemek) anlamına gelmiyor.
  • böyle ligin son haftalarına sıkıştırılmak yerine önümüzdeki sezon başı itibariyle uygulamaya konulması oluşan bu sis perdesini bir nebze de olsa azaltıldı diye düşündüğüm kart. en azından yaz sürecinde insanların akıllarındaki bir dolu soru işaretini kaldırırdı gerekli bilgilendirme yapılarak.

bir de , bu uygulama dahilinde verilen kartların parasının %47'sinin kulüplere kaldığını, beşiktaş, galatasaray ve trabzonspor'un bu miktardan memnun olmadığı için bu kulüplerin kartlarının 10 tl daha pahalı olduğunu açıkladı mete düren dün. yani sistem ne kadar boş gibi görünse de kulüplerimizin aç gözlülük yapıp, taraftarı söğüşlenecek varlıklar olarak görmeleri de o kadar ayıp.
  • maça gidip sakince maçı izleyip çıkan taraftarın sosyal medyada iktidar aleyhine yazdıklarını gören işgüzarların "maçta küfür ettin" diye kanıtlanamayacak bir iddia ile kişiyi maça gitmekten men etmeye de yarar bu meret. yarın öbür gün böyle haberler duyarsanız şaşırmayın.
  • tribünlerde almanlar gibi oturup paşalar gibi bira keyfi yapamıyoruz, siyasetten uzak temiz bir futbol izleyemiyoruz,stada giderken trafiği şusu busu zaten çile , futbolcularımızın çoğu ırkçı, ahlaksız, çirkef, bir de çirkinlik abidesi demirören bizden bu rezillik için ekstra para istiyor, fişlenme istiyor.
    bu kadar boktan bir lig için fişlenmeyi göze alan ağır maldır. bu kartı alan çok üzgünüm çok net geri zekalıdır. ultraslan protesto ediyor, çarşı ediyor, fenerbahçe yönetim olarak ediyor umarım bu zımbırtıyı kıvırıp tüpçüye itelemek zorunda kalırlar.
  • cezai yaptirimlar uygulanmadigi surece hicbir ise yaramayacak olan kart. kazanan sadece kart ihalesi veril.. sey ihaleyi almis kart ve elektronik altyapi sirketi olur.
  • şu ana kadar oynanan erciyes-trabzon, antep-gençlerbirliği ve akhisar-kayseri maçları inlere cinlere oynanıyor. hem de daha kombinesi olanlara geçerli değil bu uygulama.. seneye hiç bir takımın sahası kapanmaz "seyirci kötü tezahüratı" nedeniyle, daha doğrusu seyirci olmayacağı için ne tezahüratı olacak ki.

yok ama çalık grubunu zengin edecektik değil mi?

edit:2013-2014 stat doluluk oranı aşağıdadır ortalama % 40 zaten bu uygulama yokken.. bir yarı daha düşer seneye % 20 lerde oynanır maçlar... aferin size anasını s*ktiğimin beyinsizleri.... lüksemburg ligi seviyesine getirin futbolu.

1 - türk telekom arena 74,5 %
    2 - şükrü saraçoğlu stadyumu 65,8 %
    3 - atatürk olimpiyat stadyum 26,0 %
    4 - bursa atatürk stadyumu 59,8 %
    5 - hüseyin avni aker stadyum 59,9 %
    6 - konya atatürk stadyum 53,2 %
    7 - kadir has stadyumu 29,0 %
    8 - eskişehir atatürk stadyumu 73,6 %
    9 - ankara 19 mayis stadyum 50,8 %
    10 - sivas 4 eylül stadyumu 62,5 %
    11 - yeni rize şehir stadyum 59,6 %
    12 - kamil ocak stadyum 54,1 %
    13 - kadir has stadyumu 22,6 %
    14 - elazig atatürk stadyumu 54,1 %
    15 - manisa 19 mayıs stadyumu 41,8 %
    16 - recep tayyip erdogan stadyum 40,4 %
    17 - akdeniz üniversitesi stadi 66,8 %
    18 - dr. necmettin şeyhoğlu stadyumu 27,5 %

edit 2 : tamam "yasa böyle buyurdu" diyorsanız, akbiller, istanbulkart gibi evladiyelik bir tane tff kartı verirsin (hadi o kartı ilk alış 50 lira olsun) oradan maçları netten yüklersin ama sen aidat, kredi kartı falan çıkarırsan kimse inanmaz bu işi statları düzenlemek için yaptığına..
  • bedeli 15 tl iken 3 büyükler tarafından 25 tl ye çıkarılmış karttır.
    mete düren'in yalancısıyım
1831 entry daha
hesabın var mı? giriş yap