şükela:  tümü | bugün
 • bu dayatmayı, göz göre göre söğüşlenmeyi, zorla enayi yerine konmayı, malum şirketin benim üzerimden rant sağlamasını gururuma yediremediğim için yaptığım kişisel boykotumdur.

  passolig saçmalığı ortadan kalkana kadar stadyumlara gitmeyeceğim.

  türk futbolunda spor ahlakı, adalet, rakibe saygı, farklı renklere tahammül ve adil oyun ortada kalmamışken, varsa yoksa endüstriyel futbol, daha çok para, daha çok küfür, daha çok kavga, daha çok nefret, daha çok eyyam, daha çok adaletsiz oyun varken, türk futbolu artık tamamiyle bir sirke dönmüşken bu rezaleti izlemek için sırf birilerine rant yaratılacak diye, sırf birileri benim üstümden daha çok para kazanacak diye ve buna mecbursun yoksa bu pisliği stadyumdan izleyemezsin dediği için bir de üstüne bu "patronlara" bile bile götümü dönüp domalacak değilim.

  passolig başlığı altında dayatılan bu saçmalığın getireceği sorun ve eksikler a'dan z'ye konuşulmuş. burada tekrara girip uzun uzun yazmanın anlamı yok.

  neresinden tutsan elinde kalacak olan bu saçmalık biz izin vermezsek hayatına devam edemeyecek ve kısa süre içerisinde kaldırılacaktır.

  zaten bitme noktasına koşar adım ilerleyen türk futbolu passolig ile birlikte tribünlerin de iyice boşalmasıyla kendini gerçek anlamda bitirecektir.

  her futbolsever gibi en kısa sürede çarşı , gençfb , ultraslan 'dan ortak bir açıklama bekliyorum.

  benim kişisel boykotum ne işe yarar bilmem ama en azından göz göre göre bu pisliğe alet olmadığım için benim vicdanım rahat olacak.

  bu dayatmayı onuruna yediremeyen her taraftarın, futbolseverin bu saçmalığa bir tavır koyması gerek.

  istediğimiz zaman istediğimiz maça, biletimizle girip, onları hatıra olarak saklamaya devam edebilmek ümidiyle.
 • gerekirse ömür boyu maça gitmem, yine de bu kartı almam diyerek destek verdiğim boykot.
 • futbol maçına gitmek, takımlarını desteklemek isteyenlere zorla dayatılan bu akıl almaz uygulama boykot edilmelidir.

  yahu ben maç izlemek istiyorum, neden bunun için aktif bank denilen bir bankaya para kazandırıyorum? neden bana dayatılan bu kart bankayı zengin edecek şekilde kredi kartı vs. gibi özelliklere sahip oluyor?

  üstelik kimin bu adını ilk kez duyduğum ve ihaleyi kazanmış olan banka diye bir bakayım dedim. banka çalık grubuna ait. akp-çalık-futbol. tabi canım, futbola siyaset karışmasın zaten, daha ne kadar karışacaksa.
 • bardağın taşmasına sebep olan son damladır.
  insanların sosyalleşmesinden, bir araya gelmesinden korkan devletin yandaş çalık grubu ile halkına attığı son kazıktır.
  bu nedenle 10 yıldır beşiktaş'ın her maçını takip eden ben bile boykot ediyor ve almıyorum. artık basket maçları bizi bekler.
 • yılda ortalama 2-3 maça giden bir fenerbahçe taraftarı olarak, bu saatten sonra hiçbir maça gitmeyerek, ligtv almayarak hem futbolu elinde bulunduranlara, hem hükümete, hem passolige, hem ligtv ye karşı açtığım savaştır.

  ne passolig ne de konusunu ettiğim gruplar ben almayınca,gitmeyince bir şey kaybetmeyebilir. bunun farkındayım. bireysel olarak ben bunu yapıyorum ve çok da kararlıyım.

  siz de asıl öğesi seyirci olan futbolun özüne dönene kadar biraz akil davranın ve holigan olmayın. ya da ne yaparsanız yapın banane :)
 • desteklediğim boykottur. bu vesileyle boşa çıkan galatasaray kombinemi kalan 6 maçlığınasdfdsazxdsjh

  şaka bir yana yapılması gerekendir. neye çare olacağı belli değil, sahaya yabancı cisim atılıyorsa görüntülere bak atanları içeri al. küfür eden, lazer tutan, sahaya yabancı cisim atanlar hatta tribünden sahaya atlayanlar bile ertesi gün serbest bırakılıyor. bu sikimsonik kart buna mı çare olacak?
  devletin, güvenlik ilüzyonunu kullanarak özgürlüğümüze getirilecek yeni bir sınır, ötesi değil. (yeri gelmişken mobeselerin mk) amerikan filmlerinde gördüğümüz ayak bileğine takılan elektronik kelepçelerden 2 farkı var. bu kart şeklinde cepte taşınıyor bir, ikincisi bunu almak için biz üstünden para vereceğiz.
  bu kartı icat edenin de, bunu uygulamaya koyan ekibin de, uygulanmasına onay verenlerin de, bunu boykot etmeyip alanların da taaaaa....... 2 hafta maça gitmeyin mk, 2 hafta o tribünler boş kalsın. bakın bakalım passssssssikimsonik karttan eser kalıyor mu.
 • armayı desteklemek yalnızca futbol maçlarıyla olmadığı için almayıp boykot edeceğim saçmalık. ben beşiktaş'ı yalnızca futbol branşında yaşamıyorum, beşiktaş hentbol takımı, voleybol takımı, tekerlekli sandalye basketbol takımı, basket takımı bana arma aşkına düsturunu gösteriyor, mutlu ediyor. beşiktaş'ı yaşamak, futbol maçına gitmekten çok daha büyük bir şey.

  umarım, herkes benim gibi düşünür ve boykot eder. böylece bu saçmalık çok uzun sürmeden biter.
 • kulüpleride çalık gurubuna verin rahatlayalım yada adam gibi boykot edip maçlara kimse gelmiyor diye ağlatalım.

  tribünde örgütlenmeyi engellemek için uygulamaya geçirilen oluşum, mahalleden çıkıp 8 arkadaş maça gidip yan yana oturamayacak, tribünde birleşip tepkiyi dile getirmeye kalktığında 14 nolu kamera sana zoom yaparak yüz tanıma sistemi sayesinde data veritabanından anında tc kimlik numarana ulaşacak,
  hırsız var diye bağırdığında belki daha maçtan çıkmadan karakola götürecekler, tayyipsiz türkiye diye tribünde pankart açmana izin vermeyecekler, kitlesel kıvılcımlar genellikle bu tarz kalabalıkların olduğu yerde oluşur, 1980 öncesi cunta rejimini mumla aratacak bir uygulama,
  ve bu uygulama olduğu sürece kulübüm batsın umrumda değil ! maça gidersem passosiksinler beni ! lig tv için kapatma başvurumuda faksladım, bu ülkenin neyi doğru ? futbolu doğru olsun.
  kirli ellerin organize olduğu bir ortamda temiz ellerin organize olmasının önüne geçmek isteyen art niyetliler liginizde sizin olsun kartınızda sizin olsun.

  bu hafta sonu derbide 3 bin kişiye oynayacak beşiktaş zarar edecek, zerre umrumda değilsiniz ! taraftarın maç izleme hakkını çalık gurubuna satarken banamı sordunuz ?
  toplumsal eylem içinde olan çarşı gurubunu devlete peşkeş çekerken banamı sordunuz ?
  birilerinin şampiyonluğundan çok daha önemli şeyler var, toplumun anayasal hakları ! bir bir haklarımıza tecavüz edilirken, toplulukların protestosundan tırsan hükümetin oyuncağı olmayacağım !

  sporda şiddetin önüne geçeceğiz diye arkamıza geçmeye çalışanlar gün olacak devran dönecek ! beşiktaş taraftarı olarak bu kararın karşısında hangi takım duracak olursa sonuna kadar gönülden destekleyeceğim, adam gibi birilerinin çıkıp bu işe bir dur demesi gerekli.
 • 2000 lirayı cebimde tutmama neden olacaktır. evet ben de bu boykota katılıyorum.
  ve evet, galatasaray benim için çok şeyden önce gelirken, soygunculara karşı duruşum da galatasaray'dan önce gelir.

  zaten zor kombine bulunan statta, hakkımdan feragat edip oradaki yerimi kaybedeceğim, ama onurumuzu da kaybetmedik ya!

  efes pilsen maçları beni bekler.
 • sikimin boykotudur. 09.04.2014 ana haberlerinde gördük millet koşa koşa gitmiş bu kartı almaya. 25 tl yi ayıla bayıla veriyorlar bi de.
  1 hafta lan 1 hafta gitmeyin o çok sevdiğiniz takımın maçına.