• bu dayatmayı, göz göre göre söğüşlenmeyi, zorla enayi yerine konmayı, malum şirketin benim üzerimden rant sağlamasını gururuma yediremediğim için yaptığım kişisel boykotumdur.

passolig saçmalığı ortadan kalkana kadar stadyumlara gitmeyeceğim.

türk futbolunda spor ahlakı, adalet, rakibe saygı, farklı renklere tahammül ve adil oyun ortada kalmamışken, varsa yoksa endüstriyel futbol, daha çok para, daha çok küfür, daha çok kavga, daha çok nefret, daha çok eyyam, daha çok adaletsiz oyun varken, türk futbolu artık tamamiyle bir sirke dönmüşken bu rezaleti izlemek için sırf birilerine rant yaratılacak diye, sırf birileri benim üstümden daha çok para kazanacak diye ve buna mecbursun yoksa bu pisliği stadyumdan izleyemezsin dediği için bir de üstüne bu "patronlara" bile bile götümü dönüp domalacak değilim.

passolig başlığı altında dayatılan bu saçmalığın getireceği sorun ve eksikler a'dan z'ye konuşulmuş. burada tekrara girip uzun uzun yazmanın anlamı yok.

neresinden tutsan elinde kalacak olan bu saçmalık biz izin vermezsek hayatına devam edemeyecek ve kısa süre içerisinde kaldırılacaktır.

zaten bitme noktasına koşar adım ilerleyen türk futbolu passolig ile birlikte tribünlerin de iyice boşalmasıyla kendini gerçek anlamda bitirecektir.

her futbolsever gibi en kısa sürede çarşı , gençfb , ultraslan 'dan ortak bir açıklama bekliyorum.

benim kişisel boykotum ne işe yarar bilmem ama en azından göz göre göre bu pisliğe alet olmadığım için benim vicdanım rahat olacak.

bu dayatmayı onuruna yediremeyen her taraftarın, futbolseverin bu saçmalığa bir tavır koyması gerek.

istediğimiz zaman istediğimiz maça, biletimizle girip, onları hatıra olarak saklamaya devam edebilmek ümidiyle.
  • gerekirse ömür boyu maça gitmem, yine de bu kartı almam diyerek destek verdiğim boykot.
  • armayı desteklemek yalnızca futbol maçlarıyla olmadığı için almayıp boykot edeceğim saçmalık. ben beşiktaş'ı yalnızca futbol branşında yaşamıyorum, beşiktaş hentbol takımı, voleybol takımı, tekerlekli sandalye basketbol takımı, basket takımı bana arma aşkına düsturunu gösteriyor, mutlu ediyor. beşiktaş'ı yaşamak, futbol maçına gitmekten çok daha büyük bir şey.

umarım, herkes benim gibi düşünür ve boykot eder. böylece bu saçmalık çok uzun sürmeden biter.
  • (bkz: #41873072)
  • bardağın taşmasına sebep olan son damladır.
    insanların sosyalleşmesinden, bir araya gelmesinden korkan devletin yandaş çalık grubu ile halkına attığı son kazıktır.
    bu nedenle 10 yıldır beşiktaş'ın her maçını takip eden ben bile boykot ediyor ve almıyorum. artık basket maçları bizi bekler.
  • desteklediğim boykottur. bu vesileyle boşa çıkan galatasaray kombinemi kalan 6 maçlığınasdfdsazxdsjh

şaka bir yana yapılması gerekendir. neye çare olacağı belli değil, sahaya yabancı cisim atılıyorsa görüntülere bak atanları içeri al. küfür eden, lazer tutan, sahaya yabancı cisim atanlar hatta tribünden sahaya atlayanlar bile ertesi gün serbest bırakılıyor. bu sikimsonik kart buna mı çare olacak?
    devletin, güvenlik ilüzyonunu kullanarak özgürlüğümüze getirilecek yeni bir sınır, ötesi değil. (yeri gelmişken mobeselerin mk) amerikan filmlerinde gördüğümüz ayak bileğine takılan elektronik kelepçelerden 2 farkı var. bu kart şeklinde cepte taşınıyor bir, ikincisi bunu almak için biz üstünden para vereceğiz.
    bu kartı icat edenin de, bunu uygulamaya koyan ekibin de, uygulanmasına onay verenlerin de, bunu boykot etmeyip alanların da taaaaa....... 2 hafta maça gitmeyin mk, 2 hafta o tribünler boş kalsın. bakın bakalım passssssssikimsonik karttan eser kalıyor mu.
  • sikimin boykotudur. 09.04.2014 ana haberlerinde gördük millet koşa koşa gitmiş bu kartı almaya. 25 tl yi ayıla bayıla veriyorlar bi de.
    1 hafta lan 1 hafta gitmeyin o çok sevdiğiniz takımın maçına.
  • olm maçta yandaki sarışınla tanışamadım, passolig de tanıdığı olan var mı, sevabına feneryum üst b blok sıra 27 nin cebini verin
  • desteklediğim ama gördüğüm kadarıyla ilgi çekmeyen boykot.
    sonuçta muhattabı ilgin bir şekilde sikilmeye doymayan bir halk, niye şaşırıyoruz ki ak
  • maçlara meşale yakmak, küfür etmek ve olay çıkarmak için gidenlerin desteklediği boykot.
hesabın var mı? giriş yap