şükela:  tümü | bugün
  • pek popüler olmayan bir viski markası. yeşil ve ekose desenli etiketi olan bi şişesi vardır. 90lı yıllarda türkiye'de piyasaya hızlı bi giriş yaptıktan sonra sessizce kaybolmuştur. chivas regal, rown roya, perrierjouet, cordon rouge, olmeca markalarını üreten seagram international bv tarafından üretilir.
  • dün bir bakkalın duvarında ilanını gördüğüm viski. tekrardan türkiye pazarına giriş yapmış anlaşılan.
  • şu sıralar türkiye'de 50 tl altına alınabilecek en iyi viski. bu "kıyak" ayağımız alışsın diye sanırsam.
  • gıdayla temasa uygun değildir etiketiyle temizlik malzemeleri reyonunda satılması gerekirken içki reyonuna konmuş şey.

az için düzgün için böyle şeylere para vermeyin. normalde ben de vermem, kokteyle koymaya düzgün viskiye kıyamayıp ucuz alayım dedim, almasaydım... kumandaya bile duracell pil koyan akıllı insanlardan olsaydım. olamadım.
  • harman viskilerden ucuz ve tatmin edici olan bir marka. çok bekletilmeden aromayı tuttuğu anda satışa sunulduğu için ucuzdur. içindeki arpa maltı oranıda düşüktür doğal olarak. single maltlarla veya on küsür yıllık harman viskilerle karşılaştırmak yanlış olur, arada kulvar farkı var.
  • tadi hosuma giden viski. shot olarak gayet iyi geliyor bogazlara.
  • vat69 un bikac tık ustu.gayet icilesidir, elinizde bi jack honey yoksa axfdsd
  • etrafımdaki herkesin "lan bu çok ucuz, bim viskisi mi lan bu, nereden çıktı ki" tepkileriyle yaklaştığı, ancak çocuk halimle doksanların ortaları ve sonlarında raflarda hatırladığım viski.

chivas'ın yıllandırılmamış hali denebilir kendisine.
  • düşük fiyatı ile ilgi çeken ama lezzet olarak çok tatmin etmeyen viski.
    viski kötülemeyi çok sevmem özetle kötü viski yoktur daha az sevilen viski vardır diyerek tanımlamak istiyorum kendisini.

edit: diğer viski yorumlarım için (bkz: #60703155)