• sitenin efsanesi, "chilekesh" nickli bir türk. istatistikleri şöyle ;

1442 film upload etmiş
    5338 filmi seed ediyor(oha!)
    372 tb veri upload etmiş (çüş!)

ve bütün bunları sadece 3 yılda yapmış. asıl dumur eden kısmı burası işte. günde ortalama 5 film upload etmiş. bunun trailer'ı var. riplemesi var, diğer detayları vs doldurması var. muhtemelen işi gücü olmayan bir mirasyedi bu arkadaş.
  • bugün bir baktım hesabıma 250.000 bonus gelmiş bir üyeden. hayırdır dedim. benden bob marley 1080p ve başka 35 dosya daha çekiyorsun, bence ihtiyacın olacak bu puanlara demiş.

oha diyorum.
  • sene 2022 ve halen bazı kullanıcılar bu siteyi sadece bir film indirme sitesinden ibaret sanıyor.
    pekala, öyleyse en basitinden şöyle anlatalım.
    imdb.com gibi global bir sitenin içinde, hakkında bilgi edinebileceğiniz film içeriğini düşünün.
    passthepopcorn dediğimiz oluşum, işte bu filmlerin web, dvd, tv ya da blu ray olarak piyasada olanlarının ya da bir şekilde yayınlanmış olanlarının neredeyse yüzde 95'ini bünyesinde barındırıyor.
    ne geniş bir yelpaze değil mi?
    örneğin rare trackerlardan olan ve non-hollywood içeriklerin yayınlandığı karagarga ve cinemageddon sitelerinde bulup da passthepopcorn'da bulamayacağınız içerik sayısı çok ama çok nadir.
    bir de üstüne, imdb entry'si henüz olmayan binlerce içeriğin de aynı şekilde bu sitede bulunduğunu belirtmek gerekmekte.
    evet, sadece main-stream içeriklerin peşinde olan bir sinema izleyicisiyseniz, torrent trackerlarına da ihtiyacınız yok.
    hdfilmcehennemi tarzı siteler size fazlasıyla yetecektir.
    ancak, fridrikh ermler'in 1937 yılında çektiği the great citizen filmini merak ediyor ve hiçbir yerde bulamıyorsunuz, işte o zaman imdadınıza passthepopcorn yetişir.
    hem de o kadar sistematik bir çalışma tarzları vardır ki, bir filmin birden farklı çözünürlüğünü ve farklı container'ını bulur, bulamazsanız da istek yapar ve kısa sürede elde edersiniz.
    sitedeki kullanıcıların oluşturduğu listeler, koleksiyonlar ve herhangi bir forum sitesinden daha büyük içeriğe sahip forumlarından bahsetmiyorum bile.
    passthepopcorn herhangi bir torrent sitesi değildir, bir sinefilin mutlaka ama mutlaka elinde olması gereken bir zorunluluktur.
  • bugüne kadar sözlük üzerinden 6 kişiyi davet ettim. ve bunların hiçbiri bu başlıkta "davetiye isteyen insanlar" değildi. ya başlıkta site ile ilgili yazı yazan ya da diğer tracker başlıklarında entryler giren yazarlardı.

https://eksiup.com/p/ws139822e9a4 şimdilik davet ettiklerimde durum bu hiçbiri de beni zor durumda bırakacak bir şey yapmadı.

siteye üye olup 1 ay sonra ya ratiodan uçup ya da inaktiflikten uçacak yapıda insanların siteye girişi mümkün değil. örneğin redactedda elite userlar forum bölümünde ptp davetiyesi alabiliyor. rede şu anda girmek isteyen için çok da zor değil. oraya biraz emek verdikten sonra diğer trackerlarin kapısı size açılacaktır.

çoğu insana boş gelebilir ama btn-ptp gibi trackerlara girebilmek için çok büyük bir birikim ve emek lazım. dünyada 35-40 bin kişinin üye olduğu türkiye'de ise maksimum 150-200 kişinin üyeliği olan yerlerden bahsediyoruz. ayrıca wcdnin kapanması ve avrupa'nın korsan içeriğe savaş açtığı şu dönemde iyice kabuğuna çekilip ufak bir toplulukla devam ediliyor private tracker cephesinde.
  • kısa sürede sözlüğü davetiyeye boğacak kadar puanım var :

https://i.imgur.com/5zjgnv2.png

fakat davetiye dağıtırsam daha önce yaşadığım gibi kendi üyeliğimden olurum. ptp'ye nerdeyse 10 yıldır üyeyim, ilk üyeliğim 1 yıl sürdü çünkü davetiye verdiğim kişi hile yapınca onunla birlikte benim de üyeliğim banlandı.

2. üyeliğimi 2011 yılında açtım. sonra bana 10'a yakın farklı torrent sitesinden "ratio" kanıtı veren bir ekşi sözlük yazarına davetiye verdim. allahı var bu ilk davetiyeyi verdiğim andaval gibi 1 ayda banlanmadı, 6. ayda banlandı. bana özel mesajla ne diller döküyor "abi bunlar türk düşmanı, ben hiçbir şey yapmadım. hatta sırf sen mahcup olma diye seedbox aldım" falan fıstık. neyse efendim herhalde haklı bu arkadaş dedim ve çok üstelemedim. yaklaşık 2 hafta sonra benim bütün üyeliklerim tek tek banlandı (what.cd, broadcasthe.net, bitme.org vs) girdim ptp irc chat kanalına, ptp'nin yöneticilerine hayırdır birader ne oluyor diyince 2. davetiyeyi verdiğim arkadaşın seed oranını artıran modifiyeli bir bitcomet kullandığını söylediler. kara listelerine girdiğim için diğer sitelerle ip adresimi paylaşmışlar ve onların da kara listesine girmişim. birkaç üyeliğimi dil dökerek açtıysam da ptp'yi açtıramadım. sonra o arkadaşın hep aynı nicki kullandığını fark edince nickini bir internette aratayım dedim. warez forumlarından birinde modifiyeli bitcomet ile ilgili sorular sorduğunu, "terazine tıkladım kardeşim" mesajları yazdığını gördüm. hiç kızmadım ve 3. ptp üyeliğimi açtım. 7 yıldır 3. üyeliğimle mutlu-mesut devam ediyorum. ben şimdi buradan 10 davetiye versem, o 7 yıllık üyeliğimden de olacağım. 1 ay sonra olmasa 6 ay sonra...

peki bunları niye yazıyorum. ptp'de davetiye verecek kadar torrent aleminde pişmiş biri, zamanında çok üyelik banlatmıştır emin olun ki ve buradan davetiye dağıtmaz. eğer çok hardcore bir film izleyicisi değilseniz filelist.ro , iptorrents gibi siteler de işinizi görür. 4k istiyorsanız 4k, 1080p istiyorsanız 1080p... emin olun ben birçok filmi ratiom düşmesin diye önce filelist.ro ya da iptorrents'te aratıyorum ve %90 da buluyorum. bu sitelerde şansınızı deneyin. pişman olmazsınız.
  • tanımadığınız biri aracılığıyla ekşi'den, reddit'den veya forumlardan davetiye isteyerek girme şansı 0'a yakın olan elite film tracker'ı. ptp davetiye hakkını sadece belli seviyedeki kullanıcılarına verir ve o seviyedeki bir kullanıcının kendi hesabını tehlikeye atarak tanımadığı bir kişiyi davet etme ihtimali yok. açıkçası şimdiye kadar hiçbir elite tracker'a tanıdığımı bile davet etmedim. çoğu kullanıcı için public veya girmesi kolay tracker'lar gayet yeterli.
  • kesinlikle olağanüstü bir site. bol bol freelech uygulaması sayesinde mevcut puanlarınızı yükseltebilir, o puanlarla kendinize upload satın aldıktan sonra ratio derdinden kurtulabilirsiniz. bir süre sonra seed ettiğiniz film sayısıyla değirmeni döndürecek upload miktarına ulaştıktan sonra, film arama derdinizden kurtulabilirsiniz. yerim böyle bir siteyi ben.
  • ptp sahibi bir insanın kg davetiyesiyle ne yapacağı beni derin derin düşündürmekte. sonuçta kg'de olup da ptp'de olmayan hiçbir şey yok.

lakin ptp kapsar kg. bir nevi evrensel küme.
  • davet isteyenler için hakkında sayılarla konuşacağım site.
    maksimum üye sayısı: 40 bin.
    davet edebilen üye sınıfı: elite+
    davet edebilenlerin toplam üye içindeki yeri: %5,66 (bugün için)
    türkiye'den giren kullanıcı sayısı: 101 (geçen sene bu zamanlar 120 civarıydı)

yani basit bir hesapla türkiye'de yaşayıp davet yetkisi olan kullanıcısı sayısı maks 5-10 arasıdır, onların ekşi kullananını bulacaksın da kendini ispatlayacaksın da davet bulacaksın. tüpçünün piyango biletinden kazanma ihtimalinizle yarışır bu oran :d

büdüt: yurtdışında yaşayan ekşiciler hariç tutulmuştur.
  • avrupa'nın küçük ülkelerince çekilen, yürekleri ısıtan filmlere erişmek için bir adet davetiyesini, siz değerli suser dostlarımdan istirham ettiğim site.

iyiliklerin karşılıklı yapılmasını sevmem; ama bu konuda bana yardımcı olacak suser'a, bir tabak dolusu bol acılı ve ekşili halep dolması yapacağıma veya ipt torrents davetiyesi yollayacağıma izci sözü veririm!
hesabın var mı? giriş yap