• istanbul üniversitesi ögrenci kimlik kartlarında da kullanıldıgını sandıgım teknoloji.
  • dogumgunumde pasta uzerine baska bi pastanin resmini koymak gibi abuk bi dusunceyi bakir ve temiz zihnime sokan teknoloji.
    (bkz: ne dedim ben simdi)
  • pasta dediğin en çok üstüne renkli zamazingolar atarak yahut çikolatalı ise hindistan cevizi, en olmadı meyveyle, kolpa şemsiyeyle süslenirdi.
    biz öyle büyüdük. anam muzlu rulo pasta yaptımıydı doğum gününden doğum gününe tamam.
    şimdilerde böyle teknolojiyle çocuklar anne pastasını bilmez oldu.
  • pasta sahibi bıyıklı ya da kalın kaşlı, hatta sakallı ise, size ikram edilen parçanın üzerindeki o kıllı tüylü fotoğraf parçasını yemek oldukça zor olacaktır. (bkz: oeehh)
  • mide bulandırıcı bir görüntüye sebep oluyor.
  • dayımın çalıştığı pastaneye gitmiştim bir gün ve o gün şansıma bu pastanın nasıl yapıldığını gördüm. bir çalışana baskı için kullanılan yenilebilir kağıdı ve taşınabilir bellek verip "şunu kırtasiyeden yazdır gel." dediler. dayıma "normal yazıcı boyasıyla mı yazılıyor yani?" diye sorduğumda "gıda boyası kullanıyoruz diyoruz soran olursa." diye yanıtlamıştı. bu anlattığım bundan en az 15 sene öncesi ama bugün de çok farklı olacağını sanmıyorum. eğer böyle bir şey yaptırmaya kesin niyetliyseniz pastanenin yazdırdığı yazıcıyı ve içindeki mürekkebi görmeden böyle bir şey yaptırmayın.
  • ozellikle kucuk cocuklarin cok ilgisini ceken ve de hoslarina giden teknoloji. bayiliyorlar dogumgunu pastalarinin ustunde kendi fotograflarini gormeye.
  • cok param olsa bokuma yaptirtirim bu olayi
  • eskiden çok kullanılırdı fakat demode oldu artık. şimdilerde 2 boyuttan 3 boyuta geçiş var. temaya göre pasta üzerine çok güzel figürler yapılabiliyor. türkiye'de doğru düzgün yapanına henüz rastlamasam da yurt dışında çılgın örnekler mevcut.
hesabın var mı? giriş yap