şükela:  tümü | bugün
 • stevie wonder'in en iyi bir iki albümünden sayilan 76 tarihli "songs in the key of life"indan bünyesinde latin ve orta dogu ritimlerini birlestirdigi sarkisi.
  türk ve dünya gençligine i just called to say i love you gibi degerli eserleri hediye eden stevie, bu sarkisinda, önce o yillarin amerikasinin ruhuna uygun olarak zencilere ve tüm diger azinliklara uygulanan her türlü ayrimciliga karsi çikmakta, sarkinin sonlarina dogru her seye ragmen ümitli oldugundan bahsetmekte, gelin bir future paradise yaratalim demektedir.
  bense ingilizce bilmedigim dönemlerde ask sarkisi diye dinleyip hislenmisimdir, ayridir.
  sonra coolio bu sarkidan feyz alarak, rap ritimleri ekleyerek 90'larin ortasinda gangsta s paradise'i üretmistir.
 • steve abimizin isimleri me$hur "simuley$aan, miyutey$aaan" tarzıyla okumasıyla müzik tarihinde bir klasik olarak adını yazan $arkı. tam coolio'nun $arkısı çıkmadan bir yıl önce fast tracker'da böyle bir remix yapmaya niyetlendiydim, sonra kaynadı gitti. bir baktım coolio yapmı$, takla attım sevincimden.
 • pastime paradise adlı eseri bir de ünlü perküsyoncu ray barretto yorumuyla dinlemek, hatta bunu sabah uyandıktan sonraki ilk bardak çay eşliğinde yerden ışıyan karları seyrederek yapmak insan ömrünü altı dakika uzatır.
 • harika bir stevie wonder şaheseridir.
  yeni jenerasyon bu şarkının orjinalinin coolio grubuna ait olduğunu sanmaktadır.
 • harika avcının şarkıya yorumu için (bkz: pastırma paradise)
 • ray barretto yorumu olağanüstüdür. ruhunuzdaki müzik sevgisini perçinler. piano , gitar , sax , perküsyon soloları ooof of..
 • kuş sesleri eşliğinde siyah olduğunu umduğum bir ablanın nağmeli çığlıklarıyle nihayet bulan güzel şarkı.

  yerel kanallarda köfteci ve ocakbaşı reklamlarında fon müziği olarak kullanılmasının nedeni ise anlaşılamamaktadır.
  abuk sabukluğun zirvesinde bir durum oluşur. sayın wonder arkada:
  "proclamation
  of race relations
  consolation
  integretion
  verification
  of revelations
  acclamation
  world salvation
  vibrations" diye saydırırken, önde bayat sesli bir abla "etli pide, beyti, fındık lahmacun" diye döküp saçmaktadır.
 • şarkıyı dinlerken, arkadaki onca enstrüman sebebiyle ellerim hemen "şıkıdak şıkıdak" parmak şıklatma moduna giriyor. bir sağa bir sola kolları sallamaya başlıyorum.. o anda gözlerim açılıp kapanınca hani amerikan filmlerinde kilise vaazlarında bir grup inanılmaz hoş sesli insan koro kurar da arkada milleti hoplatır şarkı söylerken.. öyle bi grup içinde hissediyorum..
  tabii şarkı söylemeden, elimde bir enstrüman eşlik ediyorum sağa sola sallanarak..

  şarkı söylesem vaaz falan kalmaz.. peder biner başıma maazallah..
 • punk queen patti smith son albümü twelve'de pastime paradise'ı inanılmaz güzel yorumlamıştır. kelimelerin üzerine basa basa söylüyor. şarkının manasını ve ehemmiyetini çok güzel aktarıyor. yine bize umut veriyor. yürü be patti...