• pastırmalı yumurtaya soğan koyanda varmış, sizin nasıl bir damak zevkiniz var arkadaş ya.
  • insanın ismini duyduğunda, gecenin bir yarısı bile olsa kalkıp yaptırıcak kadar güzel bir yiyecektir.
    ben cahilim nasıl yapıldığını bilmiyorum ya da evde yapıyorum dışarda aldığım tadı bir türlü yakalamıyorum diyenler için ise*
    pastırmalar çemenlerinden ayrılır(tercihe göre ayırmayadabilrsiniz koku bakımından), çok ufak olmamak şartıyla parçalanırlar. bu sırada tavada cozurdayan ve etrafa miss gibi kokular salan tereyağı erimektedir. tereyağı kızmadan pastırmalar nazikçe tavaya yerleştirilir ve çok kısa bir pişirme süresinden sonra** üstüne yumurtalar sarısı dağılmadan kırıılır. tavanın kapağı kapatılır ve yumurtalar çok katılaşmadan sofraya alınır kaç kişiyseniz tavaya yumulunup afiyetle yenilir.

not: lütfen bu tarifi evde herkese yetecek kadar sıvı* olduğu zamanlarda uygulayınız.

benzer bir tat için;
    (bkz: sucuklu yumurta)
  • en son, 2 yıl önce gittiğimiz misafirlikte yediğim zengin yiyeceği... dadını unuttum ;(
  • birden aklıma gelen unutulmuş türk geleneksel lezzetlerinden biri. sahi eski türkiye'de böyle bir şey vardı değil mi? hatta kıymalı yumurta ve kıymalı makarna da vardı. eskiden ne kadar fakirmişiz, ne piliç sosis bilirdik ne de üç dilimlik aç bitir salam...
  • pastırmalı yumurtaya sogan koyulur mu koyulmaz mi tartismalarina gebe lezzet.
  • pastırmayı yedin yetmedi soğan da koy tabi. iyice kok sonra. hatta bitiremezsen geceden koltuk altına da sar. ben kokmuyorum diyeni oda parfümüyle kovalarım ayrıca.
  • tereyağını tavaya atıyoruz. yarım soğanı ince ince...

yok yapamıycam, bu zamanda pastırma almışsınız bu kötülüğü size yapamam.
  • ister ateist ol ister satanist, pastane pidesini bana bana sahurda gömdüğünde adamı imana getirir.
  • yedikten 8 saat sonra koltuk altından çıkan ter kokusu sebebiyle olası linçlere hazırlıklı olunması gereken yemek tarifi.
    pastırmaya soğan konulmaz. bunu aslında bol çemenle 8-10 diş sarımsaklı yapacaksın var ya, of...!
  • 1 (bir) hafta boyunca misk-ü amber kokmanızı sağlayan vip gıda.
hesabın var mı? giriş yap