• nba 2019-2020 trade döneminde yine yeniden dehasını konuşturmuş efsane.

iggy-winslow takası memphis'in kazançlı olduğu bir işti ve bana çok "çaresiz" gözüküyordu. "miami neden bu kadar tez canlı" diye düşünürken trade deadline ın son anlarında 3. bir takımı da kattı ve takımının uyuşturucu ve ruh hastalığından sorumlu pisliği dion waiters'ı, sakatlıklar sebebiyle istediğini alamadığı yeteneği justice winslow'u ve fedakarlık olarak james johnson'ı (o da ne kadar fedakarlık tartışılır) yolladı. bu esnada igoudala'yı alıp işi bırakmadı, jimmy butler ve iggy ile belli seviyede bir 2-3 numara kalitesi, savunmada adam değişimi ve butler'ı dinlendirme şansı yakalamışken tuttuğu eli bırakmadı, memphis'den ligin en underrated, çalışkan ve değerli orta seviye kanat oyuncularından jae crowder'ı da söktü aldı. trade işleri verirken almak, alırken vermek... kol gibi saçma solomon hill kontratını bu büyük upgrade in diyeti olarak aldı ve yine godfather olarak 45. kattaki okyanus manzaralı ofisinde koltuğunu denize döndürerek purosunu tüttürmeye başladı. iyi takım ve geleceği olan takım etiketli miami'yi doğudaki açıklığı görüp bucks'la beraber zirvenin en büyük adayı miami yaptı. (sorry boston & phila)

politikaya girse dünyada 5 ülke kalırdı, öyle büyük adam.
  • 26 şubat gecesi uzun zaman sonra kazandıkları ilk maç olan sacramento kings maçı sonrasında takım için neler yapılması gerektiğine dair duyduğum en komik demeçlerden birini vermiştir;

"i feel like a mosquito in a nudist colony. i know what to do. i just don't know where to start.''

meali;
    "kendimi çıplaklar kampındaki bir sivrisinek gibi hissediyorum. ne yapacağımı biliyorum, sadece nereden başlayacağımı bilmiyorum."
  • en anlamlı şampiyonluğunu 2006'da miami heat ile yaşayan efsane. her ne kadar o zamanın şartlarında günü kurtarmak için geleceği düşünmeden kadro kurmuş olsa da, alonzo mourning ve gary payton gibi iki efsaneye giderayak şampiyonluk yüzüğü kazandırdığı için bile eli öpülesidir.

ayrıca 2006'da ki şampiyonluk da takım üç numarasının meşe odunu*, bir numarasının vurdumduymaz*, dört numarasının bildiğin düz, yeteneksiz adam* ve takımın her şeyi olan iki numarasının* da toy olduğunu düşünürsek, ne zor şartlarda bu şampiyonluğu elde ettiğini anlayabiliriz.
  • giyinişiyle, duruşuyla, tam bir mafya babası gibi duran çok karizmatik bir coach.
  • çok yaşlanmış. en son geçtiğimiz sezon bir spurs - heat maçı mola arasında shaq'ın formasını yıllar sonra emekli etmesi hakkında konuşurken gördüm. zamanın yenemediği şey yok, bildiğin dede olmuş. ayrıca david blatt'in cavs'ten kovulmasıyla kendisinin geçen yaz lebron'un "erik spoelstra'yı kov." baskılarına siktir çektiğini öğrenmiş olduk. dede diyorum ama şunu yapmak bile 2 tane shaq büyüklüğünde taşak ister heralde. kendisine saygım sonsuz.
  • 12 haziran 2011 miami heat dallas mavericks maçı sonrası mavs'ın soyunma odasına gitmiş, oyuncuları ve koçu tek tek tebrik ederek büyüklüğünü göstermiş adamdır.
  • asıl adı patrick james riley olan, 61 yaşındaki başarılı koç.
    kariyerinin bir özeti için:
    http://www.nba.com/…inals2003/riley_300_fingers.jpg
  • 1981-89 la lakers
    1991-94 new york knicks
    1995-02 miami heat

normal sezonda 1110 galibiyet 569 yenilgi (66.1%)
    play-off'larda 155 galibiyet 100 yenilgi (60.8)
    6 $ampiyonluk yuzugu ve her maca gucci takim elbiseyle cikma karizmasi..

ceo stilindeki bu amcayi ozleyecegiz..
  • stan van gundy'yi gorevden alip tekrar heat kocluguna donebilecegi konu$ulan $ahsiyet. e tabi ba$kan kendisi olunca takiminda istedigi zaman koc olur istedigi zaman guard.*
  • bir şekilde al pacinoyu hatırlatan insan.
hesabın var mı? giriş yap