şükela:  tümü | bugün
 • 26 şubat gecesi uzun zaman sonra kazandıkları ilk maç olan sacramento kings maçı sonrasında takım için neler yapılması gerektiğine dair duyduğum en komik demeçlerden birini vermiştir;

  "i feel like a mosquito in a nudist colony. i know what to do. i just don't know where to start.''

  meali;
  "kendimi çıplaklar kampındaki bir sivrisinek gibi hissediyorum. ne yapacağımı biliyorum, sadece nereden başlayacağımı bilmiyorum."
 • en anlamlı şampiyonluğunu 2006'da miami heat ile yaşayan efsane. her ne kadar o zamanın şartlarında günü kurtarmak için geleceği düşünmeden kadro kurmuş olsa da, alonzo mourning ve gary payton gibi iki efsaneye giderayak şampiyonluk yüzüğü kazandırdığı için bile eli öpülesidir.

  ayrıca 2006'da ki şampiyonluk da takım üç numarasının meşe odunu*, bir numarasının vurdumduymaz*, dört numarasının bildiğin düz, yeteneksiz adam* ve takımın her şeyi olan iki numarasının* da toy olduğunu düşünürsek, ne zor şartlarda bu şampiyonluğu elde ettiğini anlayabiliriz.
 • giyinişiyle, duruşuyla, tam bir mafya babası gibi duran çok karizmatik bir coach.
 • 12 haziran 2011 miami heat dallas mavericks maçı sonrası mavs'ın soyunma odasına gitmiş, oyuncuları ve koçu tek tek tebrik ederek büyüklüğünü göstermiş adamdır.
 • chris bosh, wade ve lebron james'i ayni takimda bulusturan adam. kesin efsane olur bu olaydan sonra artik.
  (bkz: napiyorsun dedim barmen aklin basinda mi)
 • 1981-89 la lakers
  1991-94 new york knicks
  1995-02 miami heat

  normal sezonda 1110 galibiyet 569 yenilgi (66.1%)
  play-off'larda 155 galibiyet 100 yenilgi (60.8)
  6 $ampiyonluk yuzugu ve her maca gucci takim elbiseyle cikma karizmasi..

  ceo stilindeki bu amcayi ozleyecegiz..
 • stan van gundy'yi gorevden alip tekrar heat kocluguna donebilecegi konu$ulan $ahsiyet. e tabi ba$kan kendisi olunca takiminda istedigi zaman koc olur istedigi zaman guard.*
 • asıl adı patrick james riley olan, 61 yaşındaki başarılı koç.
  kariyerinin bir özeti için:
  http://www.nba.com/…inals2003/riley_300_fingers.jpg
 • basketbolun fabio capello'su.
 • en önemli özelliği takımın yapısına göre oyun oynatmasıdır, nba'de bir çok koç defansif veya ofansif özelliklerle anılırken riley oyunun her iki yönünü oynatmada da çok başarılıdır. ayrıca nba'de kendine özgü setleri en fazla olan hocadir. showtime zamanında lakers'a oynattığı hücüm gücü yüksek oyun ile yüzükleri takan riley, knicks tarihindeki en önemli koçlardan biridir. takımı 2 yıl üstüste hem de savunmaya öncelik veren bir anlayışla konferans şampiyonu yapmış ancak talihsiz biçimde rockets'a finalde iki kere kaybetmiştir.

  velhasılı; karizmatik yüz ifadesi, asla panik olmaması, geriye yatırdığı saçları, ıslık çalışı ve duruşu ile saçları ağarmasına ve artık yüzünden yaşlandığı dede kıvamına yavaş yavaş geldiği belli olmasına rağmen bence nba'in en önemli koçudur.