• oynaması inanılmaz zevkli ama birkaç saatin sonunda aralıksız baby tv izlemiş etkisi yapan oyun. zihin resetleniyor, düşünceleriniz pata pata pata pon pon pon pata pon'dan ibaret hale geliyor.
  • hayat ağacı'ndan (ehe) yeni patapon yaratabilmek için gereken ka-ching'lerin ve boss'lardan falan düşen caanım item'lerin alın(a)madığı takdirde kaybolması gerçekten insanı manyak ediyor. avlanırken bile, aptal yumiponların hemen önlerindeki yengeci hedef almak yerine yengecin önündeki inekleri (artık inek mi neyse onlar da) nişan alıp onları öldürmesiyle ineklerden dökülen ka-ching'ler, yengeci öldürüp oraya ilerleyene kadar insanın gözünün önünde kayboluyor ya, çok üzülüyorum lan. hele bi de senaryo bölümünde rare item (misal kılıç mılıç) kaybolursa, of. "almighty molmayti" diyen sevimli ağızlarına çarpmak istiyorum. işte benim de hayattaki derdim bu sevgili okuyucular. herkese iyi akşamlar.
  • rarepon yapmak istersiniz. tüm ordu doluysa eski bir pataponu göndermeniz gerekir. select tuşunun yanında retire yazar, "heh dersiniz bu emekli olsun artık", selecte basarsınız. ne olur peki? emekli mi olur pataponunuz? hayır efendim. hüzünlü bir ses çıkarır, yere düşer, eşyaları etrafa dağılır, o tek gözü yerde yatar kısa bir süre, sonra o da kaybolur...

bayaa bayaa öldü be patapon ne emeklisi? ne biçim animasyon bu? duygusal bağım var benim pataponlarla, ne zaman ki bir pataponumun başlığını alamadım, göreve baştan başlarım ben. pon-pata-pon-pata şarkısı gelene kadar kaç bossu baştan oynadım ben geride patapon bırakmamak için haberiniz var mı? sonra git emekli etcem adı altında... üzülüyorum.
  • toplu taşıma araçlarında oynarken dışarıdan bir nebze komik görünmenize sebep olabilecek oyun.
    evet çok zevkli, evet başardığınıza seviniyorsunuz, evet kendi adıma ego tatmini bile yaşıyorum fakat dışarıdan sadece balon görmüş çocuk sevinci yansıttığınızı fark etmediğiniz için yanlış anlaşılabiliyorsunuz.
  • --- spoiler ---

gamefaq'deki walkthrough'da (http://www.gamefaqs.com/…able/psp/file/942065/51864) dediği gibi boss'lar gerçekten de level 5'e kadar falan doğru düzgün bi item kazandırmıyor. level 5'ten sonra super cedar, titanium ore falan verseler de, o zaman zaten bunlar artık çok değerli itemlar olmaktan çıkıyor ; çünkü beşinci seviyedeki bir boss'u yenecek düzeyde bir ordu oluşturabilmişsen, muhtemelen kon kimpon minigame'ini (hani şu dağa benzeyen şeyin ayak parmaklarına vurma) de unlock etmişsindir ve ordan titanium ore elde ediyosun zaten. super cedar, mystery meat falan elde etmek yine zor, onu kabul ediyorum. biraz önce level 7 majidonga boss'unu öldürdüm, vere vere cherry tree verdi. ha belki şununla ilgilidir, senin ordun ne kadar kuvvetliyse, boss'u ne kadar kısa sürede öldürebiliyosan, ne kadar fazla rarepon'un varsa ve fever'ı ne kadar uzun süre sürdürebiliyorsan boss'u öldürünce o kadar değerli bir item kazanıyor olabilirsin. mesela benim ordumda 2'si dekapon, 1'i yumipon ve 1'i yaripon olmak üzere 4 rarepon vardı ve level 7 boss öldüğünde 5 yaripon ve 4 yumipon kalmıştı. yani tamamen rasgele de olabilir düşen itemler, vallahi bilemiyorum.

edit: yalnız insan uğraşıp didinip rarepon yapıyor, sonra boss'un biri bu rareponları yiyiverince nasıl da üzülüyor değil mi pataponseverler. gerçekten üzüldüm, sanki evladımı yemiş gibi kin duydum hayvana. kolay mı ulan 1500 ka ching biriktirmek? bir an boş bulundum dodge yapmadım diye, gitti canım dekapon. of lan.

--- spoiler ---
  • çok fena akla ve dile takılan müziklere sahip, fecii sevimli bi psp oyunu.. hayır sonra "pon pon pata pon, pata pata pata pon!" diye gezinip duruyorsunuz etrafta..
  • japoncasını bir deneyeyim dedim, haliyle anlayamıyorum ne nedir diye ama oynanış şöyle gibi duruyor. bizim patapon larımız var (patapon herhalde adları ondan bile emin değilim), bunları müziğimiz ile kontrol ediyoruz. sağdaki üçgen kare x yuvarlak tuşları kullanarak girdiğimiz müziğe göre hareket ediyor patapon lar. mesela pata pata pata pon (kare kare kare yuvarlak) yürümlerini sağlıyor. pon pon pata pon saldırmalarını sağlıyor. her bölümde farklı görevler var gibi.

müziği girerken hem ritme uymalı hemde yanlış nota girmemilyiz. ne kadar uzun süre hata yapmazsak o kadar etkili oluyor pataponlarımız. hatta bir süre sonra fever moduna giriyorlar ki hepten coşuyorlar. ayrıca strateji unsurlarıda var, pataponların dizilişi, yeni silahlar vs vs.

loco roco yu seven sevmeyen herkes denemeli. seslendirmeler yine loco roco gibi çok hoş yapılmış. lakin japoncasından pek anlayamıyorsunuz oyunu uyarayım.
  • ingilizce versiyonu bu gün çıkmıştır.

spank them bottoms!
  • tempo tutmadan oynamanin neredeyse imkansiz oldugu oyun.

kimseleri rahatsiz etmeyeyim diye kulaklik takip oynuyorum; ama cok afedersiniz elim dursa ayagim durmuyor bu oyunu oynarken, gotum ba$im ayri oynuyor. siz siz olun bir ba$inizayken oynayin bu oyunu. cidden komik gorunuyor uzaktan bakinca. zaten oyunun multiplayer destegi de yok, takilin yalnizken. insan icine cikmayin. komik olmayin, yapmayin.
  • loco roco nun yapımcılarından eğlenceli gibi görünen bir psp oyunu daha. henüz oynamasamda trailer ı çok hoş duruyor. grafikler benzer şekilde yapılmış.

edit: youtube linki gitmiş

http://www.gametrailers.com/player/29179.html
hesabın var mı? giriş yap