şükela:  tümü | bugün
  • bir şey olmaz, bu şekilde çok kere yedim. bazı restaurantlar özellikle böyle servis ediyor.

işlemci: ıntel(r) core(tm) i5-3230 cpu @ 2.60ghz(turbo 3.10) ram: 8 gb ram (7,45)
    ekran kartı: geforce 610m 2gb vram bağlantı: 16mbps işletim sistemi: windows 10 pro
  • fakir fukaranin aklina gelebilecek sorulardan biri. git marketten hazir dondurulmusunu al. bak benim param yok o yuzden patates soymayi cok severim.
  • başarısız mutfak denemelere icat demektir. soymayı unuttum/beceremedim dese ne olacak. gürme/faydalı deyip saçmalamak yerine.
    (bkz: hardaliye)
  • ince kabuksa mis gibi yenir diye cevap verebileceğim soru.
  • - patatesi kabuklariyla birlikte temiz bir bulasik sungerinin sert kismiyla ovalayarak akan su altinda yikarsaniz temiz olacaktir. cok fazla ovalarsaniz kabuk soyulabilir, kararinda yapin. ayrica uzerinde tas filan var mi diye de mutlaka kontrol edin. yerken agziniza tas gelmesin. disinizi kirmayin eheh eheh.
    - sonrasinda patatesi dilediginiz sekilde kesin. ben genelde kup kup kesiyorum, icleri daha iyi pisiyor.
    - bol yagda az patates kizartirsaniz patatesler kitir kitir olacaktir ve her tarafi esit pisecektir. eger az yaga cok patates atarsaniz patatesler hamur gibi olur ve her cevirmede parcalanir.
    - patatesleriniz piserken kirilmasin isterseniz kevgirle cevirmek yerine buyukce tava gibi bir seyde kizartirsaniz mutlaka tavayi sallayarak cevrilmelerini saglayin. bu sayede patatesleri cevireyim derken kirmazsiniz veya parcalanmazlar.

hayirli forumlar *
  • elma dilim patateslerin çoğu zaman bu şekilde servis edildiğini görmeyen insanoğlunun uyanma sorusu.

patates önce iyice yıkanır, mümkünse sirkeli sudan geçirilir. elma dilim tabir edilen şekilde kabuğuyla doğranır. tepsiye yanyana dizilir. sonra fırına konur. pişince de kabuğuyla birlikte ketçap filan allah ne verdiyse soslara banılıp afiyetle yenilir.

deneyin, ekmeksiz acayip karın doyurucu bir tarif.