• sabah, sabah beni çileden çıkarmış hadise.
    ev de bir iki gündür arkadaşım misafir sabah kalkip binbir zorlukla kahvalti hazırlıyorum oda patates ve ekmek olur genelde.
    bu yavru kalkti bugün günaydın demeden hoop daldi patatese, bu adam ise mi girecek dünya sikinde değil yani piç kurusunun.
    açsın tamam da ekmeksiz yemek nedir amk ya..
  • zengin işidir.
  • patetesi ekmekle yemek nedir yahu? patates hazretleri nişasta yapısında zaten. karbonhidratı karbonhidrat ile yemek de neyin nesi? tabi ki de ekmeksiz yenecek. kaldı ki ekmek, tadını alıyor patatesin; eti ve patatesi ekmeksiz yemeği tercih ediyorum, salt tadını damağımda hissetmeyi çok seviyorum çünkü.

makarnayı, pilavı ve patatesi ekmekle yiyenleri anlamıyorum. ya benim ki cahillik ya da onların ki lüks. kilo problemleri yok ya da 3 günlük açlıktan sonra sofraya oturmuş.

düzeltme: imlâ

ek: arkadaşlar keşke ben de ekmek arası yapıp içine de kızgın yağda bir güzel çıtır çıtır kızarmış patetesi koyup ketçaplayıp yemek isterim, hem de deli gibi isterim ama gel gör ki olmaz. olmuyor. yapamıyorum. ne pantolonlarımın düğmesi kapanır ne de gömleklerimin.
    ne fakirliği allasen adam bildiğin havasını atmış. sabah sabah üşenmeyip patates kızartması yapmak zaten başlı başına madalyalıkken bir de ekmek arası yapıp yemek şampiyonlar ligi.
  • ayıptır. aç olan insanlara bu zulüm yapılmaz. biz doyalım diye ekmeğin içine ekmek koyalım sen hapur hupur ye.
  • dondurmayı ekmeksiz yemek gibi bir şey bu herhalde

ne alaka
  • beyefendi köylü müsünüz şimdi bira patates yaparken yanında ekmekte mi söylüyorsunuz barda bitch please !
  • vay anasını dedirten olay. sabahın köründe kalkıp üşenmeden patates kızartan bir adam var karşımızda siz hala ekmek diyorsunuz.

ulan adam isterse patates arası patates bile yiyebilir. helal olsun sana koca yürekli patatesci
  • önce şu -de leri bi' birleştir.

olayı anlayacağınız açıdan anlatayım. ekmekle patates mi yemişsin ekmek arası ekmek mi pek fark yok.

ekmeksiz patates yendiğini görünce çılgına dönene insana adam kalkmış karbonhidrattır nişastadır anlatıyor.
  • patates kızartmasını ekmekle yediğim gün lütfen beni dövün. hatta patatesli börek yediğim gün de.
  • dolap bomboş siz neyin kafasini yaşıyorsunuz amk..
    ıki gram patates var onu da ekmeksiz yiyemem kusura bakmayin.

bira yaninda yenilen patatesle benim patatesim farkli.
    amcik ağızlı ya.
hesabın var mı? giriş yap