• gömlekleri pantalonun içine sokup düğmelerini ilikleyip kafayı hafif arkaya atarak gıdıyı çıkarıp şişmiş görünme pozisyonu
  • olumsuz bir durum tanımlaması. radyo kontrollü model uçak kontrolden çıkıp çakılırsa patates olur.
  • (bkz: salih abi)

"havar komşular havar ahmet'im patates olmuş."
  • benim sevdiğim adam olmak demektir patates olmak . ben birini seviyorsam o adam patatestir.çok değerli bir sevgi sözcüğüdür benim için.su ve patatesle yaşayabilirim diye düşünürüm hep .sevdiğim adamı temsil eder patates.sevgilimle ayrıldık mesela. sinirliyim kızgınım. ozaman patates soyuyorum etlerini liğme liğme ediyormuş gibi oluyor öfkem geçsin diye yapıyorum.sonra kızgın yağa atıyorum onunda canı acısın diye. sonrada yiyorum.yinede benden başkasına yar etmiyorum öylede manyağım .

kilo aldırıyor belki. ama bunlar hep depresyon hep antidepresan yan etkisi.
  • genelde got olmak anlamında kullanılır...
  • damat / tween design ekibinde gunde 30.000 defa kullanilmasi suretiyle musterilerine bile bulasmis olan komik tanim...

- numune trikolarin tuseleri yalnis gelmis...:(
    - aaa patates olduk yani...

- bu da yeni kumas kartelamiz....
    -patates , patates , patates , hm bu fena degilmis...
    gibi gibi...
  • etimolojik kökeni aklımı kurcalayan saçma deyim.
  • uzun ve alkollü geçen bir gecenin ardından yaşadığınız durum. alkolü; o patates kafaların suyu çektiği gibi çekerseniz, çok geçmeden patates olursunuz vesselam.
  • uzun saatlerini ve günlerini bilgisayar karşısında geciren, bu nedenle yaptığı tüm hareket fare ve klavye kullanmak olan, oturup adam gibi yemek yapıp yemeye vakti/isteği olmadığından abur cubur vs. ile beslenen, vücut ve daha önemlisi beyin fonksiyonlarını yitirmeye başladığından fiziki ve beyinsel olarak patatese dönüşme hali. sözlük yazarları arasında sık rastlanan fakat yol açtığı muazzam zayiat toplu histeriye ve ülke çapında paniğe yol açacağından derin sözlük tarafından gizlenen bir durumdur
  • çok içince, çok çalışınca ya da çok oyun oynayınca meydana gelen durum. yüzdeki huzurdan kaynaklı gülümseme ve pozitif enerjinin, fiziksel ve zihinsel karşılığı yoktur. o ana patates olmak denir.

tanımına bakayım derken ne saçma sapan şeyler okudum.

örneğin fıkrasına gülünmeyen adam, o an patates olmuştur. ya da aşırı oyun oynamış ergen boş bakıyordur sorulan soruya saçma sapan cevap veriyordur, patates olmuştur. kafası çok güzel birisi herhangi bir şeyi yapacak güçte değildir uzanıp kalmıştır, patates olmuştur. başarılı bir futbolcu beklenmedik bir vuruşla topu taca atmıştır, o anki ifadesi patates olmaktır. zor soru gelen öğretmen bir anda şiir okumaya başlamıştır, yani patates olmuştur.

patates adam ayrı arkadaşlar. o öbek; hep oturup göt büyütenleri anlatır, hayaller hacker gerçekler pubg tayfası. o ayrı. dağılın.
hesabın var mı? giriş yap