şükela:  tümü | bugün
  • elleri dert görmesin dediğim şofördür.

olay antalya'da gerçekleşiyor:
    haber linki:
    https://www.haberler.com/…rafindan-12636016-haberi/

kimse kusura bakmasın, patenci çocuk için duyar kasacak değilim. otobüsün arkasına tutunarak paten kayan; trafiği, diğer sürücüleri ve kendi hayatlarını tehlikeye sokan bu veletlerin anladıkları tek dil bu. o çocuk aracın altına girse o şoförün halini düşünebiliyor musunuz? o çocuk başka bir aracın önüne düşse ve zincirleme bir kazaya sebep olsa bunun bedelini kim ödeyecek?

birisi gelip benim aracıma bu şekilde tutunup trafiği, beni ve kendi hayatını tehlikeye soksa benim de tepkim farklı olmazdı.
    amacım şiddeti savunmak değildir, ancak konuşarak, nasihat vererek bunları adam etmek kesinlikle mümkün değildir. anladıkları tek dil bu!

edit: imla
  • şoför ile başlığı açan yazarın arasında fark yoktur. ikisi de tuhaftır ve uzak durulmalıdır.

patenle kayan kişinin yanlış yaptığı aşikar, şoför o kişiyi şiddet kullanmadan uyarabilirdi ve olması gereken tam olarak buydu.

şoför şiddet kullanmış, olayı gören esnafta şoföre şiddet kullanmış, sonra bir yazar o şiddeti savunup başlık açmış.

nereden baksan tutarsızlık, nereden baksan ahmakça.
  • iki çomarın dayak yediği videodur. darısı "amacı şiddeti savunmak olmayan" yazarımızın başına.
  • "mutluluk verici videolar da bugün" başlığıyla yayınlanması gereken videodur. hayır tabii ki de videonun başlangıcı değil, videonun finali mutluluk verici.

*spoıler*

şöförün ağzını burnunu s.kiyorlar afedersin.
  • + bir daha arabalara tutunarak patenle kayma emi oğlum.
    - tamam abi bir daha yapmam.

ekşi sözlük yazarlarının hayallerindeki ütopya.
  • sonuna kadar haklı sofordur.

buraya gelip "ama onlar daha çocuk" diye duyar kasacak ibişlere bakmayın.. bu patenli andavallar kaza geçirse aileleri, "benim çocuğum zaten maldı, şikayetçi olmuyoruz" demez.. çocuklar değere biner, şoförden hem şikayetçi olurlar hem de tazminat isterler..
  • antalyada gerçekleşmiştir. bağdat caddesinde gerçekleştiğinde o şöförün ellerinden öpeceğim. insana şiddet övdürüyo amk şoparları.
  • cocuklugumda ayagimda ayakkabidan cok paten olmustur. bir kere bile herhangi bir arabanin arkasina tutunmadim. neden? cocuk da olsam beyinsiz degildim. cocuk kendisi dahil bir cok kisinin hayatini riske atan bir davranista bulunmus. benim oglum boyle bir sey yapsa ve otobus soforunden tokat yese (evet bir iki ufak tokat var videoda sadece) sofore kizamam bile. belki hayatini kurtardi cocugun.

burada siddet siddet diye zirlayanlar o cocuk bir arabanin altinda kalip paramparca olsa aglayip zirlayacak, belki otobus soforunu suclayacakti neden cocugu fark etmedi diye. hatta keske tokatlasaydi da boyle olmasaydi diyecek. o yuzden birazcik mantikli dusunmeye calisin.
  • duyar kasmaya gerek yok. çomar diyenler aynı durumda kalsa aynı şeyi yaparlar.

şoförün yaptığı doğrudur. bazıları laftan anlamaz. bu şoför bu çocukla konuşarak anlatmaya çalışsa çocuk büyük olasılıkla tekrar yapacak bunu. o yaşa kadar eğitimi alamadıysa bedelini başkaları ödeyemez. belki de ileride yaşanması muhtemel büyük bir felaketin önüne geçmiştir şoför. bazen dayak gerekiyor.
  • şerefsiz gücü yetiyorsa gelsin