• + bir daha arabalara tutunarak patenle kayma emi oğlum.
    - tamam abi bir daha yapmam.

ekşi sözlük yazarlarının hayallerindeki ütopya.
  • cocuklugumda ayagimda ayakkabidan cok paten olmustur. bir kere bile herhangi bir arabanin arkasina tutunmadim. neden? cocuk da olsam beyinsiz degildim. cocuk kendisi dahil bir cok kisinin hayatini riske atan bir davranista bulunmus. benim oglum boyle bir sey yapsa ve otobus soforunden tokat yese (evet bir iki ufak tokat var videoda sadece) sofore kizamam bile. belki hayatini kurtardi cocugun.

burada siddet siddet diye zirlayanlar o cocuk bir arabanin altinda kalip paramparca olsa aglayip zirlayacak, belki otobus soforunu suclayacakti neden cocugu fark etmedi diye. hatta keske tokatlasaydi da boyle olmasaydi diyecek. o yuzden birazcik mantikli dusunmeye calisin.
  • sonuna kadar haklı sofordur.

buraya gelip "ama onlar daha çocuk" diye duyar kasacak ibişlere bakmayın.. bu patenli andavallar kaza geçirse aileleri, "benim çocuğum zaten maldı, şikayetçi olmuyoruz" demez.. çocuklar değere biner, şoförden hem şikayetçi olurlar hem de tazminat isterler..
  • "ben ağlayacağıma sen ağla"

genelde anne-babalar kullanır bu lafı. şudur anlamı da, sen bir kez daha patenle otobüslerin kamyonların arasına girip akşamına ölüm haberini alıp ben ağlayacağıma, ye iki tokadını otur sen ağla.

şoför amca baba vicdanıyla yaklaşmıyorsa bile, başını beladan kurtarmıştır.

- evladım otobüsün arkasına tutunman hiç doğru bir hareket değil, sonuçları çok kötü olabilir
    - aa öyle mi şoför amca, bilmiyordum, bir daha tutunmayacağım

bir ergenle bu diyaloğun yaşanacağına inanıyorsanız bence arada bir mağaranızdan çıkın.

ek: bir de şiddeti meşrulaştırıyorsunuz, o ayı sizin çocuğunuzu da böyle döverse o zaman ne yapacaksınız falan diyen olmuş.

ona da cevap vereyim. 7 yaşında bir oğlum var. bu sebepten şoför onu döverse iyi yapmış der, ben de ek olarak patenlerini kırarım.

yeni ek: en sevmediğim şeydir biriyle yazdığı üzerinden özel sohbette tartışmak. sözün, karşı argümanın varsa aha başlık burada. gel yaz altına. düşündüğünü buraya gelip yazamayacak kadar korkup özelden sataşanlar, günümü şenlendiriyor
  • şimdi sizin kafanızda iki tane soru işareti var: bir; dayak nedir? iki; neden atılır?

sıradan bir dayakta vücutta iki şey yükselir: bir; korku, iki; ardinal. ardinal bi hormon. dayağa karşı olan arzuyu artırıyor. biz bunu istemiyoruz. biz istiyoruz ki, kabahatinizi hatırlayın.
    sıradan dayağa örnek; sıradan dayak. yaratıcı dayağa örnek; öğretmenlerimizin bize cetvelle böyle vurması.

şoför de otobüsü aniden durdurup sürpriz bir atağa kalkarak yaratıcı dayak örneği sergiliyor. o çocuk daha da otobüs arkalarında fink atmaz. sıradan dayağa hepimiz karşıyız evet ama hele ki şu ülkemizin birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğu şu zor günlerde lütfen yaratıcı dayaklara gereken desteği verelim.
  • elleri dert görmesin dediğim şofördür.

olay antalya'da gerçekleşiyor:
    haber linki:
    https://www.haberler.com/…rafindan-12636016-haberi/

kimse kusura bakmasın, patenci çocuk için duyar kasacak değilim. otobüsün arkasına tutunarak paten kayan; trafiği, diğer sürücüleri ve kendi hayatlarını tehlikeye sokan bu veletlerin anladıkları tek dil bu. o çocuk aracın altına girse o şoförün halini düşünebiliyor musunuz? o çocuk başka bir aracın önüne düşse ve zincirleme bir kazaya sebep olsa bunun bedelini kim ödeyecek?

birisi gelip benim aracıma bu şekilde tutunup trafiği, beni ve kendi hayatını tehlikeye soksa benim de tepkim farklı olmazdı.
    amacım şiddeti savunmak değildir, ancak konuşarak, nasihat vererek bunları adam etmek kesinlikle mümkün değildir. anladıkları tek dil bu!

edit: imla
  • duyar kasmaya gerek yok. çomar diyenler aynı durumda kalsa aynı şeyi yaparlar.

şoförün yaptığı doğrudur. bazıları laftan anlamaz. bu şoför bu çocukla konuşarak anlatmaya çalışsa çocuk büyük olasılıkla tekrar yapacak bunu. o yaşa kadar eğitimi alamadıysa bedelini başkaları ödeyemez. belki de ileride yaşanması muhtemel büyük bir felaketin önüne geçmiştir şoför. bazen dayak gerekiyor.
  • piç bir de yere düşen şoföre patenle tekme atıyor.ya amk memleketinden soğumamız için kontrollu mu yayılıyor bu videolar.
  • içimin yağlarını eriten şofördür. bir tane de benim için vursaydıdır. bu arizona kertenkeleleri başka türlü adam olmaz. umarım dalga dalga bütün memlekete yayılır bu hareket.*
  • antalyada gerçekleşmiştir. bağdat caddesinde gerçekleştiğinde o şöförün ellerinden öpeceğim. insana şiddet övdürüyo amk şoparları.
hesabın var mı? giriş yap