şükela:  tümü | bugün
  • ak sigortanın yeni çıkartmış olduğu sigorta ürünüdür. evcil hayvanlarınız için özel veteriner muayenehanelerinde yaptığınız harcamaları teminat altına alır. acil durumlarda kullanılabilen 5000 tl değerinde teminat sağlanır. hoşuma giden bir diğer nokta ise evcil hayvanınız kaybolduğunda bulan kişiye verebileceğiniz 250 tl değerindeki hediye çeki de bu sigorta kapsamında karşılanır.

kısacası güzel mevzu. elinizi cebinize attırmaz, evcil hayvanların veteriner masraflarıyla ilgili kafalar raad olur. @elli liralik benzin arkadaşımızın dediği yerden yaptırdım bende. ilgilendiler sağolsunlar.
  • ak sigorta'nın başlangıç için vasat evcil hayvan sigortası ürünüdür. vasatlığını anlarlar mı bilemiyorum zira türkiye'de epeydir adam akıllı bir evcil hayvan sigortası yok idi. bu ürün klozlarını her ne kadar detaylı olarak okuyamamış olsam bile anladığım kadarıyla sadece acil durumlarda devreye girecek şekilde tasarlanmış.

acil durum teminatı 5.000 tl
    3. şahıs mali mesuliyet 3.000 tl
    kayıp arama ilanı ve ödül teminatı 250 tl

acil durum teminatı için örnekler şu şekilde;

trafik kazası sonucu oluşan tüm sağlık problemleri,
    yüksekten düşme sonucu oluşan kırık ve yaralanmalar
    herhangi bir kaza veya enfeksiyon sebebiyle oluşacak göz tedavileri
    yanma sebebiyle oluşacak tedaviler
    elektrik çarpması sonucu oluşacak tedaviler
    yabancı cisim yutma veya batması sebebiyle oluşacak tedaviler ve zehirlenmeler
    böcek sokması sebebiyle oluşacak tedaviler
    sıcak havalarda ısı çarpması, soğuk havalarda donma
    boğulma tehlikesi ile karşılaşma sebebi ile tedavi
    başka bir kedi veya köpek ile kavga sonucu tedavi

ama pati sigortası, onu satın alan evcil hayvan sahiplerinin, ürünü kullandıkça ve gereksiz yere prim ödedikçe getirecek oldukları yapıcı eleştirilerle, neden daha iyi yerlere gelmesin?

bunun çok daha detaylısı için; allianz türkiye'de de gerekli çalışmalar yapılıyor diye duymuşluğum var. ama hayalimdeki ürün; iç-dış parazit gibi rutin kontrolleri de ödesin, yılda bir kere ücretsiz psa çeksin vb gibi. yani yatarak limitsiz, ayakta limitli teminat satsın bana.

yine de piyasa için yeni bir soluk. ve biri çıkarınca diğerleri de gelir. demek ki, az kaldı. almanya, ingiltere ve italya'da çok yaygın ve satan bir üründü, darısı başımıza diyelim.
  • yine hizmete girmiş sanırım, bir ara yok gibiydi, belki dikkatimi çekmedi. ama anlaşmalı veteriner sayısı en azından ankara için çok az.
    yurtdışında inanılmaz bir sektörken burada akıl edilmemesi doğru düzgün şaşırtıcı.
    mesela 1 defaya mahsus muayene, tırnak kesimi ve göz-kulak temizliği hizmetleri ücretsizmiş de benim gittiğim yerde mesela zaten ücretsiz onlar.
    yine de yaptırılabilir.