şükela:  tümü | bugün
  • yayın dünyasına iyi bir giriş yapan yayınevi.

http://www.patikakitap.com.tr/

yalnız, hazırlamış oldukları ajandada turan dursun'un da anıldığını görmek isteriz.
  • 27. kitabını basmak üzere olan genç ve dinamik yayınevi. her bastıkları kitapta kendilerini geliştirmişler.

9. kadıköy kitap günleri'nde rast gelip gezdiğim stantlarında farklı türlerden oldukça sağlam kitaplar gördüm. meğer düzenli olarak kadıköy kitap günlerine katılıyorlarmış.

stantlarında konuştuğum arkadaşlardan aldığım sağlam bilgi beni oldukça heyecanlandırdı. öğrendiğime göre, çok yakında peter atkins'ın bestseller'ı galileo's finger: the ten great ideas of science kitabını türkçeye çevirip basmaya hazırlanıyorlarmış. merakla bekliyoruz.

edit: kitap basılmış.
  • yoluna "okumuş işçi" ile çıkmış olan, üretenlerin tarihini anlatmak isteyen güzel yayınevi. onlar da diyorlar ki:

“yedi kapılı teb şehrini kuran kim?
    kitaplar yalnız kralların adını yazar.
    yoksa kayaları taşıyan krallar mı?”

bize 1 mayıs mahallesi'ni, kendi bir haziranımız'ı, dersim'i, diyarbakır'ı, çin'i, hindistan'ı, merkezi ve çevreyi, kapitalizm ve tabakalaşmayı, insanın doğasını, kadını ve erkeği, iktidarı, insan haklarını anlatmaktalar.

bir de "the knitting circle rapist annihilation squad" geliyormuş, daha ne olsun. buradan çevirmen arkadaşa sesleniyorum, çabuk çabuk çevirsin, ne olur. bekliyoruz.