şükela:  tümü | bugün
  • duyduğuma göre istifa eden iki genç akademisyenin rize çamlıhemşin de ayder yaylası yolu üzerinde faaliyete geçireceği tesis. şubat gibi çalışmalara başlayıp, mayıs gibi hizmete açılacakmış. doğa turizminin giderek yaygınlaştığı doğu karadenizde; barınma olanaklarına katkı sağlamak, doğayı korumak için doğanın fiilen içinde olmak ve doğa severlerin kendilerini evlerinde hissedecekleri bir konsept yaratmak çıkış mottolarıymış. ne diyelim hepimiz için hayırlı olsun. ben ilk misafirleri olmak için başvuru yapmaya hazırlanıyorum.
    (bkz: çamlıhemşin)
    (bkz: ayder)
    (bkz: fırtına deresi)
  • bu yaz karadenize gittiğimde dikkatimi çeken iki şey vardı: pansiyon işletenlerdeki doğaya karşı hoyratlık ve bunların işin çakallığına kaçmaya meyilli olmaları.

bölge insanına sözüm yok tabi. dört dörtlük insanlar, misafirperverler, sıcak ve eğlenceliler.

bu iki genç akademisyenin aklı başında olacağını, doğaya saygılı olacaklarını, çakal işletmeci değil "ev sahibi" olacağını umut ediyorum... okumuş insanlar neticede. önümüzdeki sene göreceğiz tabi.
  • yıllardır akılda olan ama bir türlü gerçekleştirilmeyen karadeniz turu için şahsım adına fazlasıyla motivasyon kaynağı olacak olan pansiyondur. ve şüphesiz ki ilk durak olacaktır. mis gibi doğada misler gibi bir tatili şimdiden hayal ettirmiştir. sahipleri de sıcacık insanlardır. bir an önce açılsa da gidebilsek.*