şükela:  tümü | bugün
  • instagramda gezerken videosuna denk geldiğim artık içine hangi kimyasalları koymuşlarsa başlarım yapacağınız işe diyerek kendini salıveren süttür.

video
  • sütün patlamasından öte cezve ve ocağın titreşime verdiği bir tepki sonucu yaşandığını düşündüğüm olay, elbette ki gerekli araştırmalar yapılmalıdır.
  • kıyıda köşede önemsenmediğini düşünüp uygun zamanı kollayan cezvenin fırsat bulunca (bkz: benim neyim eksik)çaydanlığa karşı (bkz: çaydanlık şakası) kontra atağa geçmiş hali.
  • ani bir şekilde ısıtılan sütün neden olduğu patlamadır, üst kısımda oluşan tabaka süt ani ısıtılınca oluşan kabarcıkların yüzeye çıkmasını engelliyor ve basınç patlamaya neden oluyor. şayet karıştırılarak ısıtılırsa bu sorunun önüne geçilir.
  • (bkz: superheating)
  • her gün hakkında bir başlık açılan süt.
  • #81381033 entrye istinaden, sanırım bilimsel açıklaması bu

bir arkadaşımın eşi, mikrodalgada ısıttığı süte kaşık soktuğu anda, süt patlamış ve yüzünü yakmıştı.
  • daha dün cezvede süt kaynattım. gerçekten şansa yaşıyoruz.
  • anlamadığım nokta şu.

bir insan sütün kaynamasını neden çeker? kameranın açısı bayağı iyi ayarlanmış. sağlı sollu sek süt paketleri yerleştirilmiş. paketler kadraja tam alınmış. sanki biraz da marka karalama operasyonu var gibi.

ha dersiniz ki önceden de patladı, ondan yapmışlar. ona bir şey diyemem.

uyarılar üzerine edit: ilk 2de patlamış, 3te çekmişler. lakin sadece pastörizasyon işlemi görmüş bir besin maddesi nasıl böyle patlar, bu kadar az bir süt, süper ısınma sayesinde bu kadar patlayabilir mi anlaması güç
  • muhtemel sebebi kabuk tutmasindan kaynaklı olusan iç basınçtır. ıngde bende gördüm . hemen organik ablalar toplanmis altina"çocuklarına kutu sut içirenler düşünsün, ben samiye abladan aliyorum valla" (bkz: organik delisi yeni nesil anneler) not:ayrica o kutularin bilinçli olarak oraya yerleştirildiğini düşünüyorum.