şükela:  tümü | bugün
  • yemek sepetindeki tüm çirkefliğime rağmen bir kere bile kendileriyle karşı karşıya gelmediğim, ne sipariş etseniz beğeneceğiniz ve sıcak sıcak tam istediğiniz anda size paketi ulaştıran bu ülkede hala işini ciddiyetle ve adam gibi yapan insanlar görüp sevinmenizi sağlayan, pide, pizza, tantuni gibi çeşitleri olan çok sevdiğim bir yer. ayrıca kesinlikle pizzaları favorimdir. 5 liralık küçük boy pizzalarından bolca çeşit söylemek, sofrayı acayip zenginleştiriyor. yemek sepetindeki son 3 oyumda, 10-10-10 almış tek mekan da burasıdır ayrıca. umarım şımarıp, şu güzel ortamı bozmazlar.
  • burada sanki dükkanın sahibi benmişim gibi yazacağım ama gerçekten de ben hayatımda bu kadar gırgır makara adamlar görmedim. 70 cm kol gibi kocaman pideyi geçtim, abi tadı tuzu falanda önemli değil, muhabbetleri yeter yahu.

+müdür bi sipariş verecektim?
    -buyrun hocam
    + bi kıymalı yumurtalı ama ..
    - kıymalı yumurtalı ama yumurta az pişmiş olsun bide gene çok açsın değil mi abi.
    + utandım amk, ustama saygılar, şimdiden ellerine sağlık.

eğer hep aynı telefondan arıyorsanız yada benim gibi üç gece de bir arayıp, "ölüyorum acımdan" yalanını söylüyorsanız, adamlar artık yemiyor ve gayet kibar bir şekilde lafı çakıyor. ayrıca onlarda genç bebeler lan, valla seviyorum hepsini, dileğim;böyle gırgır bir şekilde çalışsınlar ve hep kazansınlar.

olurda okurlarsa falan, eski 45, yeni 65. sokak, 15/3 emek 3. cad. eşşek değilsiniz, bi kuşbaşı kaşarlınızı yirim.

edit: vay amk yolladılar ya la!
  • tam 8 ay önce yazdığım bir entryi okuyup, (bkz: #28011881) az evel telefonla arayarak aynen şöyle dediler;

"hocam iyi akşamlar, patlıcan pide den arıyoruz adım serhat, internette yorumunuzu gördüm, çok teşekkür ederim, evdeyseniz
    bi kuşbaşı kaşarlı pide ikram etmek istiyorum. "

önce arkadaşlarımdan biri dalga geçiyor zannettim ama adamlar doğru söylüyormuş, sabit hatlarını aradığımda karşıma serhat diye bir arkadaş çıktı.
    teşekkür ettim, yeni yemek yediğim için teşekkürlerimi ileterek nazik ikramları hususunda hakkımın saklı kalacağının teyyidini aldım.

şimdi başak sayan başlığına gidiyorum. biraz övgü ve sonrasında bu yazıyı okuyorsa bir akşam yemeği teklif edeceğim kendisine.

hadi allahım bu gün şanslı günümdeyim, biraz daha yardımcı olursan çok güzel şeyler olabilir. eğer buda olursa bekle beni ali ağaoğlu, damadın olmazsam tüm türkiye beni öpsün...
  • waffle işine de el atmışlar.genelde waffle'ı tezgah başında seçerek yaptıran biri olarak hazırladıkları menü (zalım waffle, kivinin kalbi, hırçın ananas gibi) bünyeye bi farklı gelmiştir. waffle olayında çevredeki rakiplerinden (levent waffle*, ab'bas*) de fiyatı biraz az tutarak* olaya girmişler.hayırlı olsundur. yalnız şunu da söylemeliyim ki o waffle hamurunu biraz daha büyütmeleri ve çilekleri de hormonsuzlardan seçmeliler. bir dost tasiyesi.
  • servis saatleri sabah kahvaltilarinda pide yemek isteyenlere hitap etmeyen mukemmel pidecidir.
  • yemeksepeti nin jokeriyle tanistigim bir daha da pide yiyeceksem tek favorim olan pide ve pizzaci. pideleri kocaman, yagsiz lezzeti on numara, velhasıl seviyoruz kendilerini işini iyi yapan isletmeleri korumak ve kollamak boynumuzun borcu..
  • oha lan nasıl bu kadar az entry olur burada?
    ben kendileriyle tee bahçelievler ilk açılış zamanlarında tanıştım, dükkanda sadece 3-5 motor ve dükkanın ortasında kocaman bir doğalgaz pide fırını vardı, belli ki devlet amca sermayelerine çökmüş, hava parası, aidat, kira, açılış masrafı derken tehlikeli sınıra yaklaşmışlardı.
    kafamı uzatıp "abi açıldı mı burası" demiştim usuldan, dedim çünkü 2 katlanır masa, 10 sandalye, fırın ve motorlar dışında boştu...
    "tabi tabi buyur "deyip davet ettiler, hayırlı olsun abi dedim ve broşürlerini aldım, ev arkadaşım patlıcanlı pide yemem ben dese de beleş pide teklifime dayanamayıp yerken orgazm olduğu o 70 ligi ağzına aldı.
    içeri girdiğimde ellerini sıvazlıyordu... dur lan dur o başka girizgahtı...
    sonra baya baya sevdik, konu komşu, bahçelievler öğrenci ahalisine de öve öve bitiremedik.
    tabi taşınma vs derken tee 6-7 sene sonra yemeksepeti aracılığıyla o muhteşem logoyu gördüm, ramazan'da rahatlıkla söyleyebilirim en az 10 sipariş verdim.
    asfalt tarafına, kayınvalidelerde siparişime yağmur yağarken bile iftara sipariş yetiştirdikleri, esertepe adresimdeki tee izbe kapıcı daireme kadar iftara sipariş getirdiler.
    ben burayı öve öve bitiremem ama illa ki öveceğim.
    karışık pizza ince pide hamurundan ki bu mükemmel ve malzemesi o kadar dolu ki dilime yandan bakınca kesintisiz bir kırmızı et hattı görüyorsunuz.
    lahmacun orgazmik lezzetli, o çiğ et tadı hiç yok ve aşırı güzel pişkin.
    bir karışık ızgara yedim ki buradan okuyorsanız lezzet çıtamın ayarını kaçırdınız, daha da başka yerden yemem.
    son olarak 24 temmuz 22:49 siparişimi 23:00 da getiren uzun ve kel abi (müdür sanırım, tipi müdür tipiydi) sözüm sana: her kahraman pelerin takmaz, sen benim kahramanımsın, adamsın...
    sipariş verin abi, yiyin buradan, hakkaten hakediyor bu adamlar.
    bi pizzacı altan bir de sen patlıcan, iyi ki varsınız...

eyyorlamam bu kadar...

edit: o kadar değilmiş demek ki, yemeksepeti üzerinden verdiğiniz siparişleri 30-40 dk da gelirken kendi siteleri üzerinden verdiğim ilk siparişim 1 saat 15 dk dır gelmemiştir, dursun bakalım bu entry, gelince (gelirse) editlerim.

edit 2: 1 saat 40 dk oldu, aradım ve sipariş görünmediğini belirttiler, farklı şubeye düşmüş olabilirmiş, farklı şubenin afedersiniz ağzına sıçayım ben. kurumsallık da bu kadarmış demek ki. adamlarda bi arayalım, durumu bildirelim yok.
  • yemeksepeti üzerinden sipariş ettiğim pizzanın üzerine sitede yazdığı gibi hellim peynirini değil onun yerine beyaz peyniri boca edip gönderen bir işletme. telefonla arayıp durumu izah ederken de ergen sevgililerin tartışmalarını anımsatan bir tonla sözünüzü kesen ve sizi terslemekten kendini alıkoymayan çok kibar bir hanımefendinin de çalıştığı bir yerdir.

öyle logosuna, ismine aldanıp işletmeleri sevimli sanabilen bana da ders olsun.