şükela:  tümü | bugün
 • kurgu yeteneği oldukça iyi olan crime yazarı.seri halinde yazar ve her kitapta, yarattığı kay scarpetta karakterinin bir yakını feci şekilde ölür(birinde çiçek hastalığından, birinde işkence edilip yakılarak, bir diğerinde vurularak,vs vs.)ama son dakikaya kadar olayların kavranması neredeyse imkansızdır.
 • harry potter romanlarının yazarı joanne k. rowling ten sonra dünyanın en fazla kazanan ikinci yazarı
 • hayatimda okudugum en surukleyici polisiye romanlarin yazari olup, en son cikan "ari kovani"* ile hayal kirikligina ugratmistir.
  web sitesi surekli "under construction" vaziyetindedir, uzmektedir.

  ayrica bu muhterem hanimefendi, karindesen jack'in kim oldugunun sirrini da cozdugunu iddia etmis, simdi ismini hatirlayamadigim alman bir ressamin bu cinayetleri isledigini one surmus, ve adamin yaptigi bazi tablolari kanit olarak gordugu icin satin almistir.
  tablolardaki tuhaf sekiller vs hakikaten de karindesen jack'in isledigi cinayetlerin mahallerine benzemektedir, resimlerini inceleyenler anlayacaktir. (evet ben baktim, hastayim ben)

  bana kar$i yaptigi tek hata ari kovani olmayip, esas buyuk ayibi dr scarpetta serisindeki onemli kisiliklerden biri olan, scarpetta'nin yegeni lucy'yi, ustun zekali bir nerd'ken ilerleyen yillarda cok akilli oldugu kadar guzel de olan, becerikli, basarili bir fbi ajani yapip, (buraya kadar bir itirazim yok), bu kadar harika bir donanimin yanisira kiza lezbiyenlik uygun gormus olmasidir.
  (bkz: ne dedim ben)
 • (bkz: kay scarpetta)
 • kadavralar konusunda üstün bi bilgiye sahip olan,tıp okuduğunu zannettiğim yazar
 • arıza bir yazardır. kitapları meşhur olmadan önce, polis gazeteciği yapmış, morg görevlisi olmuştur.kay scarpetta karakteri, morgda çalıştığı dönemde tanıştığı ve hayran olduğu bir kadın adli tabibe aittir. bir keresinde 10 günde 200 sayfa yazıp sürmenaj olmuştur.
 • bir kitabında, lezbiyenliği yarattığı bir karakter aracılığıyla oldukça başarılı tasvir etmiş ve kitabın piyasaya sürülmesinden sonra yaptığı bir röportajda lezbiyen olduğunu açıklamış olan yazar. ayrıca kitap yazmaya başlamadan önce bir süre otopsi bölümünde görev yapmış olmasından dolayı, kitaplarında cinayetler mantıklı bir çerçeve içinde açıklanmaktadır.
 • son kitabı blow fly'da kay scarpetta'yı hala kullanmaya devam eden bir nevi yarattığı karekterle yaşlanan ve yaşayan en iyi crime yazarlarından biri .
 • turkcede yeni yayinlanan bir katilin anatomisi karindesen jack adli kitabinda efsanevi ingiliz seri katili karindesen jack'in kimligini kanitlara dayanarak en azindan beni inandirarak aciklayan ve bundan 100 kusur yil once meydana gelen cinayetleri resmen cozen kadindir, saygi duydum bu kadarina...