• yazarin "food to die for" ve "scarpetta's winter table" kitaplari bildiginiz yemek kitaplaridir. cornwell'in ana karakteri kay scarpetta italyan asillidir ve romanlarda yaptigi leziz italyan yemekleri okurlarin agzini sulandirma kapasitesine sahiptir. hal boyle iken cornwell bunu degerlendirmis ve italyan mutfagi agirlikli iki yemek kitabini da cikartmistir, okurlar scarpetta'nin yaptigi yemekleri yapabilsinler, kendilerini meshur kahramana yakin hissetsinler diye.
  • aşağıdaki bakınızda sıralanan kay scarpetta serisi'nin yazarı.
    (bkz: #62890710)
  • hayatimda okudugum en surukleyici polisiye romanlarin yazari olup, en son cikan "ari kovani"* ile hayal kirikligina ugratmistir.
    web sitesi surekli "under construction" vaziyetindedir, uzmektedir.

ayrica bu muhterem hanimefendi, karindesen jack'in kim oldugunun sirrini da cozdugunu iddia etmis, simdi ismini hatirlayamadigim alman bir ressamin bu cinayetleri isledigini one surmus, ve adamin yaptigi bazi tablolari kanit olarak gordugu icin satin almistir.
    tablolardaki tuhaf sekiller vs hakikaten de karindesen jack'in isledigi cinayetlerin mahallerine benzemektedir, resimlerini inceleyenler anlayacaktir. (evet ben baktim, hastayim ben)

bana kar$i yaptigi tek hata ari kovani olmayip, esas buyuk ayibi dr scarpetta serisindeki onemli kisiliklerden biri olan, scarpetta'nin yegeni lucy'yi, ustun zekali bir nerd'ken ilerleyen yillarda cok akilli oldugu kadar guzel de olan, becerikli, basarili bir fbi ajani yapip, (buraya kadar bir itirazim yok), bu kadar harika bir donanimin yanisira kiza lezbiyenlik uygun gormus olmasidir.
    (bkz: ne dedim ben)
  • kay scarpetta serisi, andy brazil serisinden açık ara daha iyidir. ama cornwell'in, scarpetta'da yakaladığı başarıyı, uzun vadede sürdürdüğü söylenemez, seri giderek kötüleşiyor. karakterlerin giderek kartonlaşması, kitabın sonuna doğru hikayelerin alelacele toparlanması hoş durmuyor. yine de çok satıyor, orası ayrı.

buna rağmen önemli bir yazar, çünkü polisiyeye yeni bir soluk getirdi; birçok kadın yazarın öncüsü oldu. şimdi aşina olduğumuz kadın adli tıpçı, dedektif karakterleri biraz da onun açtığı yol sayesinde türe girdi.

okunacaksa, ilk romanlarından başlamak daha iyi. ya da benzer türde şu an daha iyi yazan tess gerritsen okunabilir.
  • adli tabip kay scarpetta serisinden cikan ilk kitaplari oldukca sürükleyicidir. polisiye roman severler icin epeyce taninan bir yazardir. ancak 2000'lerin ortasindan itibaren hem konu sıkıntısı cekmeye baslamasi, hem de yan karakterlerin özel hayatlarinin (özellikle yegeninin süper ötesi süperligi beni kitaplardan sogutmustu) cinayetin gizeminin önüne gecmesi sebebiyle yavas yavas takip etmeyi biraktigim yazar.
  • ablam sayesinde haberdar olduğum tüm kitaplarını heyecanla okuduğum hatta tüm kahramanlarını sanki bizzat tanıyor hissine kapıldığım şahane yazar
  • en sevdiğim yazarlardan. hemen hemen tüm kitaplarını okudum. en çok tabiki scarpetta serilerini sevdim. artık o kadar tanıdık oluyorlar ki, kim ne tepki verecek falan anlayabiliyosunuz
  • (bkz: kay scarpetta)
  • kadavralar konusunda üstün bi bilgiye sahip olan,tıp okuduğunu zannettiğim yazar
  • son kitabı blow fly'da kay scarpetta'yı hala kullanmaya devam eden bir nevi yarattığı karekterle yaşlanan ve yaşayan en iyi crime yazarlarından biri .
hesabın var mı? giriş yap