şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 1998 doğumlu slovak opera şarkıcısı. kendisi 2010 yılında, daha 12 yaşındayken katıldığı çek cumhuriyeti-slovakya yetenek yarışması talentmania'yı kazanmıştı. hem görüntüsü hem de sesiyle adeta cennetten yeni gelmiş gibi olan bu kızcağızın bir de ennio morricone eseri c'era una volta il west performansı var ki, hakikaten akıl almaz derecede başarılı. kendisini ileride çok daha iyi yerlerde görürüz diye tahmin ediyorum.

  https://www.youtube.com/watch?v=okmraqzizok
 • bu kadar kültür fukarası bir toplumuz bakayım bu süper çocuk için ne yazmışlar sözlükte dedim tek kişi var yazan hahaha valla komik bir ülkeyiz....zairenin ekşi sözlüğe girip baktım 18 sayfa vardı
 • büyüyüp güzelleştikçe ayrı bir tatlılık ve yetenek abidesi olmuş muhteşem sesli soprano hanım kızımız.

  muhteşem bir performans

  sahne şovuyla çok tatlı bir performans
 • gercekten de muhtesem otesi bir sese sahiptir. hala yaramaz kucuk bir kiz havasi var buyumus bile olsa. butun yorumlar kendisinden melek sesli diye bahsediyor.
 • muhteşem bir soprano daha 14 yaşında iken seslendirdiği once upon a time in the west performansı beni büyülemiştir.
 • "yürüyeduran" çocuklardan biri. büyüdükçe sesi de olgunlaşıyor. duygu iletkenliği anlamında callas olmasını beklemiyorum ancak samimiyeti yetiyor. daima ağabeyiyle didişen kardeş samimiyeti var bu kızda
 • o muhteşem sesiyle insanın tüylerini diken diken ederken, hanımefendi duruşuyla, endamıyla, güzelliğiyle de yüreklerimizi ısıtan soprano. bu tatlı kızı dinlerken biteviye aklıma aleyna tilki geliyor, yüreğim sızlıyor. şu yazdıklarımı okuyup ne alâka diyenleriniz olursa naçizane alâkayı siz kurun.

  şu linkten kendisinin ave maria yorumlarına ulaşabilirsiniz. en eski kayıt on beş yaşında olduğu zamana ait. yetişkin olduğu halde bilirsiniz birçok insan için bir toplumun önünde teklemeden, kekelemeden konuşma yapabilmek hayli güçtür, bu kız bir topluluğun önünde uzun nefesler harcaması gereken eserleri daha çocuk yaşlarında söylemiş. tebrik ediyorum. ayrıca kendisinden bir adet symphony of sorrowful songs yorumu bekliyorum.

  şu yorumuna da ayrıca bayıldım. muazzam.