şükela:  tümü | bugün soru sor
 • özellikle balmumundan yaptığı heykellerle yaratıcılığın doruklarında dolaşan, şu an avustralya'da yaşayan italyan asıllı* sanatçı. gollumvari tasarımlara imza atmıştır.

  bunu alan bunu da aldı: h.r. giger
 • eserleri sır kapısı tarzı korkutarak imana getirme, ibret verme konulu uydurmasyon dini hikâyelere malzeme edilmiştir: (bkz: kuran-ı kerim'i yırtan kız)
 • yaratıcılığını ve yeteneğini tanımlayacak sıfatı tam olarak bulamadığım kadın. teknoloji, evrim ve insanı harmanladığı nature's little helpers serisi sergisi ile tüylerimi diken diken etmiştir. ron mueck'i kıskandıracak derecede başarılı balmumu heykeller ve genetiği oynanmış hayvanlar ürkütücü. car nuggets serisi ise eğlenceli ve şirinden öte. kocaman bir aferini hak eden anne.
 • cakmadir kendisi. piccinini tektir o da francesca piccinini'dir.
 • efem bi resim vardı, çeşit çeşit ibret dolu öyküde kullanıldı, ezanı dinlemediği için çarpılan kız, kuran okumadığı için fareye dönüşen kız vs olarak.. işte faremsi, domuzsu insansı bişiydi o resim. sonra o resmin yalan olduğu çıktı ortaya, bi sanatçının yaptığı bi heykel falan denildi. işte o talihsiz sanatçı bu kişiymiş. biliyor mu acaba eserinin ne amaçla kullanıldığını? yazık ya..

  işte o resim:
  http://img122.imageshack.us/…22/6507/sssswv2.th.jpg

  bu muhabbetin de modası geçti artık herkes biliyor da, yine de bi not düşeyim istedim evet..
 • şu sıralar arter'de heykelleri sergilenen italyan asıllı avusturalya'lı tasarımcı. heykeltraş diyemiyorum zira kendisi bugün yaptığı konuşmada çamur ve silikon için çalışan bir ekibinin olduğunu belirtti.

  ancak her halükarda sergisinin gidip görülesi olduğunu düşünüyorum. zira hyperrealism'in böylesine güzel örnekleriyle her gün karşılaşmıyoruz.

  http://www.taksim.com/…sbaslikli_sergisiyle_arterde
  http://www.patriciapiccinini.net/
 • arter'deki "beni bağrına bas/ hold me close to your heart" isimli sergisiyle ağzımı açık bıraktırmış, günümü aydınlatmış insan. nasıl bir yetenek, nasıl bir yaratıcılıktır o. allah yetenek dağıtırken nerde olduğu belli olmayan benim gibiler sevinsin mi üzülsün mü bilemiyorum böyle işler karşısında.
 • arter'deki sergisini gezmeyenleri uyarmak istediğim,yeteneği karşısında hayranlık,şaşkınlık,kıskançlık duyguları arasında gidip geldiğim sanatçı.

  yaşamı daha iyi algılamam için bana açtığı pencereler için kendisine teşekkürü bir borç bilirim.
 • "beni bağrına bas" isimli sergisi arter'de 22 haziran-21 ağustos 2011 tarihleri arasında sergilenmekte.

  sergiyi gezerken insanın nutku tutuluyor. yaratıcılık işte böyle bir şey. içinde yaşamaktan zevk alacağım bambaşka bir evren yaratmış sanatçı. sergisi kaçırılmamalı. sergi kataloğu da yayınlanmış. istiklal caddesi'nde yapı kredi yayınları kitabevinde satılıyor.
 • eserleri mark ryden'ınkileri andırmıyor diyemeyeceğim bir hanımefendi.