şükela:  tümü | bugün
 • dirty dancing, ghost gibi filmlerle genc kizlarin ilahi gibi bisi olmus, ayni zamanda sarki da soleyebilen, guzel dans eden aktor bi abimiz
 • bu güzide seksenler aktörünün adının nasıl okunması gerektiği yıllarca türk insanı için muallakta kalmıştır. ama işin kötüsü bazıları için böyle bir muallak sözkonusu olmamış, o kesim insan ona tüm cesareti ve kendine güveniyle petrik şıvayzdemekte diretmiştir.
  şu an bu hata umarım telafi edilmiş, aslında adının doğrusu söylense nooluuur, söylenmese noolur bu aktöre hakkı teslim edilmiştir.
  şehla olduğu yolunda söylentiler mevcuttur. bu söylentiler özellikle ghost isimli filminin son sahnesinde demi moore'la deriiiin deriiiin bakışmalarındaki haliyle kanıtlanmaya çalışılmıştır.
 • ilk kez trtde izlediğim kuzey ve güney isimli dizide vardı bu adam. kuzeyli arkadaşını kim oynuyordu hatırlamıyorum ama patrick güneyliydi. sonrasında dirty dancing filminde eski bir dansçı olduğunu kanıtlarcasına keklik gibi sekti. road house'da her görenin "seni daha uzun sanıyordum" dediği bastı bacak fedaiyi oynadı. çok daha önceleri the outsiders filminde de yer almış olduğunu ben road house'dan sonra fark ettim ama doğaldır o filmde bi ben yokum. sonra ghost filminde aşk ve intikam ateşiyle yanan bir ruhu oynadı. bu filmin çanak çömlek yapma sahnesinde patrick'in demi'ye haddinden fazla yaslaması sonucu bruce willis'in seti basıp "sadece rolünü yap" dediği, daha sonra sorulanlara da "olur mu lan öyle şey patrick benim kankam" şeklinde cevap verdiği söylenir. söyleyen bizim yerli basın olduğundan %90 palavradır tabii bu olayların hepsi.

  daha sonra bence gelmiş geçmiş en baba aksiyonlardan biri olan point break filminde karizmatik banka soyguncusu bodhi'yi oynar. filmdeki surf ve paraşüt sahnelerinde dublör kullanmaz. daha da bir gözümüzde büyür.

  başka da bir numarası yoktur bu herifin. uzun süre alkol tedavisi görmüştür. babası da alkolden ölmüştür zaten. texastan adam çıkmıyor yazık ki.

  en son kendisini waking up in reno filminde gördüm. halen sinemalarda kimin eli kimin cebinde gibi bir isimle oynayan bu filmde hafiften bön bir texaskıyı oynuyordu. billy bob thornton'la fena bir ikili oluşturmamışlardı.

  alkolü bırakıp dikine durabilirse bu sene de bir iki film çeker herhalde
 • kurt russell'la karıştırırım bunu ben içten içe. ama bunun gözü mavi.
 • ghost'da olaylara anlam veremedigi zamanlar takindigi surat ifadesi sinir bozucudur. hikayenin cozum bolumunde sergiledigi cool tavirlar bile kurtarmaz.
 • liseden bir arkadaşıma benzer bu şahıs hatta kurt russell'dan daha fazla benzer. o elemanın da böyle ilginç bir kafa geometrisi vardı.
 • cape town caddelerinde jogging yaparken gordugum sey. jogging yapan oydu, ben degildim. botoks mucizesine inanip secde ettim o gun.
 • soyadı sveyzi die okunan aktör.
 • patrick swayze deyince akla hep köşeli çene, basık surat, göbeğe kadar çekilmiş pantalonun içine sokulmuş tişört falan gelir. bir de hafiften mullet olmak tabi.... ama bunlar tek tek ne kadar iğrenççç durumlar olsalar da patrick swayze kişisinde vücut bulduklarında ayrı bir olay olur. çünkü o bunları öyle bir taşır ki seyredilesi olur. neslinin diğer poster boyları kadar iddialı olmaması, başarısını kendi kendine kutlamak tercihinden dolayı meydana gelmiş olabilir ki o da adı üstünde tercih meselesi.
 • donnie darko'daki rolunu tipi itibariyle hakkıyla yerine getirdigini dusundugum oyuncu.