• asya amerikalı hasan minhaj tarafından sunulan politik standup .eğitimde fırsat eşitsizliği , gelir dağılımı adaletsizliği , moda adı altında tüketim toplumu teşviği gibi ciddi konuları belge ve röportajlarla destekleyerek aynı zamanda mizahın yumuşaklığında çok net aktarıyor. amerika toplumu özelinde her bölümü farklı konuya ayrılmış, sistemin " sıradan seçmenin gözünden özenle kaçırılan" özeleştirisi. gülümseyerek farkındalık artıran , ayıktıran , bilgi veren program.
  • türkçe çevirisi: vatanseverliğe giriş 101.
    dünya gündemini az çok takip eden, kitlesel sorunlara duyarlı olduğunu düşünen/olan insanların şiddetle izlemesini tavsiye ettiğim hasan minhaj tarafından sunulan bir netflix harikası. proje müthiş, ele aldıkları konular müthiş ve her bölüm sonu akılda bıraktığı sorular aydınlatıcı.
    hasan minhaj kendine has üslubunu ve sarkastik öğeleri birleştirince program akıp gidiyor. bazen bildiğinizi düşündüğünüz bir konuya çok farklı bir açıdan bakmanızı sağlarken, bazen de çok farklı olayların iç yüzlerini anlamamızı sağlıyor.
  • kafamin icini okuyan hassan minaj programi. dogrulari o kadar tasaga sarip anlatiyor ki, siyasallikla bir insan omrune sigdirilmaya calisilan olaylarin sacmaligi bir kere insanin yuzune vuruyor. tam bir seye sinirlenip bela okuyorum, acip iki bolum patlatiyorum kendime geliyorum.

ifade hurriyeti ve sosyal medya ile ilgili bolumu bayaaa ufkumu acmisti. hindistan secimlerini anlattigi bolumde icimden zemberekler saca saca guldum. hatta o bolumu dort kere filan izledim sanirim. ancak sindiriyorsunuz.

kafa acan insanlari o kadar seviyorum ki o kadar olur.
  • son bolumde rte ye de saglam gommustur. yakinda full turkiye uzerine bir bolum izleyecez sanki
  • hasan minhaj'ın justin trudeau'ya dinimizi tebliğ ettiği sahnelerle sağlam kahkaha attırmış program.

mizah ve eleştiri kültürünün demokratik bir toplumun temellerinden biri olduğunu göstermesi açısından da çok başarılı bir yapım.
  • stand up muhabbetine yeni bir soluk getiren özellikle sunumlar ile olayı farklı bir noktaya çeken netflix içeriği.

başta büyük bir önyargı ile başladım, ama sonrasında baya sardı. özellikle abd sosyolojisini anlamak ve abd siyasetindeki geyikleri takip etmek için faydalı bir içerik.
    öte yandan (bkz: yemek yerken izlemelik) kategorisinin en güzel örneği.
  • son dönem çıkan amerikan stand-up kesimi ben pek çekmiyor derken hasan minhaj beni tamamen yanılttı.bir bölüm bir bölüm daha derken netflix'deki bölümlerinin yarısını birkaç günde bitirdim.olaylara çok güzel sarkastik ve cesurca yaklaşıyor.cesurca özellikle önemli çünkü bunu yaptığın taktirde taşını akıllı oynaman gerekir.kendisi bunu çok iyi beceriyor.hint kökenli olması da ayrıca sempatik geliyor bana nedense.
  • daily show’da correspondent’lık yapmış hassan minaj’ın programı. netflix’in the last week tonight versiyonu gibi ama hassan’ın değişiyle daha hip. ben gayet başarılı buldum hatta hassan bi bölümde “şuan anlatıcağım konuyu haftaya john oliver daha iyi anlatır zaten” gibi bir cümle kurmuştu fakat kendisine haksızlık ediyor.

insanlara zeki görünmek için illa ingiliz aksanına mı sahip olacaz :(. amerika’da bir müslümanın sunduğu ilk show bu arada. tavsiye ederim ve aynı last week tonight gibi programı youtube’a yüklüyorlar hem de full versiyonunu.
  • (bkz: #93839855)
hesabın var mı? giriş yap