şükela:  tümü | bugün
  • geneli patronların serefsizlikleri konulu zirvalama ornekleridir.

bugun me'nin basindan gecenlerden yola cikarak..

stres topu (patron) - me gecmis olsun. ne dedi doktor.
    me - damarlarimda kasilma varmis, basim ondan agriyormus.
    stres topu (patron)- ama olmazki. stres yapacak ne var.
    me - haklisiniz..
    stres topu (patron)- yalniz bu tahlildir, bilmemnedir hastanenin doner sermayesine gectigi icin sana bi suru tahlil mahlil yap derler.
    me - daha bisey demediler.
    stres topu (patron) - yok yok derler. hem orasi isyerine uzakta.
    me- nasil yani?
    stres topu (patron) - yani git gel sana da zor. bak iki yan sokakta poliklinik var. cok iyi adamlar. oraya gidersiniz.
    me - tabi efendim..
  • patron çalışanlar arasına inerek vaaz vermeye başlamıştır. koltukta oturur ve purosunu yakar ve mafya babası edasıyla purosunu tüttürürken:

patron kişisi: arkadaşlar çok masraf yapıyoruz giderleri ciddi anlamda kısmamız lazım, olmuyor bu şekilde.
    asleep kişisi: (aniden pıskırarak güler)
    patron : (şaşırarak bakar) noldu asleep?
    asleep : (kıl ve cool şekilde) eheh sahne süperdi de, ağzınızda puroyla bu replik çok komik

evet dobra ve siklemezlik kariyer için gerekli şartlar değildir genelde.
  • p: patron
    a: bir arkadaş

p: karar ver, çocuk musun işçi misin yoksa genç misin?
    a: ?
    p: önümüzde 23 nisan, 1 mayıs ve 19 mayıs var ya ona göre tatil vericem
    a: çocuk ruhlu genç bir işçiyim
  • (bkz: msn diyalogları)

ben: wassup (kardeşe mesaj göndermeye niyet etmesi)
    patron: sağol (patrona kısmet etmesi)
  • p-ruslari aradin mi? fiyatlari alalim erkenden
    a-aradim ama acmiyorlar. gelmemisler henuz ofise
    p- belki yerinde yoktu o anda.tekrar ara..
    a-icmistir onlar dun gece gec gelirler
    p-sanki beraber ictin.. nerden biliyorsun?
    a-rus milleti iste cekmistir vodkayi bulmustur kafayi ise gec gelir onlar.hatta bayram tatiline cikmis olabilirler:)
    p-sacmalama kizim ..bize bayram onlara degilki
    a-olsun..firsatci bu ruslar ..hme de sarhoslar onlara her gun bayram
    p-beynimi yedin sabah sabah
    a-yooooooo..peynir falan yedim ben kahvaltida
    p-kovucam seni
    a-mumkunse
    p-git gozum gormesin
    a-ama burasi benim masam zaten
    p-o zaman ben gideyim
    a-olur.

gercek kesit
  • bu sabah değişik bir örneğini tecrübe ettim:

(telefon çalar)

d- efendim?*
    p- haşırhuşurpatpothaşırhaşırhuşur
    d- alo?
    p- haşırhaşor
    d-aloo?
    p- haşır..
    d- eeh

salak herif patron olmuş daha tuş kilidini öğrenememiş.
  • bazen siz cevap vermeye tenezzül etmediğiniz için monolog halini de alabilir. geçen hafta yaşanmıştır.
    patron: tuvalette biri 10 kurus düşürmüş aldım (yüzünde sinekten yağ çıkardım şeklinde sinsi bir gülümseyiş)
    ben: hım...
    iç ses sana 1-tl versem de önüne gelen 10 tane 10 kuruşu toplamasan, bu kadar iğrenç olmasan... gibi şeyler demekteyse de bu tür durumlarda her zaman yaptığım şeyi yapar yorumsuz kalmaya devam ederim.
  • patronun gerizekalı olması nedeniyle bazen insanı hayattan bezdiren diyaloglardır.
    selection cep telefonunu evde unutmuş, her zamanki saatinde ofise gitmiştir. patronu ofis dışındadır. öglene doğru patron gelir olaylar gelişir...
    patron (oldukça agresif ve sinirli bir şekilde ) : bugun sabah seni 2 kere aradım neredeydin?
    selection : burdaydım. nerden aradınız ki?
    patron ( sesini yükselterek) :cep telefonundan tabiki.
    selection: evde unutmuşum ama her zamanki saatte ofisteydim ofisten neden aramadınız ki?
    patron : sana ulaşmam gerekti ulaşamadım. neden unuttun telefonunu...vs( yüzünden ofisten arama şıkkını düsünemediği okunmaktadır rezilliğinin kendisi de farkındadır ama hala çemkirmeye devam etmektedir)
    selection: unuttum cevabına neden unuttun sorusu biraz ironik oldu. unutmuşum yapabileceğim birşey yok. bu benim şahsi telefonum yanımda bulundurmak gibi bir zorunluluğum olduğunu bilmiyordum. mesai saatlerinde de ofiste olduğum için bu durumun neden bu kadar sıkıntı yarattığını anlamakta zorlanıyorum açıkçası.
    patron: ne yani ben haksız mıyım şimdi?(gayet gergindir ve öldürücü bakışlar atmaktadır)
    selection ( sakin ve istifini bozmadan) : bana göre öyle.
  • her sene şirkette grip aşısı yapılıyor.

+* tamam gia ben aşımı oldum..
    - ooo süper, hadi geçmiş olsun eheh..
    + bu arada sen seninkini oldun mu?
    -ee yok.. benim ihtiyacım yok yaa..
    + ama olmalısın?
    - yok sağolun ben pek hasta olmam.. eki eki :)
    + sadece senin için değil, * etrafındakiler için diyorum..
    - ...
    - :(
  • sabah bir tanesiyle iş arkadaşımı baya güldürdüm.

yemek söyledikten sonra, patron, "bir gaz kokusu var ya.." diyerek mutfağa yönelmişti, ben de "ben yapmadım." dedim.. gülmedim de, amacım güldürmek de değildi açıkçası, şımarmıştım ve boş boş konuşuyordum. bir arkadaş baya güldü ama. patron da duymamış, bir de açıkladım ona sonra muhabbeti baştan. tepki vermedi, gitti. böylesi ilişkilerim var patronumla.

zaten o yüzden galiba işten çıkacağım deyince benim adıma çok sevindi.