şükela:  tümü | bugün
  • 9-6 ve bokunu çıkartmayacak şekilde 1 saat yemek molası içimde nasıl bir patron yatıyormuş lan, imkan yok imkan kim uğraşçak kdvsi,stopajı,kirası... :))
  • çalışanı çalıştırmaya gerek yok, diğerlerine bir çözüm bulmak gerekiyor.

edit: patron olsanız çalışanı kaç saat çalıştırırsınız başlığı değiştirilmiş ancak başlıkta anlatım bozukluğu devam ediyor. personeller yerine daima topluluk ismi olan personel kelimesi çoğul eki almadan kullanılır. örneğin ormanların yangını değil orman yangınları olur. personellerin değil personelin çalışma süreleri vardır.
  • zabahtan akşama kadar. soluk bile aldırmam valla. bu işçi sınıfına yüz verdin mi işi aksatır.
  • 9 da işe başlatıp 3 de eve gönderirim yemek yok mola yok yersen.

"insanlara düşük maaş vererek zengin olacağını sananlara acıyorum. çünkü ben servetimi doğru insanlara verdiğim yüksek maaşlara borçluyum."
    sakıp sabancı
  • 10-16, artı olarak cumartesi-pazar tatil, fazla mesai yasak.

ilk işe giriş, en az maaş asgari ücretin iki katı.

çalışma saatleri 6 saati geçmemeli, sosyal hayata ve ailesine daha çok zaman ayırabilmeli.

düzeltme (sorular gelmiş) = resmi tatiller ve bayramlarda tabii ki tatil, türkiye'de yaşamıyoruz herhalde, benim işyerimde yaşıyorsunuz...

işçi hakları, iş güvenliği ve iş sağlığı konuları seminerler ve toplantıdan ibaret değil işyerimde. bizzat yaşanılan bir gerçeklik.

ayrıca sendikasız çalışmak yasak
  • çok kaba bir tabir ama bekara karı boşamak kolay işin içine girmeden şöyle izin veririm böyle rahat çalıştırırım demeyin derim. çünkü o işler öyle olmuyor.
  • mesai kavramı olmaz. işi olan işe gelir, suistimal eden kovulur.
  • sabah 8 akşam 6, türkiyede işçi sınıfına acımayacaksın, ne demişler
    bu ülkede çaycıya iyi davranırsan 1 hafta sonra çayını kendin alırsın.
  • haftada 5 gün.cumartesi çalışma yok.09-18 arası.15 dakika öğleden önce,1 saat yemek,15 dakika öğleden sonra çay molası.
    ben böyle çalıştırıyorum.
    şahsım,08-20 arası haftanın 6 günü mesaimi aksatmadan sürdürüyorum.
  • çalışma arkadaşlarınızdan verim almak istiyorsanız onlarla beraber çalışmalara katılmalısınız ve bir şey yetişecekse eğer siz de onlara yardım etmelisiniz.
    klasik mesai saatleri yerine kişinin verimli saatlerini bulmak daha mantıklı. herkes robot olmadı gibi herkes sabah çok çalışamaz veya akşam...
    o yüzden ekip arkadaşlarınız hangi işi ne zaman yapmak istiyorsa o zaman yapsın. ama yeter ki iş yapan ekip arkadaşlarınız olsun.