• seni değil de, asıl seni zengin edip sana patron sıfatı takan sistemi, zihniyeti sikeyim*
  • bazen mail üzerinden söylenir.

bir tane çalışanım vardı. uyuşamadık ve ayrılmak zorunda kaldık. buna bir sonraki ayın maaşı ile birlikte kıdem ve ihbar tazminatlarını da ödedim. el sıkıştık. bir de güzel referans mektubu verdim. teşekkür edip ayrıldı.

sonra mail atmış bana. aynen şunu yazıyor:

"senin gibi orospu çocuğunun amına koyayım".

durdum, "değerli düşünceleriniz için teşekkür ederim." dedim. ne diyeyim.
  • refikanız hanımefendi oğlunuz olacak hayvanı doğurmamış sıçmış efenim; saygılarımla arz ederim.
  • şimdi "maaş zammı yapmadım, kâra geçtim" diyor olabilirsin içinden.
    saat kaç? bak ben ne yapıyorum?
  • "merhaba tipini sktiğim,

inşallah kovulursun.
    inşallah 40 yaşında menapoza girersin.
    inşallah bugünkü sunumun bok gibi geçer ve rezil rüsva olursun.
    inşallah kızların psikopat bir çocukluk ve ergenlik geçirir.
    inşallah sana da mobbing yapılır ve kafayı yiyip hastanelik olursun.

best regards,"
  • --- spoiler ---

annem babam olmasa, çoktan ayrılırdım bu işten. patronun karşısına çıkar, düşündüğüm herşeyi korkmadan yüzüne karşı söylerdim. konuşmamı dinledikten sonra, hemen kendinden geçip, yere düşerdi...fakat bütün umutlarımı koruyorum, henüz.

--- spoiler ---

franz kafka-dönüşüm
  • - bir daha öğle tatilinden dönünce terli gömleğini vantilatör karşısında çaycıya kurutturduğunu, ofiste cıbıl cıbıl gezdiğini görmiycem!! iyice adet edindin bunu, içine atlet, fanila bi şey giy bari it! yemin olsun kör bıçakla dilimlerim bileklerini! bıngıl dümbük seni!
  • "biliyor musun? sana acıyorum. etrafında, hatta ailende bile bir tane gerçek ve samimi bir insan yok. paran olmasa, bu suratsız ve sevimsiz halinle gardiyanlık bile yapamazsın".*
hesabın var mı? giriş yap