şükela:  tümü | bugün
  • direkt emretmezler.
    (bkz: sonu istersen ile biten emir cumleleri)
  • - ee tabiki hepiniz farkli insanlarsiniz, farkli okullardan geliyorsunuz.... (bıdı bıdı)

meali : ben yurt disinda okudum, beni sakin kendinizle kiyaslamayin.
  • -arkadaşlar biliyorsunuz ki şirketimiz zor durumda. markette hisselerimiz düşüyor ve yatırımcılar bize arkalarını döndüler. kasamızdaki gelir ve gider....[birkaçınızı kovacağım ama seçmek için zaman kazanmaya çalışıyorum]
  • - ben seninle calismaya devam etmek istiyorum

meali: (bkz: gule gule yavrum gule gule)
  • - leyla hanim, bu konuda sizinle ozel olarak calismak istiyorum. eminim sizden ogrenecegim cok sey var.

meali: mesela şöyle mum ışıklarında birer şişe şarap içip kendimizi yatağa atsak diyorum. yalarim...
  • - evet, müfit bey, sizin modeliniz cok olumlu. ama ne bileyim, sanki oturmuyor tam olarak. belki uzerinde calisilirsa... evet, baska onerisi olan var mi?

meali: ulan senin babanin amina koyim mufit!* bunu mu dusundun dusunec dusune dümbelek. kel kafandan utan. eee hepsi bu mu?
  • - müslüm bey, zamlarla ilgili aciklama yapmadiniz. biliyorsunuz bir senedir zamsiz calisiyoru?
    - çocuklar biliyorsunuz kriz belimizi büktü, tamam işler allaha şükür yoluna girdi, ama kriz döneminin yaralarını henüz saramadık. biraz daha sabır ve özveri istiyorum. mutlaka telafi edeceğiz.

meali: tabi tabi... sen onu benim kulahima anlat. sikiyosa bas istifayi, bana hava hos. yapmiyorum lan zam, zorla mi? daha yatin taksitleri bitmedi kuzucigim! hadi bakim marş marş!
  • hadileen: hay raporunu sikeyim amına koyayım ulan ... sekreter burda mı ? küfür etmeyelim

meali: ne rapormuş yahu bitmedi bir türlü. sekreter burda mı bi çay içelim.
  • patron: hmmm.. peki bu işi yapmak için nekadar zaman gerekir işçi?
    işçi: 1 haftada tamamlarız.
    patron: 4 gününüz var, göriyim sizi
    işçi: arkadaşlar hemen işleri paylaşıyoruz, sen şurdan başla...

meali
    patron: hmmm.. peki bu işi yapmak için nekadar zaman gerekir işçi?
    işçi: 1-2 gün en fazla.. o da tossura tossuraaa.. 1 haftada tamamlarız.
    patron: yemezler canım.. sanki ben bilmiyorum şuncacık işin 5 günde bitmeyeceğini.. 4 gününüz var, göriyim sizi.. hele bi yapmayın, ben ozaman gösterecem size esas...
    işçi: eehheh yine yedik herifi.. arkadaşlar hemen işleri paylaşıyoruz, geçin bilgisayarın filan başına bişeyler yapıyomuş gibi görünün zktirtmeyin belanızı.. yine kıçınızı kurtardım, sen şurdan başla... masayı ayarla, patron çıksın gitsin şurda bi king patlatalım.
  • - 84'ten beri bu sektörün içindeyim
    meali:
    - hiç bi şey bilmiyorum, teknoloji çok ilerledi. eskiden de bilmezdim o ayrı.