şükela:  tümü | bugün
 • "...
  kriz var mı, yok mu derken patronlar çoktan kriz planlarını uygulamaya koydu.

  patronların ve hükümetlerinin birikmiş günahlarının sonucu kriz. şimdi krizi halkın üzerine yıkma planları yapıyorlar. durdurmak için yapılması gerekenler var.
  ...
  %1’lik zengin kesim, halkın yoksul yarısı kadar servete sahip ama zenginler aynı hikayeyi anlatıyor: aynı gemideymişiz.

  bizim gemimiz ayrı, onların gemisi ayrı.
  . . .

  türkiye komünist partisi, işçileri ve emekçi halkımızı bunun için toplanmaya çağırıyor.

  hakları yenen, baskı gören, fazla çalıştırılan, sağlık, eğitim, ulaşım gibi temel hakları budanan, kendini tehdit altında gören emekçilerin bir dayanışma, haberleşme ve mücadele ağı içinde toplanmasını öneriyoruz.

  patronların ensesindeyiz sloganı ile atacağımız somut adımları ilan ediyor ve çağırıyoruz:

  * bir haberleşme ağı ile yapılan tüm haksızlıkları, zorbalıkları, işçi ve halk düşmanı işlemleri duyuralım. patronlara göz açtırmayalım. herkes her şeyi bilsin. bilsin ki, yardıma yetişsin.

  * hiçbir işçinin, hiçbir emekçinin sömürü ve zorbalık karşısında yalnız kalmasına izin vermeyelim. güçlerimizi birleştirelim. sözümüz söz olmalı: hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için.

  * yoksulluktan, acizlikten, bilmezlikten ya da korkudan kendini savunamaz duruma düşmüş olanın yanında olalım. onu savunalım. sokakta halk, fabrikada işçiler, mahkemede avukatlar güçlerini bunun için birleştirsin.

  * oluşturacağımız ağı her yerde örgütlü kılalım. işyerlerinde işyeri komiteleri kuralım, mahallelerde bir araya gelelim. "

  https://tkp.org.tr/…amalar/patronlarin-ensesindeyiz

  https://patronlarinensesindeyiz.org/
 • kemal okuyan ve ekibinin işgale karşı komiteler yurtsever cephe sonrası yeni bir hamlesi yine sonu hüsran olacak.
 • önce parti niye üçe bölündü bunu çözün de sonra patronların ensesinde olursunuz.

  tkp mastürbasyonu dışında birşey değildir
 • işçilere, emekçiye dair ne varsa her daim peşinde ve her daim işçinin-emekçinin tarafından bakan türkiye komünist partisi'nin yeni oluşumu. bu oluşumla devrim yapılmayacak belki ama böyle oluşumlarla işçiler, emekçiler, topyekün sömürülenler; uğradıkları haksızlıkları, yapılan ilginç emek düşmanı politikaları duyurabilecekler. yan yana gelebilecekler. sınıflarını ve karşılarında palazlanan tehlikeyi farkedecekler. farketmiş olanlar cesaretlenecek. susanlar ses çıkaracak. yorulanlar da yılmayacak. yalnız hissedenler ne kadar çok olduklarını görecekler. yan yana geldiklerinde sesleri daha fazla çıkabilecek.

  burada bir takım haysiyetsizlerin yaptığı gibi, elinde tuzlukla koşup ona buna saldırmakla olmayacak hiçbir şey. hamam dedikodusu seviyesinde siyaset konuşanlar sussa da olur. hatta daha güzel olur.