• işsizdir...
  • kendi işinin sahibidir.

edit: olm ne darladınız mesajlarda bee.

hee, kendi işi değildir, hee. oldu mu genşler?
  • pazarcılık yapıyoruz 5 senedir. annem babam çıkıyor. bu sene üniversiteden mezun oldum. olmadan önce müsait oldukça yardım ediyordum. mezun olmama 3 ay kala işe girdim plazada. aman tanrıma ne kadar rezalet bir ortam. patronun dediğini yapmak zorundasın. yapmaz isen azarlar sinir gerilmeleri. bom bok ortam. pazar o kadar rahatmış ki. sattığın sana satamadığın gene sana, patron sensin.

edit: plaza hayatına 10 ay dayanabildim ve istifa edeli 1 hafta oldu. şimdi biraz kafa dinliyorum. ardından pazarda kıyafet satmaya devam.
    edit 2: bu entry'den 3 ay sonra aynı sektör ama başka firmada daha güzel gelirli işi kabul ettim oradan yürüyorum. memnunum :d
  • kendi işini kuranın amiri de devlet olduğundan issiz olmadiginiz sürece imkansız olandır. ama kendi amiriyle/patronuyla çok iyi ilişkilere sahip insanlar var, ben asıl onları kıskanıyorum.
  • (bkz: dobby is free)
  • o insan ne ferahfeza bir bohem, ne güzel bir aylaktır.

zamanını satmaz, üç kuruşluk adamlar önünde ceket iliklemez

kendi kendinin efendisidir.

*
  • kendi isinin patronu, müdürü, amiri insandir. yani, kendi isini yapan insandir.
    ticaret yapiyordur, esnaftir, zanaatkardir, kendisinin iscisidir.

babam bircok meslekte sansini denemis ama hep ticaret yapmis. bana da kucuklugumden beri baskasinin iscisi olup onun isini yapacagina git benim köyümde tarlalarimizi ek, bic der.
    hepimizi de okuttu, lisansustu egitimimizi aldirdi ama hep bir elim ticaretteydi, hala da oyle.

edit: imla
  • gün geçtikçe müdürlerin, amirlerin kalitesi de iyice dibe vurunca haklı bir serzeniş. özellikle kamu kurumlarında iki kelimeyi bir araya getirip konuşmaktan aciz, bilmem kimin yakını tipler müdürüm diye ortada dolaşıyor.
  • kesinlikle kendi işini kurmuş biri değildir. siz patronum olmasın diye kendi işini kurarsın ama bu sefer herkes sizin patronunuz olur. pazar günü gece telefonu açmadım mı kapıdaki güvenlik senin patronun olur, bi toplantıya geç mi kaldın toplantıdaki diğer herkes sizin patronunuz olur, mali yıl bitmeye yaklaştı mı muhasebeciler sizin patronunuz olur, şirkete bir yazıcı daha alınacak olsa itciler sizin patronunuz olur. o yüzden belki esnaftır ama asla kendi işini kurmuş biri değildir
  • kendi kliniğimi kurunca o insan ben olacağım. yani inşallah.
hesabın var mı? giriş yap