şükela:  tümü | bugün
  • asgarî ücretli bir çalışan için gereksizdir. diye düşündüğüm için yarın yapmayacağım düğün âdeti. bazı çalışanlar böyle düşünmüyor. zaten adam zam yapsın diye bekliyorum, üstüne para verip takı mı alacağım?..
  • genellikle para toplanıp ortaklaşa takı alınmasıyla gerçekleşir.
  • çalışanın keyfine kalmış bir durumdur.
    çünkü düğündeki herkesin keyfine kalmış bir durumdur, zaruriyet değildir.
  • asgari ücretle çalıştırdığı adamı , düğününe neden çağırsın yahu.patronsa da o kadar insafsız değildir herhalde.
    üstü -başı-yol parası,bir de hediye.
    insan düşmanına yapmaz.
  • hadi taktın elinde mikrofon damadın eşi aileaı amcası gibi terimler kullanan o beyfendi acaba sen takını takarken ne diyecek ? damadın işçisinden çeeyreek mi diyecek adamı dövmezler mi? yahu.
  • başlığı görür görmez yaşadığım bir olayı hatırladım. eskiden çalıştığım bir kurumda hangi çalışanın olursa olsun: düğün, sünnet, vs gibi etkinlikleri olunca herkes üç beş atar iş arkadaşına yardımcı olurdu. genelde 5-10 lira atardı herkes.
    bir gün sıra patrona geldi, oğluna sünnet düğünü yapacak. bi baktım listeye asgari ücret alan bile 50 lira vermiş. verilen en düşük ücret bu. sordum neden daha çok ihtiyacı olana daha az veriyoruz ama hiç ihtiyacı olmayana çok daha fazla veriyoruz diye. bön bön yüzüme baktılar . gözleri patron makatı yalamaktan o kadar kararmış ki akıllarının ucuna bile gelmemişti bu saçmalık. bi etkisi oldu mu diye soracak olursanız: bu memlekette mümkün mü ?
    edit: noktalama