şükela:  tümü | bugün
 • old love'ın da kendisi için yazıldığı kadın.
 • george harrison'ın the beatles'ın ilk filmi a hard day's night'ın çekimleri esnasında tanışıp vurulduğu hatun. filmin başındaki tren sahnesinde görülmektedir.
 • eric clapton wonderful tonight 'i da pattie icin yazmistir... aslinda olay su sekilde gelisir: clapton ve pattie 1976 yilinda bir partiye gitmek uzere hazirlanmaktadirlar... clapton hazirlanir ve pattie'nin makyajini veya her ne yapiyorsa yaptigini bitirmesini beklerken eline gitarini alir, ve yaklasik 15 dakika icinde parcanin tamamini yazar... ilk defa 1977 yilinda slowhand albumunde halka acilan parcada ilk yazildigindan sonra hemen hemen hic bir degisiklik yapilmamistir...

  ayrica (bkz: #6049032)

  bluesman 'den gelen ek bilgi uzerine edit : çok da kızgındır o anda.. geç kalmaktan nefret eder, alt katta karısının hazırlanmasını beklerken o sinirle yazar
 • hayatının aşkının george harrison olduğunu ve onu terkettiği için pişman olduğunu bir kaç kere dile getirmiş kadın. 60'ların ilk yarısına modellikle hızlı bir giriş yapmış sonra the beatles filmi olan 1964 yapımı a hard day's night da küçük bir rol kapmıştır. filmle birlikte genç george harrison'un da dikkatini çekmeyi başarmıştır. kısa sürede çıkmaya başlayacaklar ve 1966'da evleneceklerdir. o yılları hayatının en mutlu zamanları olarak tanımlayan patti; george'u ve dolaylı olarak grubu da uzak doğu felsefesiyle tanıştıran kişiymiş aslında.

  ama kazın ayağı öyle olmamış. george 1970 gibi iyiden iyiye mistik bi adam olmuş. patti'yle de ilgilenmemiş. derken 1970 civarında george'un kankası eric clapton, bunların evini sık sık ziyaret etmeye başlamış ve hatuna vurulmuş tabi. onun için yazdığı layla parçasını dinlettikten sonra işler değişmeye başlamış. patti'nin de gönlü eric'e kaymış ve george'un ringo'nun karısıyla yatması ve onunla artık hiç ilgilenmemesi üzerine 1974' de onu terkederek eric'le birlikte yaşamaya başlamış. 1970-74 arası dönemde eric'in patti'yi tavlamak için yapmadığını bırakmadığı anlatılıyor. ( onunla gelmezse eroin bağımlısı olacağı tehditleri, zibilyon yerde-partide; hatta george'un gözleri önünde ilan-ı aşkları..,hatta bir partide george'un bu ikisini bastığı ve patti'ye o meşhur me or him sorusunu sorduğu, patti'nin ise kocasını tercih ettiği biliniyor. ) sonraları eric'de mutlu edememiş patti'yi; alkol bağımlılığı, patti'ye şiddet uygulaması ve onunla evliyken bi başka kadından çocuk yapması üzerine patti onu da terkediyor ve bi başına kalıyor. şu sıralar fotoğraf çekiyormuş, eski güzel günleri yad ediyormuş ; 2008 yazında da bir kaç the beatles tribute konserine katılacakmış... unutmadan.... hala çok güzel.
 • eric* abinin uzunca bir süre yüzüne bakıp içinden mırıldandığı şarkı için (bkz: arkadaşımın aşkısın)
 • pattie boyd bir döneme iki sanatçı ile yaşadığı büyük aşk ve kendisine ithaf edilen iki muhteşem şarkı ile damgasını vurmuş güzel bir kadın..

  pattie, 70'li yıllarda ingiltere'de herkesin tanıdığı bir süpermodel aslında..fakat dönemin rock yıldızları ile tanışıklığı onu birdenbire beatles'ın hüzünlü üyesi george harrison'la büyük bir aşk yaşamasını ve onunla evlenmesini sağlamış.george, bugün bile keyifle dinlenen ünlü şarkısı ''something'i'' pattie için yazmış…

  bir başka rock star eric clapton yakın arkadaşı george harrison'un karısına engelleyemediği büyük aşkını onun yüzüne ''ben senin karına aşık oldum'' diyebilecek kadar tutkuya dönüşmüştür. george ile boşanan pattie uzun süre clapton'nun aşkına cevap vermemesine rağmen sonunda clapton'la da evlenmiş.clapton unutulmaz şarkısı ''wonderful tonight'ı'' pattie için yazmış…

  clapton ile pattie'nin nikahlarına george harrison'nun yeni eşi olivia ile gelmesi sanırım her iki sanatçının da bu muhteşem kadına duydukları aşkın ve tutkunun mühürüdür. pattie uzun yıllar anılarını yazmadı ve bu iki büyük aşkının ayrıntılarını kimseye anlatmadı.

  fakat geçtiğimiz günler pattie ''george harrison,eric clapton and me'' isimli kitabı ile rock dünyasının tutku ve romantik dolu aşklarını bir kitapla sundu bizlere.. pattie'nin unutulmaz iki şarkı ile taçlanan aşkları şimdi sayfa aralarında bizi bekliyor bütün mahremiyeti ile……..
 • aslında eric clapton ile george harrison çok yakın arkadaşlardır. ama buna rağmen eric clapton, pattie boyd'a olan aşkını george harrison ile evliyken bile gizlememiştir. boyd, george harrison olan evliliğin bitme sebebi, kendisinin sadakatsizliği olarak nitelendirilir. bu evlilik sırasında, ronnie wood ve mick jagger ile ilişkisi olmuştur. hatta eric clapton o zamanlar mick jagger'ı bu kadından uzak durmasını rica etmiş ve george'u mick jagger'ı onun yanına yaklaştırmaması için uyarmıştır. tabii zamparalığın kitabını yazmış olan jagger, yine hatunu götürmüştür.

  george harrison'dan 1974'te ayrılan boyd, 1979'da eric clapton ile evlenmiştir. çift evlilikleri boyunca çocuk sahibi çok istemişler, bunun için bazı tıbbi yöntemlere bile başvurmalarına rağmen edinememiştirler. yıl 1984'ü gösterdiğinde roger waters'ın o zamanki eşi, patti boyd ile yakın arkadaş olması sayesinde clapton ve waters beraber stüdyoya girerek, waters'ın ilk solo albümü olan the pros and cons of hitch hiking'i kaydetmiştirler. ardından eric clapton, roger waters'a turneye çıkması gerektiğini ve turnede onu eşlik edeceğini söyler. ancak turne dönüşünde clapton, eşi tarafından terk edildiğini görür. pattie boyd, evliliğin bitiş sebebi olarak eric clapton'ın o zaman ki alkol sorunu ve lory del santo'nun da içinde bulunduğu başka kadınlarla olan ilişkilerini göstermiştir.
 • leyla'larin en guzeli. son yuzyila damga vurmus iki rockstar'in en buyuk ortak noktasi.
 • (bkz: marie claude)

hesabın var mı? giriş yap