şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 1944 dublin dogumlu irlandali yazar.university college cork`ta arkeoloji ve ortacag tarihi okumus.the christmas day adli uzunca bir siir/roman kitabi var. noeli yanliz gecirenler icin ideal bir kitap, soguk bir noel geesi yanliz basina sokaklarda dolanip pencerelerden iceri bakan ve noel agac suslerine notlar veren, kafayi siyirmis ve intihar etmis babasindan kalan tek sey olan tespihi basucunda yaslanmakta olan yanliz bir adamin hikayesini anlatir the christmas dayde.1974te patrick kavanagh odulunu kazanmistir.
 • irlanda menşeili, ingiliz şiirine yeni bir nefes getirengillerden. gazete başlıkları gibi şiirleri vardır efenim. şiirlerinin en büyük özelliği ise nasreddin hoca gibi güldürürken dusundurmesidir bana göre. kalemi çok satiriktir.

  örnek olması açısından şiirlerinin birkaçının başlıkları şöyle;

  "priest accused of not wearing condom"
  "cardinal dies of heart attack in dublin brothel"
  vs vs.

  kurumların ikiyuzlulugune, makamların sahtekarligina, evlilik gibi müesseselerin bardaginin boş tarafına ışık tutmada üzerine yoktur durcan abimizin.

  fun fact ; yanlış bilmiyorsam, akıl hastanesine yatirilmistir ve beynine şok verilerek "tedavi" edilmeye çalışılmıştır. ihbar edenler de kendi ailesi olması lazım. irlandali olmasi, şok tedavileri falan hep bi uydurma "mental illness of the othered" kokuyor nedense.

  bilemiyorum altan.