şükela:  tümü | bugün
 • endi ve pol'ün pol'ü.
 • simdilerde jingle'ci abilerden biri oldu
 • geçtiğimiz aylarda cnn türk'te her evde bir haber var'ın konuğu ve konusu olmuş ingiliz müzisyen. öğrendiğimize göre bir türk'le evlenmiş ve vatandaşlık almış. hatta ismini bile türkçe olarak değiştirmiş.

  doksanlı yıllarda ortağı abdy clayburn ile de bir albüm çıkarmışlardı. albüm pek başarılı değildi ama crossroads ve saat dört yoksun albümlerinde livaneli'ye müzikal anlamda verdikleri destek yadsınamazdı.
 • gene wilder 'a benzeyen müzisyen.
 • elinde gitarı, üzerinde kiltiyle paul memleket yollarını kendine yoldaş eyledi. kasabalarda köylerde kahvelere, meskenlere daldı, kendini hiç yadırgatmadı. bu iletişim becerisinin bir okulu, bir enstitüsü mü var arkadaş? var da benden mi gizliyorsunuz, deyin hele neredeyse ben de varam, ilim irfan öğrenem orda. tebrik ediyorum başarısını.

  haberturk'taki "müzik ve yol" en sıkı takip ettiğim programlar içerisinde, bir dezavantajı var o da tam başladı dediğin bir anda bitiyor olması. neden bu kadar kısa? ha bir de şu var; paul iyi niyetli, mutlaka çıkarılan yerel sanatçıların müzikal yeteneklerini de seçecek bir birikimi vardır. bir şey diyemem. ama yine de bazen cılk tipler "yörenin en tanınmışı" olarak çıkabiliyor, buna dikkat edilmeli, paul kardeşe bu seçimde gereken destek sağlanmalı.

  ayrıca kankasıyla yaptıkları şu şarkıyı (klipleri de memleket temalı olmuş- bugünlerinin habercisi gibi) ne severdim bir zamanlar:

  http://www.youtube.com/watch?v=0vtxmbujo8i
 • an itibariyle artvin'den yaptığı programı kapatırken kazım koyuncu'yu anmak için denizde karartı var isimli türküyü söylüyor gitarını çalıp. adam iskoç ama bildiğimiz karadeniz şivesiyle söylüyor ve çok başarılı. hayatımda ilk kez denk geldim kendisine ve program boyunca sempatisi ve enerjisine hayran oldum. hele ki karadeniz şivesiyle söylediği türkü harika. müzik ve yol'u kaçırmamak lazım bundan sonra.

  edit: adamı ingiliz sanıyordum, guriyemin dugumleri sağolsun uyardı, iskoç olduğunu söyledi.
 • bağlama'ya sarmıştır.
  uzun ince bir yoldayım performansı
  http://www.youtube.com/…er_embedded&v=79woiortwdu#!
  gayet başarılı.
 • mamoş ve hey onbeşli türkülerini eşsiz yorumlayan,programı müzik ve yol'un jeneriğinden içeriğine kadar her yerinde türkiye'yi anlatmaktaki başarısı tartışılmaz müzisyen.
 • habertürk'de yapmış olduğu müzik ve yol programında bir defasında; while my guitar gently weeps şarkısını söylemişti ki, o gün bu gündür bu adamı ben izliyorum. denk gelivermiştim, iyi ki de gelivermişim.
 • müzik ve yol programında diyar diyar gezen adam. zaten biz türklerde bir yabancının türkçe öğrenmesi, bizden biri gibi olmadı hep o kişiye sonsuz sevgi ve saygıyı beraberinde getirmiştir. paul için de bende öyle oldu. mümkün olduğunca programlarını izlemeye çalışıyorum. ayrıca gitar çalması çok başka bu adamın. sanki 2-3 gitarın yaptığını yapıyor tek başına. coverlarını beğenerek takip ediyoruz reis.

  http://www.youtube.com/…v=xxrykgjaqo8&feature=share

  ve ilk dinleyişte aşık olunan şarkılara bir yenisini ekledi benim için. hala daha önce kim söylediğini bulamasam da;
  don't fade away

  bir videosundan başlayın hepsini izleyip en son songül karlı'dan çıkmazsanız ben birşey bilmiyorum.