şükela:  tümü | bugün
 • savatage'i efsanelestiren produktor..87'de bu umit vadeden genclerle calismaya bashlamis ve soundlarini once thrash'den power metal'e daha sonra da progressive rock'a tashimishtir..parcalarin soz yazimina ve bestelerine de cok buyuk katkida bulunmustur, grubun hemen her sarkisinda imzasi vardir..ustune ustluk bunlar yetmezmish gibi grubun konsept albumlerinin hikayelerini yazmish hatta kimini kitaplastirmishtir..nice ovguyu hak eden bu zatin tek basarisizligi grubu bir turlu genis kitlelere tanitamamak olmushtur
 • aynı zamanda jon oliva ile trans siberian orchestra projesini de gerçekleştirmiştir...
 • beyaz sarayin istegi uzerine gorevinden istifa eden, abd hazine bakanidir..
 • taha kıvanç'ın bugünkü yazısından (http://www.yenisafak.com/tkivanc.html) edindiğimiz bilgiye göre görevinden istifa ederken yanında götürdüğü belgeleri gazeteci ron suskind'le paylaşarak the price of loyalty adlı kitabın ortaya çıkmasını sağlamış kişiymiş paul o'neill. bush yönetiminin ırak'ın işgalini 11 eylül'den çok daha önce adım adım planladığını belgeleriyle birlikte o zamanlar hükümette yer alan o'neill'in ağzından anlatan bu kitap doğal olarak amerika'daki bush yanlısı gazetelerce pek hoş karşılanmamış, adamcağız nankörlük ve para kazanmak için dikkat çekme çabası da dahil olmak üzere bir ton suçlamayla karşı karşıya kalmış.
  buraya kadar olanlar tanıdık gelse de en azından coğrafi olarak bize biraz uzak göründüğünden fazla önemli bulmamıştım bu yazıyı ta ki az önce tesadüfen ccn türk'te rastladığım habere kadar. "o'neill'in gafları" başlığıyla verilen haberde kısaca paul o'neill'in zamanında yaptığı gaflarla bush hükümeti'ni çok zor durumlara düşürdüğü ekonomiyi kötü yönde etkilediği falan anlatılıyor, özetle "bu adam zaten ne dediğini bilmez öyle konuşur bakmayın siz" gibi mesaj verilmeye çalışılıyordu.
  cnn turk'ün daha kitap türkiye'de piyasaya bile çıkmamışken (ki biraz da zor çıkar) durumdan vazife çıkartıp yüksek bir görev bilinci ve sadakat duygusuyla yaptığı bu haberin gözlerimi yaşarttığını belirtmeliyim. kendi kendime "işte 21. yüzyıla yakışan habercilik anlayışı budur" deyip keyiften bir havana purosu yakmak için çekmeceme uzanırken telefon çaldı. arayan bizim cnn türk'teki genç pırlanta gibi çocuklardan biriydi. haberi nasıl bulduğumu sordu. sadece "keep up the good work guys" dedim. karşılıklı gülerek telefonu kapatırken bu ülkeyi ve mesleğimi ne çok sevdiğimi bir kez daha anladım...
  *
 • aynı zamanda bir jokey. bu arkadaşımız yarış sonrasında bindiği ata attığı kafayla tarihe geçti. malum kafa atma modasının pek in olduğu günlerde, acaba at buna ne dedi? kişnemiştir, değil mi förü; kesin kişnemiştir.
 • kitabında, abd kabinesi 11 eylül akşamı şok içinde ilk toplantısını yaparken, wolfowitz'in bu saldırıya cevap olarak ırak'ın işgal edilmesini önerdiğini anlatan abd maliye eski bakanı *.
 • bugün hayatını kaybetmiştir...
 • daima hatırlanacaktır.`:https://www.youtube.com/watch?v=yzswkb1_o4e`
 • kronik bir rahatsızlıktan ötürü hayatını kaybettiği söylenmektedir.

  http://pitchfork.com/…under-paul-oneill-dead-at-61/

  tanım: savatage'ı savatage yapan efsane prodüktör. savatage'dan çok trans-siberian orchestra'nın kurucusu olarak bilinir. savatage'dan önce aerosmith, badlands, metal church gibi gruplarla da çalışmıştır. tso'yu anlatırken klasik rock'ı the who'nun concept albümleri ve elp gibi prog rock grupları kendine ilham kaynağı olarak gördüğünü söylemiştir.

  http://www.rollingstone.com/…ill-dead-at-61-w475347
 • (bkz: alcoa) şirketini 5 kat büyüttükten sonra abd hazinesinin başına geçen ancak irak işgalinin ve 11 eylülün planlı olduğuna dair belgeleri servis edince görevinden ayrılmak zorunda kalan eski abd hazine bakanı.

hesabın var mı? giriş yap