şükela:  tümü | bugün
  • mısır'da düzenlenen 2009 u-20 dünya şampiyonası'nda brezilya'nın en hızlı, en etkili oyuncularından biri. şahane bir sol ayağı var. lakabı ganso. avrupa'ya kapağı kim atamamış ki, o santos'da kalacak.
  • u-20 dünya kupasında oynadığı maçlarda sahadaki geri kalan 19 futbolcudan hemen sıyrılan, göze batan bi çocuktu. zamanla adından çok söz ettirir.. ayrıca yazılanlara göre city'nin tekifi ret ederek adam olacak çocuk olduğunu bi kez daha belli etmiş.
    http://tinyurl.com/yhkfyc7

(bkz: wonderkid)
  • örnek aldiği oyunculardan birinin alex de souza olduğunu söyleyen oyuncu.
  • honorato campos ederson'un şimdiye kadar beklenileni verememesi üzerine olympique lyonnais tarafından yakın takibe alınmış. fransızların onu transfer etmek için €20 milyonu gözden çıkardığı söyleniyor.
  • alex'in brezilya'da en beğendiği genç oyuncuymuş.
  • "pele'nin 10 numarayı giydiği bir takımdan 10 numarayı giyerek geldim" diyen tabata'dan sonra santos'da 10 numarayı giyen çocuk.

kariyeri benzemesin.
  • football manager 2011'de neymar'in ben mutsuzum yae diye aglamasindan sonra eger takima paulo henrique'yi alirsaniz mutlu olabilirim diye kuluplere pazarladigi oyuncu. bir kez aldim harbiden neymar mutlu oldu falan.
  • fm 2011 de, fenerbaççemizde yaşlı gözlerle kralex 'i emekli ettikten sonra, 11 bilyona çözdüğüm, 3 sezon sonuda değerini 40bilyona taşımış alex-v2.
    edit: şu entryi kötüleyip zö yapan trabzonsporlulara sevgiler sunarım.. çakmasını almışınız hacı yapıcak bişey yok.
  • hernanes'in bir üst versiyonu.

yeni hocası muricy ramalho ile milano kapısını sonuna kadar aralayacaktır.
  • beşiktaş'ın anlaştığı iddia edilen henrique'nin olmasını istediğim futbolcu.