şükela:  tümü | bugün
 • moda'da bulunan korkunç bir mekan. kesinlikle gidilmemeli, "ekmek paramızın peşindeyiz" argümanıyla böyle saygısızca para kazanmaya çalışan bir işletmeye prim verilmemeli -ki zaten lazanyaları da bir şeye benzemiyor.

  dükkanı açtıkları civarda yaz başladığından beri gece-gündüz seslerini duymadığımız çok az an oldu. ne gündüz tadilatları bitti, ne gece arka bahçelerinde bağıra bağıra konuşmaları/kutlamaları. tüm komşuların uyarılarına rağmen bildiklerini okumaya, para kazanmak uğruna inanılmaz bir inat, umursamazlık ve saygısızlıkla devam ediyorlar. eğer gitmeyi düşünüyorsanız bu terbiyesizliğe ortak olmamak için kesinlikle gitmeyin derim.

  şu günlerde arka bahçelerinde bir tadilat başlattılar. "bahçeyi kullanıma mı açacaksınız, ustayla konuşmalarınızı yatak odamızın içinden duyduk çünkü. bakın şu anda müşteri değil sadece personel kullanırken bile gürültüden duramıyoruz" dediğimizde "hayır hayır kesinlikle arka bahçede tadilat olmayacak, biz ustayla başka bir yer hakkında konuştuk" diyerek göz göre göre yalan söylediler. demek ki ciddi bir hak hukuk mücadelesine girişeceğiz mahallecek ve bu insanlara bu zorbalığı yaptırmayacağız.
 • çok lezzetli lazanyalar yapıp, 15 dakikada hasanpaşa'ya getirebilen über mekan. üstelik koca bir güveçte geliyor.
  gerçi son zamanlarda yemeksepeti'nde göremiyorum.
  o zamaaan, mikemmel restoranıma gelsin;
  (bkz: dön bebeyim)
 • pizzeria il pellicano'ya giderken yol üzerinde görüp, dış görünüşüne aldanıp aç kalktığımız lasagnacı.
  o kadar ağır ve tuzluydu ki üzerine iki pet şişe su içtim.

  yalnız eve servisi 15 dakikada yaptıkları için midir nedir, mekandaki müşterilere menü 5 dakikaya, lasagna 15 dakikaya gelmişti.
 • yan komşum lazanyacı.
  öncelikle ailecek gittiğimiz bir mekan olduğunu, lazanyalarını, çalışanlarını, sahibini çok sevdiğimizi, çok kaliteli işler yapan güzel insanlar olduklarını belirtmek isterim. yurt dışında doğmuş büyümüş ve 35 yıllık restoran geçmişinin ardından, birkaç sene içinde türkiye'ye taşınmaya karar vermiş paul, 3 yıl önce vefat edince, oğlu babasının adını verdiği bu lazanyacıyı açmaya karar veriyor ve böylece para kazanmak için açılmış bir yer olmanın ötesinde olarak, yemek ve servis konusundaki başarıları buradan geliyor.
  ekşiçi arkadaşın bahsettiği tadilat meselesine şaşırdım. çünkü tadilat mekana değil üst katlarına yeni taşınan çifte aitti ve arka bahçe yine mekana ait değil; binamızın ortak mülkü. saat 23:00'de kapanan bir mekan olarak, bir gürültülerine şahit olmadım diyebilirim. biraz yargısız infaz olmuş bence. burada çalışan çocuklar iyi terbiye görmüş gençler. sokakta yaşlıların poşetlerini koşarak ellerinden almalarından tutun da, yaşlı bakkal ahmet amcanın elleri ayakları olmalarına kadar...
 • geçen yıldan bu yıla %50den fazla zam yapmış lazanyacı.
  severdim evet ama bi kase lazanyaya 40 tl verecek kadar kafayı yemedim.
 • annemi kendilerine aşık eden lazanyacı. bu seneki anneler günü'nü talihsiz bir olay sebebiyle gününde kutlayamadık. gecikmeli de olsa annemle kutlama maksatlı birlikte yemek yiyelim istedik. bizimkini mekan olarak daha önce üç kez gittiğim ve her defasında da denediklerimin lezzetine doyamadığım paul's lasagna'ya götüreyim dedim. siparişleri verirken annem bizimle ilgilenen arkadaşın daha önce geldiniz mi sorusuna her konuşmayı seven anne gibi epey detaylı cevap verdi. arada da gecikmeli anneler günü'nü kutladığımızı da söylemekten geri kalmadı. velhasıl lazanyalarımızı bitirmiş, gideyazıyorken annemin anneler günü'nü tiramisu ikramlarıyla kutlama nezaketini gösterdiler. inanılmaz mutlu ettiler bizim minnoşu incelikleriyle.
  fiyat performansıyla ekibin tatlışlığıyla zaten gidilesi bir mekanken benim için ailece müdavimi haline geldik rahatlıkla diyebilirim.
 • terbiyesizlikte çığır açan lazanyacı. servisi rezalet, garsonları kaba*****, mekandan yumruklarımı sıkarak çıktım. lazanyaları berbat. emin olun eataly'de bile çok daha güzelini yersiniz.hiç italya'ya gitmemiş, hiç lazanya yememiş olsak kaktıracaklar. ne diyeyim, süper bir marketing çalışması yapmışlar hakikaten. gitmeyin.

  (bkz: parasıyla rezil olmak)
 • yazin basindan beri yine costular. her hafta sonu coluk cocuk buraya gelen birkac aile arka tarafta, yani tum apartmanlarin birer ikiser odalarinin baktigi genis bahceye bakan kisimda, sesleri yankilana yankilana bagiris cagiris yemek yiyorlar. buna musade eden edepsiz, kazandigi paradan baska sey dusunmeyen, moda'nin komsuluk ruhuna aykiri rezil tiplerin calistirdigi dukkan. o dukkani yasal yollardan ilerleyerek kapattiracagiz mahalleli olarak, belli oldu. tanidigim butun komsular ayni seyden sikayetciyken, yukardaki entry'lerin birinde hicbir ses duymadigini iddia eden yan apartman sakini de entry karsiligi lazanyayla tikiyor olsa gerek kulaklarini.
 • yemekneredeyenir.com'un sayfasında görüp, merak edip gittik. mekan çok tatlı, şirin bir yer. iki sene evveline kadar lazanyayı balık zanneden ben yediklerimden pek bi şey anlamadım açıkçası.. lakin kesinlikle o verdiğiniz parayı hak etmiyor. gereksiz pahalı olduğunu düşünüyorum.
 • “bir işletme 1 yıl içinde nasıl bu kadar değişebilir “yarışmasına girse, kazanmasi kesin gözüyle bakarım bu restoran için. o kadar çok arkadaşıma gidin, “ müthiş “ bir yer deyip, şu anda ise “eyvah “ gitmişlermidir diye düşünüyorum burası için. hizmet için “hizmetsiz “desem yeridir. servis 10 üzerinden 1 . hizmet sektöründe bir söz vardır; 1 müşteri kaybetmezsiniz, 1000 müşteri kaybedersiniz . bu işletmenin bunu benimsemesi şart.