şükela:  tümü | bugün
 • pehlivanköy panayırı'nın yöre halkı arasındaki tarihi ismi. (bkz: pavli)
 • 2012 itibariyle 103.su duzenlenen, her yil katilimci sayisindan fazla fotografcinin ziyaret ettigi, hafta sonundan ziyade hafta arasi ziyaret edilmesi daha makul gorunen enteresan bir cayir panayiri.
  panayirdan bazi siyah beyaz kareler icin;
  https://mehmettaylan.com/…-gelenegi-pavli-panayiri/

  edit: link düzeltildi
 • eylül ayının okullar açılmadan önceki son hafta sonu yapılan, hasatını kaldıran, kışa hazırlık yapmaya başlayan köylünün 100 yıldır beklediği şenlikler.

  her çeşit kıyafet, okul çocukları için giyim kuşam, kırtasiye malzemesi, traktör ve tarım aletleri sergileri, yiyecek içeçek standları, küçük bir lunapark ne ararsan var. akşam konserleri de cabası.

  benim için panayırın yıldızı en son sırada kurulan kuzu çevirme çadırlarıydı. yan yana kurulan 8-10 çadırın arkasında toprak üzerine kurulan düzeneklerde çevrilen kuzular, çadırın önüne getirilip masalara dağılmış ahaliye servis ediliyor. yanında çok güzel bir sirkeli turşu salatası ve rakı eşliğinde kuzular bitip gidiyor. kuzu çevirme biraz hızlıca ve açık havada yapıldığı için azıcık beklediğim kalitede değildi ama yine de her türlü gideri var, ambians şahane.
 • 2008 yılında panayırın son iki günü stand kiralayıp, elimdeki tapon elbiseleri son tekine kadar sattığım yer.
 • 365 günde sadece 1 kez hatırlanan bir ilçenin ortalama kalibrede bir panayırıdır. çocukluğumdan beri istisnasız kaçırmam giderim. panayırdan ne anladığınıza göre isteklerinize cevap vermesi olasıdır. örneğin kuzu çevirmeye bayılırım, çarşı-pazar hal gezerim, romanları etnik giysileri ve yaşayış biçimleri içerisinde fotoğraf çekerim diyorsanız tam sizliktir.
 • geçen sene 106. sına katılmış olduğum en samimi, şirin dost canlısı insanlarının kendi el emekleri ile hasbelkader ürettikleri ufak tefek şeylerle sürekli gülen yüzleriyle insana huzur ve mutluluk katan trakya usulü eğlence şeysi. ağırlıklı olarak pomak insanımızın bulunduğu pehlivankoy de düzenlenen bu panayır da roman kardeşlerimizi muhteşem enerjisi görülmeye değer. 107. bu yıl 15 eylül 18 eylül arasında yapılacak olup ulkemiz insanının sınırlarının sinandigi şu saçma sapan dönemde pavli panayırına katılıp bir nebze olsun bu gerginliği unutmanın gülen insanlar görmenin samimi alış verisler yaparak hem kendimizi hem bizleri bekleyen tatlı insanları biraz olsun rahatlatmanin doğru olacağını düşünüyorum.
 • bugün itibariyle 2. günü sona eren ve 16 eylül de tamamen bitecek olan trakya panayırı. geçmiş yıllara nazaran bu yıl pehlivanköy belediyesi yapması gereken her şeyi yapmış gayet güzel bir altyapıyla görücüye çıkmış. trakya belediyeleri umarım feyz alıp sikindirik festivaller yerine tarkya kültürü olan panayırları çağa uygun bir altyapi yarışı ile halka arz ederler..