şükela:  tümü | bugün
  • edebiyat aşığı ve kalemi kuvvetli bir ekşi sözlük yazarı. gözüme ilişen 'edgar allan poe' başlığındaki entry'siyle dikkatimi çekti (bkz: #63735330) ve diğer yazdıklarına da göz atınca, saklı bir elmas madenini keşfetmiş gibi hissettim kendimi. tesadüfi.

hatta birkaç yıldır burada olmasına rağmen nickaltına hiçbir şey yazılmamış olmasını da oldukça yadırgadım, belki bir sebebi olabilir, yanlış yapmayayım düşüncesiyle kendisine de sorma gereğini hissettim. az evvel, çok nazik bir yanıtla geri dönüş yaptı, herhangi bir müdahalede bulunmadığını belirtti.

şahsım adına bu kadar dolu dolu entry'lerle, edebiyat sever ekşi sözlük okuyucuları için gerçek bir değer olduğuna inandığım @pavornocturns'le karşılaştığıma seviniyorum. okunacak bir dünya dolusu entry'm oldu birden. hazine.
  • saçma sapan sanallığın kol sürdüğü karmaşada bulunabilecek en iyi yazar, kalem. zengin iç dünyası ve birikimli görüleriyle sonsuz bir kaynak.

hindistan'ı ararken amerika'yı keşfetmek gibi.
  • yazdıklarını okumak, je crois entendre encore'u ilk kez dinlemek gibi; şaşırtıyor insanı, çağrışımları tetikliyor. sadece birkaç saattir paylaşımlarını okuyorum, zihnimin tozlu raflarında unuttuğum ne çok satır gözlerini ovuşturup mahmurca derin derin esnedi, ne çok resim çerçevesinde doğruldu, ne çok imge azat oldu suskun esaretinden. başlattığı zihin oyunları için küçük bir teşekkür niyetine:

gümrük memurunun oyunu
    kör bir adamın körlemesine oyunu
    epik savaşçıların oyunu
    hokkabazların oyunu
    panayır ahalisinin oyunu
    aynı kıvılcımdan apayrı yangınlar doğuranların oyunu
    blöfçülerin oyunu
    karanlık ruhların oyunu
  • sanatın her alanında, ama özellikle edebiyat konusundaki seçimleri ve yazıları ile iyi bir mihmandar. doğru ekmek kırıntılarını takip etmiş olacak ki değindiği konular özellikle spesifik oldukları kadar güzidedir de.
  • enrylerini okuduğum zaman aldığım garip, güzel bir his var.
  • yazılarını okurken önce kendimi cahil hissettirerek beni utandıran, sonra da kültür seviyemin yükseldiğini fark ettirerek mutlu eden yazar.
    sözlük profili de, twitter hesabı da adeta bir sanat galerisinden ve kütüphaneden hallicedir.
    bir emsal teşkil etmesini, yarattığı gıpta duygusu ile bu platformdaki benzerlerinin çoğalmasını diliyorum.
  • kötü geçen günüm mesaj kutuma gelen bir mesajla daha da kötü bir boyut aldı: pavor da bırakmış yazmayı. sözlükte en çok değer verdiğim; sıcakkanlığını, sevgisini gerçekten hisettiğim ender yazarlardandı. sözlüğü gerçek anlamıyla sözlük yapan yazarların başındaydı benim için. şimdi o da gitti; o harika entryleri de beraberinde götürerek.

umarım hayatında hep neşe ve sanat olur. *
  • gittiğine üzüldüm, tatlı tatlı okuyordum ne güzel.