şükela:  tümü | bugün
 • 2013 yapımı komedi aksiyon tarzı hollywood filmi. başrollerinde paul walker, matt dillon, brendan fraser ın oynadığı başlangıçta sıkıcı gelen ancak izlendikçe keyifli ve absürd hale gelmeye başlayan bir film.
 • bir çeşit absürd komedi. olayların birbiriyle bağlantısı hoş olmuş. iyi de bir oyuncu kadrosu olunca izletiyor normal olarak.
 • film 3 farklı hikayeyi anlatıyor. hikayelerin ortak noktası da bir pawn shop yani rehinci. filmin ne anlatmaya çalıştığı belli değil. ana hikayesi yok. ama eğlenceli bir film. yine de fazla bir beklentiye girmeyin.

  brendan fraser'ın hikayesi gereğinden fazla uzundu. pek komik bir yanı da yoktu.

  elijah wood tam bir orospu çocuğunu canlandırıyor. insanın içini sızlatan da bir işkence sahnesi var filmde. ayrıca +18 sahneler var. ailecek izlenecek bir film değil.

  edit: bu arada filmin kadrosunda norman reedus da var. ama bütün sahnelerde maske takıyor. zaten filmde iki kere falan görünüyor karakteri. piç etmişler yani güzelim adamı.
 • digiturk dilediğin yerde uygulamasına ekleyen zat-ı muhtereme sevgilerimi gönderiyorum. enteresan bir film olmakla beraber çoğu zaman tarantino filmi izliyormuş hissi uyandırıyor. kategorize etmek güç ama biraz kara film biraz absürd biraz komedi biraz şiddet..

  dillon, fraser, walker ve bay frodo gibi adamları kadrosuna toplamış bir film olması da başka bir ilginç yönü.

  güzel bir film sonuç olarak, izlenebilir ve hatta türün meraklısı mutlaka izlemeli. bazı filmleri izler ve aklında tutmaya bile değer görmezsin ya; işte bu onlardan değil.
 • izlerken, film bitince ekşi'ye bakarım nasılsa filmi enine boyuna bolca analiz etmişlerdir diye eminken, hakkında yalnızca 6 entry girilmiş olmasına çok şaşırdım.
  filmi izlerken bir donnie darko kadar, bir big fish kadar olmasada yakaladığım sembolizmi neremden çıkardım aceba diye düşünmekteyim.

  --- spoiler ---

  filmi izlemeden önce gezindiğim bazı sitelerde filmde zombilerin olduğu yazılmış. filmi beynini kullanmadan izlemek de bir tercihtir saygı duyarım fakat akabinde başka sinemaseverlerin okuyacağı sitelere de yazmayıverin yorumlarınızı .
  --- spoiler ---
  --- spoiler ---

  amerikan bayrağının kullanıldığı sahneler genellikle ironi barındırıyor. şöyleki; sistemin köleleştirdiği ve halinden pek memnun olan insanları amerikan bayrağına sarıyorlar. sürü psikolojisinden tutun, stockholma kadar birçok noktaya değinmiş olabilir senarist. tabi bunu götümden uyduruyor da olabilirim.
  --- spoiler ------ spoiler ---

  başarmak adına vazgeçmek, bazen dibe vurunca kendine gelmekten tutun da, bizlerin bazen gözümüzün göremediği yani sahne arkasında yaşanan gerçekleri de yüzüne vuruyor izleyicinin. yada ben uyduruyor da olabilirim.
  --- spoiler ---
  özellikle tim burtonsevenlerin izleyip ekşiye yorum katmasını dilediğim film
 • tarantino'nun çekmediği en kötü tarantino filmi.
 • aynı anda hem komik hem de saçma olan bir (bkz: wayne kramer) filmi. the king kısmı sanki filme son anda eklenmiş gibi duruyor.
 • --- spoiler ---

  türkçesiyle "rehinci dükkanı vakaları", 2013 abd yapımı suç komedisi filmi. filmin yönetmeni wayne kramer, senaryo yazarı ise adam minarovich'tir. filmin diğer bir adı da "hustlers"dır. film, paul walker, matt dillon, elijah wood, brendan fraser, vincent d'onofrio, norman reedus ve chi mcbride gibi birçok ünlü ismin rol aldığı yıldızlar karması şeklindeki ve farklı hikayelerin anlatıldığı ilginç bir filmdir.

  imdb.com - http://www.imdb.com/title/tt1741243/

  wikipedia - https://en.wikipedia.org/wiki/pawn_shop_chronicles

  trailer - https://www.youtube.com/watch?v=tf8pcjobzte

  --- spoiler ---