şükela:  tümü | bugün
  • history channel'da çıkan eğlenceli bir reality showdur. pawn shopa gelen giden nesneleri, bunların incelenmesi ve pazarlık süreçlerini aktarır. arada bir eski nesnelerin nasıl restore edildiğini de görürüz. özellikle genel kültür açısından, satılan şeylerin hikayesini de öğrenme şansı tanıdığından zevkli hatta bağımlılık yapan bir program. ayrıca genel hafif ve eğlenceli hava da gayet izletici.
  • basligi nasil acilmamis hayret. en guzel sovlardan biridir. binbir cesit antika gorme ve bunlarin nasil fiyatlandirildigini anlamayi kolaylastiran program. ayrica dukkan sahibi cok cool.
  • antika parcalari yerel halktan alip dukkanlarinda satan bir aileyi anlatan reality show. dukkandaki aile ekranda gosterildigi kadari ile uc nesilden olusuyor. 70-75 yaslarinda dede, 40-45 yaslarida asil oglan, ve 20-25 yaslarinda oglu. dede dukkanda takiliyor, asil isleri 40-45'lik oglan idare ediyor. adam tam cakal. herseyi ucuza kapatmaya calisiyor. kapatiyor da. 20-25 yasindaki eleman olaydan alakasiz ama baba meslegi oldugu icin babasi gibi davranmaya calisiyor. bu dukkan bu elemana kalirsa iflas kesin. bir de chum lee diye bir calisanlari var. tam bir komedi. salagin onde gideni. birinden 50 dolara bob dylan plagi kapatiyorlar. bob dylan'da tam o sirada bunlarin bulundugu sehirde (las vegas). dukkan sahibi bu chum lee'ye git bunu bob dylan'a imzalat fiyati cok daha yuksek olsun diyor. bu chum lee denen mal bob dylan'i buluyor ve imzalatiyor. fakat problem plagin ustune kendi adini da yazdiriyor. ee tabi imza arti kendi ismi olayi batiriyor. ozetle eglenceli bir sov.
  • tüm bölümlerini izlemek için saatlerce düzgün kaynak aramıştım zamanında.. ben çektim siz çekmeyin.. buyrun.. iyi eğlenceler..

http://watchseries.eu/serie/pawn_stars

gerçekten mükemmel bir şov.. aralara acayip makara muhabbetler yerleştirmişler.. hem bilgilendirici, hem de çok eğlenceli.. ben ilk izlediğim gün bağımlısı olmuştum..
  • bilmemkimden kalmadır bu deyip çocuklara, torunlara yadigar bırakılmış çeşitli şeylerin aslında hiçbir değeri olmayan çakma ürünler olduğunu öğrenen aile bireylerinin yaşadığı yıkımı (ha gerçi pezevenk sen ata yadigarını ne sikime satmaya kalkıyorsun o ayrı bir tartışma konusudur.), iki üç kuruş alıp yolumu bulayım diye gelip satmak istedikleri şeyin binlerce dolar ettiğini öğrenince şok olan tipleri keyifle izleyebileceğiniz sürükleyici bir reality. yalnız kafama takılan bir şey var, şirketin idaresini üstlenmiş olan orta yaşlı kel herifin tipi babasıyla hiç benzeşmediği gibi kendi oğlu olduğu varsayılan şişman delikanlı da bu adama hiç benzemiyor.
  • sevmediğim tek history channel yapımıdır. swamp people bile daha ilginç ve öğretici.
  • açık ara history channel'ın en iyi yapımıdır. hem genel kültür kazandırır hem de insanı sıkmaz. izindeyiz old man.
  • bu aralar ailecek müptelası olduğumuz seridir. rick abimizin 10.000 dolarlık antikalara 1.000 dolar teklif etmesi bizi dumurlardan dumura sokmaktadır. yolum las vegas'a düşerse ilk uğrayacağım yer pawn stars'dır.
  • chumlee her gördüğü şeye "dude that's awesome" deyip satın almaya çalışıyor, dükkanı 2 gün teslim etseler kesin batırır.

--- spoiler ---

bir bölümde fake gibson mandoline sırf rick sever bunu sürpriz olsun diye gerçek olup olduğuna baktırmadan 1500$ vermişti, gidip gerçek fiyatının 150$ olduğunu öğrenince kapının önünde eline mandolini verip dilendirmeye başlattılar.

--- spoiler ---