• ikinci yılımızı doldurmamıza 20 gün kala bıraktığım ilaç.

seyir defteri:

bugün ayrılmamızın 3. günü. şimdiden seni çok özledim. daha önce bir gün unuttuğum oluyordu ama hiç bu kadar ayrı kalmamıştık böbeyim. doktor biraz sersemlik yapabilir demişti ama resmen kokain bağımlılığından kurtuluyor gibi oldum. yoksunluk belirtileri ile boğuşuyorum, az önce durup dururken iki damla ağladım mesela, sebebi yok. geceleri çok garip rüyalar görüyorum, başıma ara ara ağrılar giriyor, titreme ve kalp çarpıntısı var. geceleri terleyerek uyanıyorum. doktorum dayan, yeniden başlama demişti 3 gün önce, hee tamam demiştim ben de. hiç böyle olacağını tahmin etmemiştim. 5 ay sonraya randevu verdi, içimden yarın koşarak tekrar gitmek geliyor kendisine.

ccc üşüyorum paxera reyiz ccc
  • hayatında daha önce psikiyatriyle ilgili hiç ilaç almamış biri olarak az önce aldığım ilaçtır. psikiyatri ilaçlarıyla ilgili duyduğum bunca kötü anı ve düşüncenin ardından endişe ettirendir.

gerçi psikiyatrın ilacı veriş nedeninin anksiyete olduğunu hesaba kattığımızda ortaya bir kısır döngü çıkıyor ama. du bakalım...
  • adamı göstere göstere siten ilaçtır. gece 3'te uyanıp mutfak temizlemeye, babayla karşılıklı oturup çekirdek çitlemeye başlarsınız. konsantrasyonunuz bozulur, işte en aptalca hataları üst üste yaparsınız. sürekli yorgunsunuzdur, sürekli halsiz, uykusuz. en sonunda "nası antidepresan lan bu, kullanmadan önce daha mutluydum anasını satiim," dersiniz. önemli olan bu şekilde galeyana geldikten sonra ilacı kafanıza göre bırakmamak, ne yapılması gerektiği konusunda doktorunuza danışmaktır. ben bugün öyle yapmaya çalıştım kendisi telefona çıkmadı o ayrı.
  • ani biçimde bırakmayı takiben baş dönmesi (öyle böyle değil, yer kayıyor ayaklarımın altından sanki), aşırı terleme (geceleri 3 tişört değiştirtecek kadar) ve mide bulantısı (her şeyden tiksinir oldum) yapan korkunç ilaç. neyine iyi geldi diye soracak olursanız, bi skime iyi gelmedi diye cevap veririm. ama ağzımı da bozmak istemiyorum.
  • 4 gün oldu kendisiyle tanışalı yan etkilerini okumaya başladığımda korktum kullanmayayım dedim ama çaresizlikten kullanmaya başladım tabi doktor kontrolünde 4 günlük kullanım sürecinde geçmeyen bir sinir harbinde olan,sinirlenince sokağın ortasında çığlık atan yemeden içmeden kesilen ben bi mülayım havalar içersindeyim en ufak şeyi bile kafama takıp büyütürken şuan hiç takmıyorum içim bi ferahladı ilk kullandığım andan itibaren aylarca mutlu olamayan gülemeyen ben güldüm lan walla
    yan etkilerine gelince sabah bi kalkıyosunuz göz altları mosmor saat ilerledikçe anca kendine geliyor gözler bir anda bakıyosunuz bacağınız titriyor ayrıca bu ilacı kullanıyosanız esneme olayına alışmanız lazım yan etkileri herkeste değişiyor uykusuzluk ceken ben rahat bi şekilde uyumaya başladım bazılarının uykusunu kaçırıyomuş ayrıca her hareketiniz yavaşlıyor istem dışı olarak bi ay kullandıktan sonra tekrar yazmayı düşünüyorum benim gibi mecbur kalmadıkça kullanmayın ayrıca bi anda bırakmayın dumur ediyomuş adamı.
  • yaklaşık 5 aydır kullandığım, inanılmaz etkili ve yararlı bulduğum güzel ilacım. dünya zikimde diil o derece*
  • paxilin muadili olduğu için paxil için yazılmış olanlar bunun için de geçerlidir diyerek buraya da konduruyorum; içecel ve benim gibi peşin hükümlü olanlarınız için birebirdir; (bkz: #20745631)

dozu 3 hafta önce 5 mg düştü. hiçbi fikir değişikliğim söz konusu değildir.
  • cipralex'in alternatifi olarak da yazılıyor. kişide kaygı son bulurken umursamazlık, duygusuzluk, hissizlik, uyku özlemi baş gösteriyor.
  • 5 mg olandan akşamları bir tane alındığında uykuyu düzene sokan ilaç. zaten alışmış bulunuyorsanız başka hiçbir sinir bozucu etkisi olmaz. süperdir, candır, bitanedir, iyi ki vardır.
  • çılgın baş ağrıları yüzünden geçici süreyle hizmet dışı olan bünyeme, nöroloji doktorunun gerilim tipi baş ağrısı tanısıyla vermesinden sonra açtım sözlüğümü sordum nedir diye bu ilaç, okuduklarımdan sonra kutuyu evin en uzak köşesine fırlattım, bi eczacı arkadaşı aradım doktor bana bi ilaç verdi başım ağrıyor diye ismi budur korkunç bişiymiş sakın satma bunu derken gerilim tipi baş ağrısı mıymış arızan dedi. bu etkileyici çıkıştan sonra hadi ya öyle mi içiyim o zaman diyerek 5, 10, 20 mg şeklinde arttırarak 4. aya girdim bu ilaçla. kitapcık gibi olan yan etkilerin hiç birini yaşamadığım için ilaç bi işe yaramıyor mu, nerde pembe gözlüklerim derken farkettim ki uzun zamandır başım ağrımıyormuş. kullanmaya korkmayınız efenim.