1. çılgın baş ağrıları yüzünden geçici süreyle hizmet dışı olan bünyeme, nöroloji doktorunun gerilim tipi baş ağrısı tanısıyla vermesinden sonra açtım sözlüğümü sordum nedir diye bu ilaç, okuduklarımdan sonra kutuyu evin en uzak köşesine fırlattım, bi eczacı arkadaşı aradım doktor bana bi ilaç verdi başım ağrıyor diye ismi budur korkunç bişiymiş sakın satma bunu derken gerilim tipi baş ağrısı mıymış arızan dedi. bu etkileyici çıkıştan sonra hadi ya öyle mi içiyim o zaman diyerek 5, 10, 20 mg şeklinde arttırarak 4. aya girdim bu ilaçla. kitapcık gibi olan yan etkilerin hiç birini yaşamadığım için ilaç bi işe yaramıyor mu, nerde pembe gözlüklerim derken farkettim ki uzun zamandır başım ağrımıyormuş. kullanmaya korkmayınız efenim.
 2. alışana kadar sorun çıkaran ama alıştıktan sonra baş ağrısı, uykusuzluk gibi sorunlarınızı son derece tatmin edici bir şekilde çözümleyen ilaç. dünya umurumda değil hissini alışınca kesinlikle yaşatmıyor, hayatınıza gayet normal ve eskiden olduğunuz gibi devam edebiliyorsunuz. birden bire bambaşka olmuyorsunuz, sadece aşırı dalganma halindeki duygularınız nispeten dinginleşiyor o kadar. sorunlar aynı kalıyor, onları görmeye devam ediyorsunuz, bulutların üstüne çıkmıyorsunuz. ama gördüğünüz o sorunlar sizi eskisi kadar yıpratmıyor artık. iş hayatının bana hediyesidir kendileri. ayrıca aniden bırakmayı denediğim salakça bir durum dışında hiçbir yan etkisini görmedim hele ki intihar düşüncesinin kıyısından dahi geçmedim. yavaş yavaş bırakılınca da sorun yaşatmıyor ancak hem başlamak hem de bırakmak doktor kontrolünde yapılmalı. kafanıza göre bırakmayın, faydadan çok zararı olur.
 3. bırakmanın kişinin kendisi ve daha çok etrafındakilere işkence etmesi şeklinde gerçekleşen ilaç.. daha önceleri 2 kere bırakma girişiminde bulundum birisinde ofiste terör estirme eşiğine, diğerinde ise eşimi gırtlaklama seviyesine çıktım.. şimdi 2 gün içmezsem 3. gün kafam sürekli yerinden kayıyormuş gibi mal bir halde geziyorum.. gözlerim ise hiç açılmıyor.. nasıl bırakacağız lan bu mereti biz..
 4. paxeraa naber? 2. seneye beraber adım atacağımız şu günlerde paxera nın hayatıma kattıkları ve götürmedikleri üzerine bir şeyler karalamak istiyorum. gelenlere tüm paxera dönemlerimde hakkında düşündüklerimin ugramadığı değişimi göstermesi açısından yararlı olacaktır.

  1 sene kadar önce dozunu 20 den 10 mg a düşürdüm. bünyem; anksiyetelerim, ataklarım, felaket senaryolarımda 20 mg'dakinden bir değişim bi ilerleme oluşmadı. rüyalarımda inanılmaz bir artış oldu. zaman zaman kabuslar gördüğüm oldu. yaşadığım büyük bi olayı değerlendirmeye aldığım oldu rüyalarımda. ki bu çok işe yaradı bence tedavi süreci için. eğer bunu yaşarsanız bence iyileşiyorsunuz demektir. o yüzleşme hastalığın sebebini ortaya koyduğu gibi olayın varlığını kabullendirip anksiyeteleri kontrol altına almanızı sağlıyor. aslında itiraf etmek gerekirse benim gibi yaşanılan olay(babanın ölmesi) anksiyetelerin yarı yarıya sebepsiz(babanın ölmesinden korkma anskiyetesi) kalmasına nede olduysa zaten iyileşme kaçınılmaz oluyor. iyileştiğine bile pişman olabiliyor insan...

  depresifliğe gelince, o dönem dönem ilacın dozunun azaltılmasıyla insanın yaşadığını anlayacağı kadar üzerinizde oluyor. etrafında olup bitenlere kayıtsız kalmayacak kadarını hissettiğinize sevinmelisiniz. çünkü tersi sahte bi süreç olurdu.

  ilacı 5 ay önce 5 mg'a düşürdüm. bunu yapacağınız dönem eğer civarınızda bi psikolog yoksa hemen söylemeliyim ki hayatınızın en rahat dönemi olmalı. yoksa benim gibi sıkıntılı bi döneme denk gelirse nefes sıkışmaları geri geliyor. 10 mg'a geri döndüm 3 ay önce. herşey bi hafta sonra normale döndü. bildiğin "normal". gerektiğinde depresif gerektiğinde standart.

  4 gün önce herşey yolunda gözüktüğü için 5 mg'a döndüm. çok az baş ağrısı gelişti. onun dışında şimdilik iyiyiz. bu sefer hazır hissediyorum. nefes sıkışması olursa kontrol altına alıcam.
 5. bugün gittiğim psikiyatrist tarafından dideral ile birlikte verilen ilaçtır. anksiyete bozukluğuma ve pmssıkıntılarıma iyi geleceği, kesinlikle uyku hali yaşatmayacağı üstüne bastıra bastıra yinelenmiştir. doktor, yıllar önce sıkıntısız bir biçimde paxil kullandığımı söylediğimden etkilenip mi yazdı diye düşündüm şu an hakkında yazılanları okuyunca. ilk hafta için 5 mglık düşük bir başlangıç dozu önerdi. eğer aynı etkiyi yapmaz da üstüne bir de uyku bastırırsa depresif değil de en gergin halimle kapısından içeri dalarım ben o doktorun..
 6. anskiyete bozukluğu olanlar bilirler yirmidokuz yaşındaysanız bile evde gece yalnız kalmaya korkuyor olabilirsiniz. hayatımın son on yılını benimle gece kalıcak birileri olsun diye kırk takla atarak geçirmiş birisi paxeraya başladıktan yaklaşık 1.5 yıl sonra, son bir ayını eve kimse gelmesin de yalnız kalayım diyerek geçiriyor. böyle de bir iyileştirici etkisi var. tabi gece(karanlık, hırsız, deprem, ölüm) korkuları değil iyileşen,gereksiz düşünceler silsilesinden kurtulan akıl iyileşiyor. ya da korku hormonu var bu hormonu silahıyla vuruyor paxera.
 7. risperdalla birlikte kullandığınızda uyku sorunu yaşamayacağınız mutluluk hapı.

  şimdi reklamlar

  - aşk acımı mı cekiyorsun ?
  - canın mı sıkılıyor ?

  artık bunlar yok. çaresi paxera!

  not: kötü bir yan etkisi var. cinsel hayatımı olumsuz etkiledi. boşalamıyorum, karşı taraf memnun ama benim için çekilmez bir durum ayrıca çekilmez derken gerçekten çekilmiyor uğraş dur boşuna sonuç yok! yaşattığı sahte mutluluk herşeyin önüne geçiyormuş anladım.
  geciktirici diye satılabilir pardon boşalmaya son diye satılabilir. olmuyo lan!
 8. 1.5 aydır anksiyete için doktor tavsiyesiyle xanax (0.5 mg) ile kullanmaya başladığım başarılı ilaç.
  efendim ben ne başlangıç dozlarında bi fark gördüm nede ilerleyen dönemlerinde. 5 mg la başlayıp şu an günde 30 mg kullanmaktayım. xanax'ı ise doktor bıraktıralı 1 hafta oldu. bu ilaçlar bana yepyeni şeyler katmadı aksine daha önce bende olan normal hayatımı sürdürmemi sağlayan duygularımı hislerimi geri getirdi. yine kaygılarım yine korkularım var ama bu defa daha rahat yüzleşiyorum, daha gerçekçi çözümler üretiyorum. ha ayrıca dikkat eksikliği ve normal depresyon durumu için de ritalin (günde 20 mg) ve edronax (günde 10 mg) kullanıyorum. hangi ilaç ne yan etkisi yapıyor bilmiyorum ama genel olarak gördüğüm yan etkiler.

  eğer paxerayı uyumadan 3-4 saat önce içiyorsam güzel bi uyku çekiyorum 8-10 saat arası eğer uyumadan hemen önce içersem zor uyuyorum
  kaslarım aniden yorulup ellerim, ayaklarım yada kollarım kasılabiliyor. mesela otobüste ayakta gidiyorsam eğer araç sürücüsü de dengesiz hareket ediyorsa sıkı sıkı tutunurken bir de bakıyorum ki ellerim kasılıp kalmış işe yaramaz duruma gelmiş
  iştahım azaldı edronax'a kasımda başladım ritalin'e şubatta mayıs ortasında xanax ve paxera. totalde 20-25 kilo verdim.
  çok alkol kullanan biri değilim yapı itibariyle hatta ailesel olsa gerek (dedem meyhaneciydi sağlam içerdi, diğer dedem de sağlam içiciydi bıraktı) alkol alsam da sarhoş olmak hayaldi benim için, dolayısıyla sosyal ortamlarda içen birisiyim edronax ve ritalinde zaten alkolle tepkimeye giren ilaçlar değil dikkatsiz kullansam da problem yaşamıyordum yani. fakat paxera hayatıma girdikten sonra bi bira dahi içsem kıkır kıkır kıkırdamamama sebep oluyor alkol eşiğimi düşürüyor yani.
  ha bu arada anksiyete de bizle beraber sürükleniyor tabi hala yatmadan önce havuz problemleri tarzda gelecek planları yapılmakta. ama artık çile olmaktan çok tedbir gibi anksiyete hayatımda.
  bunun dışında yıllardır fobim olan kan aldırma fobimi de sayelerinde geçtiğimi düşünüyorum zira orta okuldan sonra (12-14 sene) ilk defa kan aldırabildim.
  evde oturmaktan fena halde sıkıldım deli danalar gibi iş aramaktayım
  değişikliği kolay hazemedemeyen ben 2 haftadır ankaradayım ve bu dönemi daha rahat atlatıyorum ama xanax gitmeyeydi daha da rahat olurdu eminim sanki eve kapandım biraz.
  dikkat dağıtıyormu bilmiyorum açıkçası bu yazıyı yolladıktan sonra 50 defa edit yaparsam dağıtıyor olduğuna kanaat getircem ki o da bi eksi çünkü dikkat eksikliği için ritalin kullanıyorum.
  ayrıca intihar mintihar da yok öyle bi dünya

  çıkardığım sonuç; eğer iyi bi doktora gidiyorsanız (benim doktororum telefondan bile teşhis koyuyor) şunu anladım bu ilaçlar sizde olan şeyi size geri veriyor. bunların hepsi benimdi zaten, psikolojik sorunlarla beraber vücut artık ne salgılıyosa bilemicem salgılamaz hale geliyor ve hooop mutluluk kayboldu, hoop enerji kayboldu. bu ilaçlar napılması gerektiğini iyi biliyor kişinin ihtiyaçlarına göre.

  hadi öptüm say gömdüm bay
 9. günlük doz 40 mg. ise, ard arda üç gün alınmadığında dünyanın merkezine normalde götüne takmayacağın olayları almaya sebep olup adamı ağlatır.

  bm: abi buradan iki tuborg, bir winston light al, ha bir de şu üçü bir arada değilde küçük pakette sade neskafelerden var ya onlardan atsana pakete.

  tekel: yalnız onlardan kalmadı.

  bm: mavi ekran. erör. boğazda küçük bir tıkanma. 'ha, tamam o zaman ya!'

  eve gelip küçük paketteki sade neskafeleri saatlerce düşünmek.