şükela:  tümü | bugün
 • adamı göstere göstere siten ilaçtır. gece 3'te uyanıp mutfak temizlemeye, babayla karşılıklı oturup çekirdek çitlemeye başlarsınız. konsantrasyonunuz bozulur, işte en aptalca hataları üst üste yaparsınız. sürekli yorgunsunuzdur, sürekli halsiz, uykusuz. en sonunda "nası antidepresan lan bu, kullanmadan önce daha mutluydum anasını satiim," dersiniz. önemli olan bu şekilde galeyana geldikten sonra ilacı kafanıza göre bırakmamak, ne yapılması gerektiği konusunda doktorunuza danışmaktır. ben bugün öyle yapmaya çalıştım kendisi telefona çıkmadı o ayrı.
 • ani biçimde bırakmayı takiben baş dönmesi (öyle böyle değil, yer kayıyor ayaklarımın altından sanki), aşırı terleme (geceleri 3 tişört değiştirtecek kadar) ve mide bulantısı (her şeyden tiksinir oldum) yapan korkunç ilaç. neyine iyi geldi diye soracak olursanız, bi skime iyi gelmedi diye cevap veririm. ama ağzımı da bozmak istemiyorum.
 • 4 gün oldu kendisiyle tanışalı yan etkilerini okumaya başladığımda korktum kullanmayayım dedim ama çaresizlikten kullanmaya başladım tabi doktor kontrolünde 4 günlük kullanım sürecinde geçmeyen bir sinir harbinde olan,sinirlenince sokağın ortasında çığlık atan yemeden içmeden kesilen ben bi mülayım havalar içersindeyim en ufak şeyi bile kafama takıp büyütürken şuan hiç takmıyorum içim bi ferahladı ilk kullandığım andan itibaren aylarca mutlu olamayan gülemeyen ben güldüm lan walla
  yan etkilerine gelince sabah bi kalkıyosunuz göz altları mosmor saat ilerledikçe anca kendine geliyor gözler bir anda bakıyosunuz bacağınız titriyor ayrıca bu ilacı kullanıyosanız esneme olayına alışmanız lazım yan etkileri herkeste değişiyor uykusuzluk ceken ben rahat bi şekilde uyumaya başladım bazılarının uykusunu kaçırıyomuş ayrıca her hareketiniz yavaşlıyor istem dışı olarak bi ay kullandıktan sonra tekrar yazmayı düşünüyorum benim gibi mecbur kalmadıkça kullanmayın ayrıca bi anda bırakmayın dumur ediyomuş adamı.
 • yaklaşık 5 aydır kullandığım, inanılmaz etkili ve yararlı bulduğum güzel ilacım. dünya zikimde diil o derece*
 • cipralex'in alternatifi olarak da yazılıyor. kişide kaygı son bulurken umursamazlık, duygusuzluk, hissizlik, uyku özlemi baş gösteriyor.
 • 5 mg olandan akşamları bir tane alındığında uykuyu düzene sokan ilaç. zaten alışmış bulunuyorsanız başka hiçbir sinir bozucu etkisi olmaz. süperdir, candır, bitanedir, iyi ki vardır.
 • çılgın baş ağrıları yüzünden geçici süreyle hizmet dışı olan bünyeme, nöroloji doktorunun gerilim tipi baş ağrısı tanısıyla vermesinden sonra açtım sözlüğümü sordum nedir diye bu ilaç, okuduklarımdan sonra kutuyu evin en uzak köşesine fırlattım, bi eczacı arkadaşı aradım doktor bana bi ilaç verdi başım ağrıyor diye ismi budur korkunç bişiymiş sakın satma bunu derken gerilim tipi baş ağrısı mıymış arızan dedi. bu etkileyici çıkıştan sonra hadi ya öyle mi içiyim o zaman diyerek 5, 10, 20 mg şeklinde arttırarak 4. aya girdim bu ilaçla. kitapcık gibi olan yan etkilerin hiç birini yaşamadığım için ilaç bi işe yaramıyor mu, nerde pembe gözlüklerim derken farkettim ki uzun zamandır başım ağrımıyormuş. kullanmaya korkmayınız efenim.
 • alışana kadar sorun çıkaran ama alıştıktan sonra baş ağrısı, uykusuzluk gibi sorunlarınızı son derece tatmin edici bir şekilde çözümleyen ilaç. dünya umurumda değil hissini alışınca kesinlikle yaşatmıyor, hayatınıza gayet normal ve eskiden olduğunuz gibi devam edebiliyorsunuz. birden bire bambaşka olmuyorsunuz, sadece aşırı dalganma halindeki duygularınız nispeten dinginleşiyor o kadar. sorunlar aynı kalıyor, onları görmeye devam ediyorsunuz, bulutların üstüne çıkmıyorsunuz. ama gördüğünüz o sorunlar sizi eskisi kadar yıpratmıyor artık. iş hayatının bana hediyesidir kendileri. ayrıca aniden bırakmayı denediğim salakça bir durum dışında hiçbir yan etkisini görmedim hele ki intihar düşüncesinin kıyısından dahi geçmedim. yavaş yavaş bırakılınca da sorun yaşatmıyor ancak hem başlamak hem de bırakmak doktor kontrolünde yapılmalı. kafanıza göre bırakmayın, faydadan çok zararı olur.
 • bırakmanın kişinin kendisi ve daha çok etrafındakilere işkence etmesi şeklinde gerçekleşen ilaç.. daha önceleri 2 kere bırakma girişiminde bulundum birisinde ofiste terör estirme eşiğine, diğerinde ise eşimi gırtlaklama seviyesine çıktım.. şimdi 2 gün içmezsem 3. gün kafam sürekli yerinden kayıyormuş gibi mal bir halde geziyorum.. gözlerim ise hiç açılmıyor.. nasıl bırakacağız lan bu mereti biz..
 • bugün gittiğim psikiyatrist tarafından dideral ile birlikte verilen ilaçtır. anksiyete bozukluğuma ve pmssıkıntılarıma iyi geleceği, kesinlikle uyku hali yaşatmayacağı üstüne bastıra bastıra yinelenmiştir. doktor, yıllar önce sıkıntısız bir biçimde paxil kullandığımı söylediğimden etkilenip mi yazdı diye düşündüm şu an hakkında yazılanları okuyunca. ilk hafta için 5 mglık düşük bir başlangıç dozu önerdi. eğer aynı etkiyi yapmaz da üstüne bir de uyku bastırırsa depresif değil de en gergin halimle kapısından içeri dalarım ben o doktorun..