şükela:  tümü | bugün soru sor
 • adriyatik denizinde güzel bi adaymış yunanistana bağlı.

  http://www.paxos-greece.com/
 • ionian (yunan ) denizinde, korfu adasinin 14 km. guneyinde bulunan yunan adasidir. sadece 19 kilometrekarelik yuzolcume sahiptir. havaalani yoktur, adaya tek baglanti deniz yoluyladir. 2004 yili icin avrupa'nin kultur köyü secilmistir.
 • yunanistanda bir sirt cantasi markasi...

  cok aptal bir slogani vardi: "paxos... kai xeros"
 • distributed computing'de consensus'a ulasmak icin kullanilan bir protokoldur. replica'larda belli bir state'in ayni olduguna emin olmak icin kullanilir.

  leslie lamport tarafindan 1980'lerin sonunda ortaya atilmistir fakat kimse tarafindan anlasilamamistir. bunun uzerine adam 2001'de tekrar "paxos made simple" adinda bir paper'la cikagelir ki bu cok daha anlasilir. i$bu paper ilerleyen yillarda amazon'un s3'unden sqs'inden, google'in bigtable'ina, microsoft'un azure'una kadar her yerde kullanilmistir.
 • kerkira adasının yaklaşık 9 mil güneyinde, ion denizinde bir adadır. adanın kuzey doğusundaki lakka koyu görülmeye değerdir. turkuaz renkli deniz keyifli görünür. adanın batısında, hakim rüzgar birçok mağara oluşturmuştur ve bu nedenle turistik bir bölgedir. paxos un güneyinde ise biraz daha küçük olan antipaxos adası bulunur.
 • crypto dünyasına yeni giren, tether ile benzer şekilde * çalışan. 1$=1pax olması ön görülen bir cryptopara birimi.
  tam olarak adı paxos standard ve kısa adı da pax olarak geçiyor.
  şu sıralar tether* ile ilgili bazı dedikodular dönüyor ve bitfinex ile tether konusunda bankalarla karşılıklı sorunlar olduğu özellike sosyal medyada dillendiriliyor.
  bu yüzden bazı sosyal medya crypto fenomenleri, parasını tether da tutan takipçilerine, binance'ın listesine yeni eklediği pax'e geçmelerini öneriyor.
  bence bekleyip toz duman dağılmasından sonra neler olduğunu görmek en doğrusu gibi.
  ancak parasını tether'da tutan kişiler, eğer söylentiler doğruysa her an kötü bir sürprizle karşılaşabilir.
  söylentiler yalansa da büyük bir pump dump numarasıyla karşı karşıyayız anlamına gelebilir.
  kimsenin lafına güvenip paranızı oraya buraya yatırmayın. her konuşulan gizli bir pump dump tuazğı olabilir. kendi analizinizi yapın ve ona göre hareket edin.
  haa bir de arkasından ağlayacağınız parayı crypto paralara yatırmayın. büyük başlar crypto para işine girip de devlet nezdinde kabul görene kadar buralar hep üzeri donmuş göl gibi. bastığınız yer kırılabilir. hiç bir kanun yok şu an paranızı koruyan.