şükela:  tümü | bugün
  • chip&pin konusunda cesitli oduller almis ingiliz thyron firmasi tarafindan uretilen bir pos cihazi modeli. (bkz: http://www.thyron.com/ )

2005 yilinda altyapisi tamamlanarak faaliyete gecen kgs sisteminde (bkz: kartlı geçiş sistemi) musterinin elinde bulunan karta para yuklemek icin sistemde bulunan 4 bankanin ucu tarafindan kullanilmakta idi.c++ ile programlanabilen kolay bir arayuzu vardir.saglam ve uzun omurlu olmasina ragmen su an turkiye piyasasinda hakim pos cihazi firmalari olan ingenico ve lipman'dan daha pahalli ve az bilinir olmasi sebebiyle bircok kimse tarafindan bilinmemektedir.
  • turkcell mobil ödemenin yeni adı.
  • google play kampanyasi
    (bkz: #69461792)
  • asla turkcell ile en ufak alakası olmayan kredi kartımın bilgisini edinip kaydetmiş, bu durumun açıklamasını yapamamış, sonra da delilleri yok etmiş şaibeli uygulama. şöyle ki, hayatımda ilk kez turkcell.com.tr'dan bir cihaz alışverişi yapayım dedim, ödeme aşamasına geldim ki ne göreyim, benim son derece butik kullandığım kredi kartımın son 4 hanesi! turkcell'i aradım, kredi kartı bilgilerime nasıl erişildiğini öğrenmek istedim. araştırma sürecince beni arayıp bu duruma dair ekran görüntüsünü paylaşmamı istediler, yok uğraşamam dedim. birkaç gün sonra arayıp gerçekten de kredi kartı bilgilerimi fark etmeden onaylayacağım herhangi bir alışverişim olmadığını ifade ve itiraf ettiler. tekrar turkcell.com.tr'ye girdiğimde ne göreyim, kredi kartı bilgimi silivermişler! sanki böyle bir olay hiç yaşanmamış gibi!! bu durumda birkaç gün önce arayıp elimde ekran görüntüsü olup olmadığını sorgulamak, elimde ne delil var yok ağız yoklamak mıydı? bilişim hukuku uzmanları, dm yoluyla fikrilerinizi esirgemeyin lütfen.
  • bana 9 şubat 2018 turkcell tarafından dolandırılmam başlığını açtıran sahtekarlık uygulaması.
  • sayelerinde parayı iptal etme diye bir şey öğrendim bugün.

yıllar önce turkcell'e tövbe etmiştim. bununla bir anlık gaflete düştüm. indirdim.. kart açtım. memnun kalmadım hesap nasıl kapatılıyor diye "sık sorulan sorular" köşesinden baktım.. bir numara var. aradım.. uygulamayı silin dediler..

içinde kalan para konusunu sordum..
    -iptal edeceğiz efendim.
    +neyi?
    -parayı efendim iptal edeceğiz. onaylıyor musunuz?
    +para nasıl iptal ediliyor, iade mi edeceksiniz?
    -hayır iptal edeceğiz..
    ...
    ..

kartın içindeki parayı iptal ettiler.. para diyorum nasıl iptal oluyor? harcayacak mısınız? parayı iptal etmek nedir diyorum. paranızı iptal ediyoruz onaylıyor musunuz demeye devam ediyorlar..

neyse sevgili mehmet emin karamehmet, bugün iptal ettikleri paramla kendine bir meyve suyu bir de simit al. harcayın en azından boğazınızdan geçer. iptal etmeyin.
  • allah belasini versin her gun fix 2 sms atiyorlar.. atmayin amk atmayin.. kurtulamiyorum. ıslem askida kalmis diyorlar.
  • turkcell'in değil mi bu?

be yavşak herifler, kendi çıkardığınız sistemden kendi şirketinize ait faturayı öderken nasıl olur da 3 tl işlem ücreti alırsınız kansız orospu çocukları. doymadınız bizi sikmeye
  • spotify banka kartımı kabul etmediğinden ve kredi kartlarına karşı olduğundan buradan kendime bir sanal kart oluşturdum. turkcell yetkili bayisinden bu sanal kartın içine 30 tl atıp (bayiden eklemeleri ücretsiz yapıyorlar) sanal kartı spotify ödemesinde kullandım. pat diye kabul etti ve 13 tl çekildi sanal karttan.

oluşturulan kart visa bandrollü olduğu için internetten alışverişlerde oldukça büyük kolaylık sağladığını söyleyebilirim. özellikle benim gibi yalnızca banka kartı kullanıyorsanız ve alışverişlerde internetten alışverişi tercih ediyorsanız oldukça kullanışlı.

en büyük eksiği apple pay tarzı gündelik alışverişlerde nfc üzerinden kullanılamıyor olması. tabi bu özelliğin gelebilmesi için iphone’larda nfc özelliğinin apple pay haricindeki uygulamalara da açılması gerekiyor. gelen son haberlere göre ios 12’yle birlikte nfc özelliği apple pay haricindeki uygulamalara da açılacakmış. bu özellik dünyaya açıldığında, turkcell paycell’e bu özelliği getirip reklamını yaparsa koparıp görütürür piyasayı (tabi bankalar da bu özelliği kullanmaya başlayacaktır).
  • turkcell'in sitesinde ücretsiz olduğu iddia edilen ama kullanmak için aylık ücret ve başka ücretler alan uygulama. birçok müşteri hizmetine bağlandım ama hepsi ücret olmadığını iddia ettiler. koca bir yalan.

paycell ücretleri: aylık 2 lira kullanım ücreti ödersiniz. eğer içinde bakiyeniz yoksa ücret kesilmez, ama yükleme yaparsanız 2 lirayı alırlar. 3 ay hiç harcama yapmazsanız yine 2 lira kesiliyor. harcama yapmamaya devam ettikçe aldıkları ücret katlanıyor, alayım bırakayım diye düşünmeyin.

-karta para yüklemelerde atm veya havaleyle yüklerseniz 2 lira ücret keser. kredi kartıyla yapınca ise %1 gibi bir komisyon kesiyor.

-paycell'e yüklediğiniz parayı karta geri çekmek istediğinizde %10 civarı komisyon alınıyor.

daha detaylı bilgi ve kaynak: