şükela:  tümü | bugün
  • chip&pin konusunda cesitli oduller almis ingiliz thyron firmasi tarafindan uretilen bir pos cihazi modeli. (bkz: http://www.thyron.com/ )

2005 yilinda altyapisi tamamlanarak faaliyete gecen kgs sisteminde (bkz: kartlı geçiş sistemi) musterinin elinde bulunan karta para yuklemek icin sistemde bulunan 4 bankanin ucu tarafindan kullanilmakta idi.c++ ile programlanabilen kolay bir arayuzu vardir.saglam ve uzun omurlu olmasina ragmen su an turkiye piyasasinda hakim pos cihazi firmalari olan ingenico ve lipman'dan daha pahalli ve az bilinir olmasi sebebiyle bircok kimse tarafindan bilinmemektedir.
  • turkcell mobil ödemenin yeni adı.
  • google play kampanyasi
    (bkz: #69461792)
  • asla turkcell ile en ufak alakası olmayan kredi kartımın bilgisini edinip kaydetmiş, bu durumun açıklamasını yapamamış, sonra da delilleri yok etmiş şaibeli uygulama. şöyle ki, hayatımda ilk kez turkcell.com.tr'dan bir cihaz alışverişi yapayım dedim, ödeme aşamasına geldim ki ne göreyim, benim son derece butik kullandığım kredi kartımın son 4 hanesi! turkcell'i aradım, kredi kartı bilgilerime nasıl erişildiğini öğrenmek istedim. araştırma sürecince beni arayıp bu duruma dair ekran görüntüsünü paylaşmamı istediler, yok uğraşamam dedim. birkaç gün sonra arayıp gerçekten de kredi kartı bilgilerimi fark etmeden onaylayacağım herhangi bir alışverişim olmadığını ifade ve itiraf ettiler. tekrar turkcell.com.tr'ye girdiğimde ne göreyim, kredi kartı bilgimi silivermişler! sanki böyle bir olay hiç yaşanmamış gibi!! bu durumda birkaç gün önce arayıp elimde ekran görüntüsü olup olmadığını sorgulamak, elimde ne delil var yok ağız yoklamak mıydı? bilişim hukuku uzmanları, dm yoluyla fikrilerinizi esirgemeyin lütfen.
  • sayelerinde parayı iptal etme diye bir şey öğrendim bugün.

yıllar önce turkcell'e tövbe etmiştim. bununla bir anlık gaflete düştüm. indirdim.. kart açtım. memnun kalmadım hesap nasıl kapatılıyor diye "sık sorulan sorular" köşesinden baktım.. bir numara var. aradım.. uygulamayı silin dediler..

içinde kalan para konusunu sordum..
    -iptal edeceğiz efendim.
    +neyi?
    -parayı efendim iptal edeceğiz. onaylıyor musunuz?
    +para nasıl iptal ediliyor, iade mi edeceksiniz?
    -hayır iptal edeceğiz..
    ...
    ..

kartın içindeki parayı iptal ettiler.. para diyorum nasıl iptal oluyor? harcayacak mısınız? parayı iptal etmek nedir diyorum. paranızı iptal ediyoruz onaylıyor musunuz demeye devam ediyorlar..

neyse sevgili mehmet emin karamehmet, bugün iptal ettikleri paramla kendine bir meyve suyu bir de simit al. harcayın en azından boğazınızdan geçer. iptal etmeyin.
  • allah belasini versin her gun fix 2 sms atiyorlar.. atmayin amk atmayin.. kurtulamiyorum. ıslem askida kalmis diyorlar.
  • (bkz: paycell kart)
  • paycell ile olan bir yakıt kampanyasına katılmak için uygulamayı indirdim. ilk denemelerde işlem başarısız oldu.

müşteri hizmetleri karta para yüklemelisiniz diyerek yanlış yönlendirme yaptı.

bir sonraki yakıt alımında sonuç yine olumsuz oldu.

uygulamaya güvenip yakıt alırsanız yaya kalırsınız. net.

müşteri hizmetlerini aradım paramı ve komisyonu geri yükleyin mağdurum ve şikayetçiyim, dedim.

müşteri hizmetlerinin yanlış bilgilendirmesi ile %2 komisyon ödeyerek yükleme yaptığım paramı, %10 kesinti ile iade ediyorlarmış.

bakiyeyi başka yerde harcayım diyorum. internet üzerinden defalarca harcama yaptıgım yerler, paycell kartı kabul etmiyor.

kısaca turkcell banka olmaya soyunmuş, ama sistem onları tanımıyor.

paycell uygulamasına bulaşırsanız, paranızı gasp ederler, uğraşıp durursunuz.
  • hakkındaki yanlış bilgileri düzeltmek icap etti.

bu kart son yıllarda mantar gibi bir çok firmanın çıkarttığı ön ödemeli bir karttır, yani para yükleyip, harcarsın.
    yüklemeyi ister nakit ister kredi kartından yapabilirsin, nakit olarak turkcell bayisinden yüklersen komisyon ödemezsin, kredi kartı ile paycell uygulamasından yüklersen komisyon ödemen gerek.
    kullansan da kullanmasan da ayılık 2 tl aidat ücreti var, ancak ayda 300 tl harcama yaparsan aidat ücreti alınmıyor.
    karttaki bakiyeyi nakit atm’den olarak çekemezsin.
    her harcamanıza internet kazanıyorsunuz, tam olarak her 10 tl’ye 50 mb, yani ayda 300 tl harcarsan 1,5 gb internet kazanıp aidat da ödemezsin.
    ayrıca internet hakkı kazanmak için turkcell’li olma zorunluluğun yok. başak bir operatör de olsan internetin hattına yükleniyor. ben ayda 3-4 gb internet kazanıyorum, mevcut paketimi küçülttüm bu kart sayesinde.

kimler bu kartı kullanmalı?
    kredi kartı kullanmayı sevmeyen, bankalarda hesap açmak istemeyen ya da bankalara uyuz olanlar kullanabilir.
    ayrıca 18 yaşından küçükseniz bu kart edinip bakiye yükleyip internette ödemelerinizi yapabilirsiniz.
    ya da sadece paycell kartın avantaj ve kampanyalarından faydalanmak isteyebilirsiniz.

sonuç olarak bu tarz kartların çıkmasının asıl amacı yakın gelecekte nakit paranın tamamen kalkacak olması ve yeni yeni çıkan ödeme kanunu ile bankalar haricinden lisans alan tüm kurumlarında ödemeye aracılık edebilmesi.
    hedef 2023 ama bu hiç gerçekçi değil, belki 2033’te olabilir.

ek: başka sorusu olan varsa sorabilir.
  • yaklaşık 2 aydır 300 er tl yükleyerek-harcayarak kullandığım kart.

öncelikle şunu söyleyeyim: bu kart internette bir çok yerde geçmiyor.
    zaten banka kartı gibi çalıştığı için sadece kredi kartı kabul eden sitelerde(amazon gibi) çalışmıyor.

karta paranızı yüklerken komisyon alınmamasını istiyorsanız turkcell e gitmeniz lazım, doğru. ancak bir de şu var: turkcell bayilerinden karta sadece hafta içi saat 9.00-17.00 arasında para yükleyebiliyorsunuz. o da turkcell in sistemlerinde sorun yoksa..

karttan harcadıkça harcanan miktarın 10 katı mb kazanılıyor, doğru. ancak bunda da şöyle bir şey var: kazanılan mb ların üst hız sınırı 7.2 mbps. ayrıca hattınızda o anda kullandığınız başka bir hediye mb varsa önce paycell den kazanılanı bitiriyor, sonra ona geçiyor. örneğin 24 saat geçerli 1 gb hediye internet kazandınız. önce paycell harcar, sonra hediyeye geçer sevgili turkcell.

sonuç olarak turkcell in bir çok servisi-hizmeti gibi bu da hayal kırıklığı. ama benim fazladan internete çok aşırı ihtiyacım var, zaten 300 lira harcamıyor muyuz diyorsanız denenebilir.

hesabın var mı? giriş yap