• yine bir philip dick uyarlaması minority report'ta da benzer şekilde kahinliğin, geleceği görmenin açmazlarını, kaoslarını izlemiştik. iki film arasında aslında pek de fark yok. bu sadece biraz daha fakir duruyor diğerine göre. steven spielberg yerine john woo, tom cruise yerine de ben affleck var. bir de bonus niyetine tohuma kaçmış bir uma thurman var. ikisinde de öykü filmi kurtarmaya çalışıyor. ama gelgelelim bi numara yok. bol bol klişe ve hollywood kandırmacası.
  • super bir konu, insani rahatsiz edici derecede moron yerine koyan bir filmle iste bu kadar (holivud stili) harcanabilir. ve ayrica ben affleck'in o anlamsiz yuzunu gormeyi ozlediyseniz kacirmayiniz.
  • süper eğlenceli bir placebo demosu.
  • consumed by the one's who made her
    she's a faker, always let's me down
    dressed up like a capital shaker
    pull the ???? that judgement let her down
    i'll have your guts for garters, just for starters
    don't you make me frown
    she could've been a nutter
    so i had to cut the mother down
    slacker, wasting half is life on sniffing glue
    now he's a foreman working for the red the white and blue
    plain sailing, safe surfing
    public peeling, back stab

confused by the one's who break her
    she's a faker, never makes a sound
    undressed like a soul in prayer
    buy a share, pay her by the pound
    i'll have your face for breakfast
    i'm in excess, need of a stroke down
    she could've been a nutter
    so i had to cut the mother down
    slacker, wasted half is life on speed
    now he's reformed and working for the red the white and blue
    plain sailing, shoulder rubbing
    dental flossing, back stab

pay - check, pay - check

save the best for later
    be careful not to stain the sheets now
    you god damn liar
    take me higher

i never wanted the real thing, i never wanted the real thing
    i never wanted the real thing

slacker, wasted half is life on sniffing glue
    now he's reformed, working for the red the white and blue
    plain sailing, wife swapping
    stool pigeon, back stab.

pay - check, pay - check

save the best for later
    be careful not to stain the sheets now
    you god damn liar
    pants on fire

cold ????
    but this one really takes the piss
    it's likely to proquandry
    i deserve so much more than this.
  • nakarattan hemen önceki akorla, special kın introsundaki akorun aynı olduğu, doğal olarak melodinin de aynı çıktığı şarkı.
  • film size bir şeyi kanıtlıyor, o da: ben affleck'in hayatının 3 senesi, sizin hayatınızın 2 saatinden daha önemli değil!... izlemeyin efendim! deli mi sikti?
  • ben affleck yerine alıp bir tom cruise(sadece reklam eder diye) konulsaydı baya güzel bir film eleştrisi toplardı sanırım film ama, ben de keyifli bir film izlemiş havası yarattı..hele o sonunu güzel bağlama ve
    --- spoiler ---
    saat nerde kaldı, ne zaman kullanılacak
    --- spoiler ---
    sorusuna güzel bir şekilde cevap veren eğlenceli ve uma'lı bir film lezzetidir kendisi..hatta utanmasam, hayranı olduğum geleceğe dönüş'ün kendi zamanındaki orjinalliği gibi bir etkisi bile olduğunu söyleyecem ama demiyorum,utanıyorum..
  • ing. maas, maas ceki.
  • --- spoiler ---

türkçesiyle "hesaplaşma", 2003 abd-kanada ortak yapımı aksiyon-bilimkurgu-gizem filmi. ünlü bilimkurgu yazarı philip k. dick'in aynı adlı ve 1953 tarihli hikâyesinden uyarlanan filmin senaristi dean georgaris, yönetmeni ise ünlü rejisör john woo'dur. filmin başrollerinde ben affleck, aaron eckhart, uma thurman, paul giamatti, colm feore, joe morton ve michael c. hall gibi tanınmış oyuncular rol almışlardır. ünlü aktör ben affleck, bu film için tam 15 milyon dolar almış ve o güne kadar bir filmden kazandığı en büyük paraya ulaşmıştır. affleck öncesinde bu rol yakın arkadaşı matt damon'a teklif edilmiş; ancak o dönemde the bourne identity filmini çeken damon, teklifi reddetmek zorunda kalmıştır. geriye dönüp bakınca, bu film de oldukça başarılı olmasına karşın, damon'ın kariyer planlaması bence daha doğru olmuştur. tema müzikleri john powell tarafından bestelenen 119 dakikalık film, 61 milyon dolarlık iyi bir bütçeyle çekilmiş ve 117,2 milyon dolar gişe hasılatı elde etmeyi başarmıştır. son olarak, filmin imdb.com puanı 6,3/10.

konusu
    michael jennings (ben affleck), bir bilgisayar mühendis olup, belirli şirketler için teknik işler yapmaktadır. ancak işini bitirir bitirmez yaptığı işe dair hafızası tamamen sıfırlanmaktadır. verebildiği taahhüt en uzun 2 aydır. ancak milyarder james rethrick (aaron eckhart), kendisine 2 yıl hatta belki de 3 yıl sürecek bir iş teklifinde bulunur ve kazandığından çok daha fazlasını vereceğini vaat eder. micheal, işi kabul eder. işe başlamadan önce onlara bir takım kişisel eşyalarını teslim eder. iş bittiğinde hafızası silinmiştir ve 3 yılda tam 90 milyon dolar kazandığını öğrenir. bu parayı ve kişisel eşyalarını talep etmeye gittiğinde ise, hafızasının silinmesinden önce kazandığı para üzerindeki haklarından vazgeçtiğini öğrenir. ayrıca kendisine verilen eşyalar, başlangıçta teslim ettiği şeyler değildir. sonra fbi tarafından vatan hainliği ve cinayete teşebbüs gerekçesi ile tutuklanır. fakat göz altındayken kendisine verilen öteki eşyalar sayesinde kaçmayı başarır.

imdb.com - https://www.imdb.com/title/tt0338337/

wikipedia - https://en.wikipedia.org/wiki/paycheck_(film)

trailer - https://www.youtube.com/watch?v=yo_wpmw7u48

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap