şükela:  tümü | bugün
  • yine bir philip dick uyarlaması minority report'ta da benzer şekilde kahinliğin, geleceği görmenin açmazlarını, kaoslarını izlemiştik. iki film arasında aslında pek de fark yok. bu sadece biraz daha fakir duruyor diğerine göre. steven spielberg yerine john woo, tom cruise yerine de ben affleck var. bir de bonus niyetine tohuma kaçmış bir uma thurman var. ikisinde de öykü filmi kurtarmaya çalışıyor. ama gelgelelim bi numara yok. bol bol klişe ve hollywood kandırmacası.
  • super bir konu, insani rahatsiz edici derecede moron yerine koyan bir filmle iste bu kadar (holivud stili) harcanabilir. ve ayrica ben affleck'in o anlamsiz yuzunu gormeyi ozlediyseniz kacirmayiniz.
  • --- spoiler ---

bize cok kasarsaniz sivi nitrojen*in ne hikmetse yanici hale gelip ortaligi tarumar edecegini ogreten film. yahut, tum tesis lpg ile calisiyodu, biz atladik.

--- spoiler ---
  • süper eğlenceli bir placebo demosu.
  • consumed by the one's who made her
    she's a faker, always let's me down
    dressed up like a capital shaker
    pull the ???? that judgement let her down
    i'll have your guts for garters, just for starters
    don't you make me frown
    she could've been a nutter
    so i had to cut the mother down
    slacker, wasting half is life on sniffing glue
    now he's a foreman working for the red the white and blue
    plain sailing, safe surfing
    public peeling, back stab

confused by the one's who break her
    she's a faker, never makes a sound
    undressed like a soul in prayer
    buy a share, pay her by the pound
    i'll have your face for breakfast
    i'm in excess, need of a stroke down
    she could've been a nutter
    so i had to cut the mother down
    slacker, wasted half is life on speed
    now he's reformed and working for the red the white and blue
    plain sailing, shoulder rubbing
    dental flossing, back stab

pay - check, pay - check

save the best for later
    be careful not to stain the sheets now
    you god damn liar
    take me higher

i never wanted the real thing, i never wanted the real thing
    i never wanted the real thing

slacker, wasted half is life on sniffing glue
    now he's reformed, working for the red the white and blue
    plain sailing, wife swapping
    stool pigeon, back stab.

pay - check, pay - check

save the best for later
    be careful not to stain the sheets now
    you god damn liar
    pants on fire

cold ????
    but this one really takes the piss
    it's likely to proquandry
    i deserve so much more than this.
  • film size bir şeyi kanıtlıyor, o da: ben affleck'in hayatının 3 senesi, sizin hayatınızın 2 saatinden daha önemli değil!... izlemeyin efendim! deli mi sikti?
  • ben affleck yerine alıp bir tom cruise(sadece reklam eder diye) konulsaydı baya güzel bir film eleştrisi toplardı sanırım film ama, ben de keyifli bir film izlemiş havası yarattı..hele o sonunu güzel bağlama ve
    --- spoiler ---
    saat nerde kaldı, ne zaman kullanılacak
    --- spoiler ---
    sorusuna güzel bir şekilde cevap veren eğlenceli ve uma'lı bir film lezzetidir kendisi..hatta utanmasam, hayranı olduğum geleceğe dönüş'ün kendi zamanındaki orjinalliği gibi bir etkisi bile olduğunu söyleyecem ama demiyorum,utanıyorum..
  • genel olarak olumsuz eleştiriler alan ancak, yüksek beklentiler ile izlenmediğinde son derece eğlenceli bir filmdir. bu filmde tek eksik, olayların (herkes anlasın diye?) açıklamalarının sözlerle yapılmasıdır, izleyiciye anlayacak ve merak edecek az konu bırakır, ancak son derece hoş bir kurgu, düşünce ve hikayeye sahiptir.
  • filmin konusu ise şu şekilde imiş :
    son 2 yıllık hafızası silinen bir elektrik mühendisi*, yaşadığı olayları hatırlamaya çalışırken bir taraftan da peşindeki hükümet ajanlarını atlatmaya çalışır.. olaylar gelişir..

geçen yıl gösterilen matt damon'ın oynadığı the bourne identity filminin senaryosuna pek benziyor. hatta rol ilk olarak matt damon'a teklif edilmiş. fakat beyimiz yoğun programı dolayısıyla rolü kabul edememiş.